Byla jsem zneužívaná a už nedokážu věřit

Od: Datum: 12.06.14 18:40 odpovědí: 3 změna: 12.06.14 20:39

Dobrý den,
když mi byly tři roky, bydlela jsem u své babičky, protože rodiče neměli čas vodit mě do školky, nedaleko bydlel i syn maminčiného bratra a po čase mě začal sexuálně zneužívat. Trvalo to tři roky, (byl cca o 6 let starší). Nikdy jsem se s tím nevyrovnala a provází mě to celým životeem. Choval se ke mě hezky, než mě začal zneužívat a poté, když jsme byli sami, nebo před prarodiči..občas na víkend k babičce poslali rodiče i sestru a když přijela, já byla ta neviditelná, zakřiknutá, hodná, dodnes se všichnni smějí a s radostí vzomínají, jak jsem byla hodné dítě, přitom ve mě od malička vše jen vře, když to slyším! Copak si toho nikdo nevšiml? Sestře nikdy nic neprovedl, když jsme si hráli všichni tři, byla jsem pro ně "nic", hráli jsme si na "policii" a podobné hry, já věčně zůstala někde přivázaná a oni si šli hrát něco jiného. Pár hodin jsem probrečela, než mě někdo našel a hrálo se dál, babička jim trochu vyhubovala, ale všem to připadalo normální. Rodiče se ke mě odmala chovají odtažitě, s otcem se téměř neznám, má názor, že nás pouze vychovává a čím přísněji, tím lépe, nemá ani v plánu mít s námi kamarádský vztah. Já to špatně snáším, mamka jej poslouchá na slovo, nedá se hovořit ani s ní a mým největším problémém je nedůvěra k mužům. Mí rodiče se k sobě podle mého chovají hrozně a vlastně kolem sebe neznám snad jediný spokojený pár!
S mým prvním patnerem jsem byla zezačátku zamilovaná, poté jsem zjistila, že miluje mou kamarádku, která mi o tom neřekla, přitom si spolu za mými zády psali a ještě oba dělali, jakoby nic. Následoval rozchod, ale ani ne po roce jsme se dali znova dohromady, nemohla jsem se zbavit nedůvěry a jeho chování k ostatním dívkám se mi nezamlouvalo, měla jsem z něj zvláštní pocit, jakoby mě s každou stejně podváděl. Asi to byla částečně paranoia a částečně i jeho chováním, nikdy jsem mu nedělala ždné scény, ale zároveň mám o takových věcech problém mluvit a nezvládám to. Skončio to rozchodem a musím říct, že jem nikdy předtím nebyla šťastnější, hrozně se mi ulevilo, že se nemusím bát, kdo mě kde z jakým rohem podvádí, všichni si všimli mé proměny, kamarádky i lidé okolo zpozorovali, jak jsem najednou šťastná.
Můj další a zároveň nynějsí vztah se zezačátku vyvíjel skvěle, příteli věřím, miluji jej, má skvělé chování ke mě i k ostatním ženám, ale asi po půl roce i přes to všechno mu přestávám věřit. Trápí mě každá chvíle, uvažji, co asi dělá, když mi nepíše a nedokáži si s ním o tom promlvit, o zneužívání i dalších věcech ví,nechci mu ani dělat nějaké scény, být sstíhačkou, ale mužům už nevěřím. Má spoustu kamarádek a občas to těžce snáším, třeba nedávno, když mi řekl, že jednu z kamarádek hrozně miloval a líbí se mu. Dále jedna slečna kterou spolu občas potkáváme a jen se o ni tak letmo zmíní je další taková a já postupem času ztratila naprostou důvěru. Vím,že mě má rád, že se snaží, že mu můžu věřit, ale nedokážu to. Neumím se přes to přenést a v poslední době, i každý jeho dotek si vykládám tak, že je se mnou jen kvůli sexu a všechny ostatní kamarádky na to, aby s nimi komunikoval. Asi bych také měla zmínit, že si už od malička nevěřím, do paté třídy jsem s nikým ani na základní škole nemluvila, neměla kamrádky, připadala jsem si, že zneužívání na mě každý pozná, že je to má vina a že se za to musím stydět, občas mě to bere i dodnes. Nevěřím si, přitom mi neustále někdo říká, abych šla zkusit modeling a podobně, nikdy bych do toho sice nešla, ovšem já takové řeči berou jako "věty z principu" a neumím se s tím smířít,že by ke mě mohl být někdo upřímný, mít mě rád, neubližovat mi. NEvím, co mám dělat, na příteli mi záleží, nechci, aby to skončilo, ale poslední dobou spíše jen vyvolávám hádky a zatvrzele věřím svým teoriím, nedokáži se mu se žárlivostí svěřit, protože se za to stydím.
Nemáte někdo podobnou zkušenost, mohli byste mi říct na to svůj názor? Jak třeba podpořit důvěru?
Děkuji za každou reakci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.06.14 19:10
avatar

Dobrý den, máte těžké trauma a na celý život. Když napíši, že nejsou všichni muži stejní, tak ani to Vám nepomůže. S tou Vaší nedůvěrou zřejmě neudržíte žádný vztah. Podezírání, sledování a žárlivost ho rozbijí. Dle mého názoru, už jste se měla dávno svěřit do rukou odborníka a vyhledat jeho péči. Ale, pokud je Vám lépe bez vztahu, tak to také není žádná tragedie.

Budete mít život možná jiný, ale může být i tak hezký a hodnotný. Nevím, jak podpořit důvěru, ale snad si zvýšit sebevědomí, nebrat věci smrtelně vážně a říkat si, že jste dobrá. Zdravím!

doplněno 12.06.14 19:15:

A s mužským se dá i kamarádit. Žena je ta, která rozhoduje, kam až to nechá zajít. Možná to nějaký muž nezvládne, ale jiný ano. Tak, nemusíte hledat muže jen kvůli vztahu. Nějaký citlivý kamarád Vám může hodně pomoci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 19:20
avatar

Zdravím. Žádný vztah nemůže fungovat bez důvěry příliš dlouho. Co kdybyste si místo podezírání s přítelem v klidu sedla a popovídala si s ním o tom, co Vás trápí? Dokud to vše budete nosit jen uvnitř sebe, myslím, že Vám to nedovolí být šťastná v žádném vztahu. Obrátit se na psychologa je též dobrá volba...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 20:39
avatar

Zneužívání může způsobit trauma na celý život. Může Vám po celý život bránit v partnerských vztazích. Doporučila bych co nejdříve navštívit psychologa.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.