Odpovědnost bazaru - pračka nefunguje

Od: Datum: 12.06.14 15:47 odpovědí: 3 změna: 12.06.14 20:52

Prosím o radu , na internetovém Sbazaru mne zaujala pračka, kontaktovala jsem prodejce (inzerát se tvářil jako od soukromé osoby). Jedinou podmínkou koupě byla plná funkčnost nabízené pračky, na kterýžto dotaz prodejce 100% funkčnost zaručil. Po úhradě na účet mi pán pračku za další poplatek i dovezl. Pán byl důvěryhodný a jeho tvrzení jsem plně uvěřila. Pračka čekala na zapojení (a tudíž i vyzkoušení) více než měsíc, protože byt, kam měla přijít, nebyl ještě právně můj. Před týdnem ji instalater zapojil a bohužel jsem zjistila, že vůbec nefunguje ždímání. Kontaktovala jsem tedy prodejce e-mailem o problému s otázkou po řešení, ale zůstal bez odezvy. Na internetu jsem si zjistila dle tel. čísla, že to vlastně je bazar, se sídlem na P5. Volala jsem tam, ale onen pán, majitel mne odbyl velice rázně, že je to více jak měsíc a že jsem si ji měla vyzkoušet hned a dál se o tom už se mnou vůbec nebavil. Zavolala jsem servisáka z opravny praček v naději, že to třeba bude jen nějaká blbost. Nebyla, řekl, že by se musel vyměnit celý programátor, což by bylo dost drahé a navíc ještě těžko k sehnání, neboť jde o starý model, na který už nic není. Tak jsem si pořídila drahou plechovku, která nedělá to co má, za docela dost peněz (2800 pračka + 400 doprava + 500 zapojení + 350 servisní prohlídka). Asi namítnete, že jsem si mohla koupit novou za ty samé peníze, ale tato mini pračka je nízká pouze 68 cm a vešla by se mi tam, kam potřebuji, zatímco vyšší pračka se mi nikam nevejde - a na novou, takhle nízkou, nemám finance, tak proto.

Můj dotaz zní - má pan prodejce, bazarník (BAZARNIKY, Praha 5) pravdu, že mám smůlu a on za nic neručí? Nebo má nějakou odpovědnost za vadu zboží, i když použitého? Pokud ano, jak uplatnit reklamaci a co pro to udělat?

Pokud ne, holt jsem chtěla ušetřit a tak jsem asi prodělala :(( Dík za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.14 15:55
avatar

Zdravím, určitě zůstala odpovědnost za skryté vady 0,5 roku, ale více najdete v NOZ. Z hlavy teď nevím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 17:26
avatar

Podle mne záleží na tom, kdo Vám pračku prodal. Buď ji prodal bazar nebo ji prodal občan. Bazar musí poskytnout nějakou záruku, občan nikoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.06.14 20:52

Pokud to byl obchod podívejte se do OZ § 2158 a násl. Mohla jste věc koupit na zkoušku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.