Strach ze známosti

Od: Datum: 12.06.14 08:50 odpovědí: 5 změna: 12.06.14 14:34
Dobrý den všem,
jmenuji se Katka. Je mi 15 let. Vím že jsem ještě mladá a mám toho moc před sebou, a že si myslíte, že jsem jen ta hysterická "týnedžerka" která si dělá starosti jen s jedním malým pupínkem uprostřed obličeje, ale já nepatřím do téhle kategorie holek..
Upřímně.. Jsem hezká.. Teď jsem vám potvrdila to, co jste si mysleli předtím.. Ne, opravdu jsem hezká (a neříkají mi to jen rodiče :D). A v tom je ten problém.. Už o mně má pár kluků zájem.. Už jen podle jejich chování ke mně.. Je to až roztomilé. Mezi nimi je ale i kluk, kterého mám moc ráda už velmi dlouho, jenže..
Jsem asi jediná ze třídy, která ještě s nikým nic neměla, nelíbala se apod. Ovšem.. Už mi těch kluků začíná být líto.. Opravdu.. Ke všem jsem si vybudovala dobrý vztah a oni neví, že vím, že se jim líbím. Proto jim nemůžu nic říct.
Když jsem byla menší, slíbila jsem si, že do patnácti s nikým nebudu nic mít. Dodržela jsem to. Ale teď jak mám možnost se s někým i "vyspat", tak se prostě bojím jakéhokoli vztahu. Naproti tomu, když vidím, jak jsou holky se svým vztahem šťastné, tak postupně zjišťuji, že mi to chybí.. To štěstí.. Jen ten pocit, že ikdyž si proti sobě poštvete celý svět, tak máte někoho, kdo za vámi stojí..
Jak by jste definovali z čeho mám takový strach?
Děkuji za přečtení a za odpověď. Omlouvám se za případné znudění mým příběhem.
Katka#

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 12.06.14 09:03
Základní blbost je mít vztah jen proto, že už je na to věk. A aby jsi nebyla jediná bez vztahu. Pokud máš strach tak si prostě uzivej života a na kluky ještě kašli. Pak se objeví ten jeden, co u něj budeš toužit být v náručí a tam už žádný strach nebude. Chce to ale trpělivost.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.06.14 09:18
avatar

Myslím, že se moc ohlížíš na ostatní. "Je mi jich líto". Je pěkné, že nechceš ubližovat, ale Tvůj zájem si na Tobě vynutit nemůžou. "Jediná, která ještě nic". To přece vůbec nevadí, pokud to Ty sama nechceš. A to je to - musíš si uvědomit, co chceš a co ne. :) Každý vztah je svým způsobem riziko. V pubertě, v dospělosti i ve stáří.

Z čeho máš strach může být více věcí - máš strach, že Tě někdo zradí, opustí? Nebo máš strach, že mu nebudeš "dost dobrá"? Nebo jenom z té tělesné stránky, protože ji zatím neznáš? To odtud nevyčteme.

Na Tvém místě bych nechala věcem volný průběh, až budeš s někým chtít vztah (což neznamená hned sex), tak nebudeš myslet na to, jestli do toho jít, ale jak. ;) Je možné, že v těch 15 se na to ještě necítíš, proč ne? Ono to všecko zní jako klišé, ale já jsem (v 16) taky nad tímhle hrozně přemýšlela, pak prásk s přemýšlením a už šestým rokem jsem s jedním a tím samým klukem. :D Tím nechci říct, abys nepřemýšlela vůbec. Ale je třeba se někdy uvolnit. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 12.06.14 09:31
avatar

Ahoj, asi máš strach z nového, nepoznaného... (to má každý)

Jestli se ti kluk líbí, tak se nech pozvat "na rande". Začínejte pomalu... procházka za ruku, obětí, pusa... časem líbání...

nemusíte přece hned skákat do postele, ne? a když se ti to bude líbit, tak to přirozeně zajde dál, a když ti to bude nepříjemné, necháš to být... Když bude kluk chtít víc - snad umíš říci NE, ne?

Prostě to zkus a uvidíš...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 12:55
avatar

jako existuje polygamie, stejně existuje i polyandrie. Můžeš mít více kluků najednou a časem z nich vytřídit toho nejlepšího.

A že máš obavy a držíš se zpátky, mi připadá v pořádku. Je to solidní ochrana před problémy. Jako se bez zkušeností neskáče po hlavě do vody, pak úplně stejně se bez zkušeností neskáče po hlavě do postele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 14:34
avatar

Ahoj Katko. Musím podotknout, že Tvé sebevědomí by Ti mohli mnozí ve Tvém věku závidět. Vztah není přece o tom jen se s někým "vyspat". Myslím, že Tvé obavy mohou pramenit právě z toho, že si myslíš, že kluci chtějí jen tohle jediné a Ty ve skutečnosti cítíš, že na to máš čas a nejsi na to připravená. Vždyť nemusíš hned s někým chodit. I přátelství je prima věc a i přátelé, když si vybereš ty dobré, dokáží podržet a zpříjemnit v životě různé chvíle...Nemysli na to, jak jsi hezká a jak se klukům líbíš. Ale mysli spíš na to, co z Tebe vyzařuje a jak se druzí cítí ve Tvé společnosti. Charakter je důležitější, než cokoli jiného. Ale na to si přijdeš časem sama...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.