Střídavá péče o děti

Od: Datum: 11.06.14 12:15 odpovědí: 12 změna: 12.06.14 12:17

Zdravím,,,,,,jste pro střídavou péči? Já tedy ne .Dítě pak neví kde vlastně patří. Domov je pouze jeden ..

doplněno 12.06.14 11:18:

,Já kdybych byla děcke,tak bych nechtěla tohle zažít, Je to schyzofrenní život,a určitě bych nechtěla třebA JÍT K TÁTOVI. Asi bych utekla z domu ,, nedokázala bych takhle žít. jako komediant,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.14 12:18

Ne. A to právě z toho důvodu, který píšete. Střídavá péče je dobrá jen tehdy, pokud jsou oba rodiče nedaleko od sebe a dítě navštěvuje jednu školu, v tom případě bych to docela brala. Jinak je to jen stěhování dítěte sem a tam pouze kvůli touze rodičů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.14 13:54

Také nejsem pro střídavou péči.Dítě pak má podle mě v hlavě zmatek a neustálé stěhování mu nemůže dělat dobře...Pokud by rodiče bydleli kousek od sebe, tak snad proč ne, ale jinak za mě ne.

Od: ivik®
Datum: 11.06.14 14:48

Ani já nejsem pro.Jeden soudce v TV mě nadzdvihl,když řekl,že děti rády cestují a že 250-300Km vzdálenost je jen tech.prpblém.Asi tomu magorovi nedošlo,že třeba matka nebo otec nemají auto a že nemohou dát každých 14 dní 2000 za benzín,nehledě na časovou náročnost.Je hrůza, co se u nás najde za pitomce v různých funkcích,kteří rozhodují o něčem,co řeší jen od stolu.

Datum: 11.06.14 15:02

Já ano. Měli jsme po rozvodu ve střídavé péči nejmladší dceru a nemyslím, že by tím nějak trpěla.

Školu jsme ji nechali vybrat. Navštívili jsme s ní několik škol, ale ona se rozhodla zůstat v původní škole, v níž měla kamarády, přestože u jednoho z nás musela vstávat dost brzy, protože to měla skoro přes celou Prahu.

Oceňovala, že i po rozvodu má oba rodiče i že je to u každého z nás trochu jiné.

------- Myslím si, že se vztah mezi dítětem a tím rodičem, u něhož je po rozvodu jenom každý druhý víkend, postupně oslabí, že se nepodaří zachovat původní intenzitu a kvalitu vztahu.

A to mi přijde škoda hlavně pro dítě (dospělí se s tím vyrovnají o něco snáze, i když to ani pro ně není nijak snadné).

Takže já střídavou péči nevnímám jako sobectví rodičů. Naopak, oba dva se musí hodně přizpůsobit, aby dítě mělo i po rozvodu oba rodiče.

doplněno 11.06.14 15:19:

@ Ivik: A nebylo by v zájmu dítěte, aby rodiče svá bydliště po rozvodu volili právě s ohledem na ně?

Já vím, že je to hrozně těžké. Jeden z rodičů se třeba může cítit ublížený, proč by měl v něčem ustupovat druhému? Jenže ono nejde o ústupek bývalému partnerovi, jde o to zachovat dítěti oba rodiče, na něž má právo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.06.14 15:07

Když by se jednalo o totéž město a školu,tak by to samozřejmě byla jiná situace a to bych chápala.Ale ne vždycky tomu tak je.Já jsem s dcerou bydlela na Vysočině ,bývalý manžel v Mostě.Neuměla bych si to vůbec představit.

Datum: 11.06.14 15:32

Když je jeden z manželů kariérista,tak si myslím,že by neustoupil( hlavně to jsou muži,to byl můj případ).Ono se to všechno hezky říká,píše a vymýšlí,ale pokud pak dojde na lámání chleba,tak kdo se obětuje,kdo přijde o práci,kdo je schopen si pořídit nové bydlení.V dnešní době, která lidi stresuje strachem o práci,nemožností si pořídit vlastní dostupné bydlení,to je opravdu pro 90% lidí nedosažitelné a neřešitelné.Ono se jinak žije ve velkých městech,jinak v měnších a jinak na vesnici.Jinak se řeší problémy ve 20 letech,jinak ve 30 a jinak ve 40.Dnes už ve 35- 40 jste tak trochu starý/á/ na změnu práce a bydlení.Mně kdyby nepomohli tehdy rodiče,skončila bych s dcerou asi hodně špatně.Kdo nemá rodinu,která pomůže, je v háji.

doplněno 11.06.14 15:40:

Navíc se trochu starších dětí většinou u soudu nikdo neptá,jestli chtějí to nebo ono.Dceři bylo 9 let a vůbec o setkávání s otcem nestála,protože byla natolik inteligentní ve svém věku,že citila, že jeho" zájem" o ní je pouze pro to,aby mě stížil situaci,aby mě stresoval a pletl se nám do života.Příčinu k rozvodu dal on.Uplynulo pár dní po rozvodu a jeho "zájem" jaksi vyšuměl...

Datum: 11.06.14 15:22

Nejde říci že jsem jednoznačně pro, ale je to střední cesta dvou krajních řešení. Nejen z vlastní zkušenosti vím, že navštěvováním 1x za 14 dní jednoho z rodičů znamená defakto o tohoto rodiče (citově) přijít. Na střídavé péči se ale oba rodiče musí dohodnout a spolupracovat, v případě starších dětí by s ní měli souhlasit nebo alespoň nebojkotovat i samy děti.

Navíc český systém kdy ve většině případech rozhodne soud ve prospěch matky je celý špatně. Pokud není možná dohoda nebo z jakýchkoliv důvodů není možná strídavá péče a o dítě se chtějí starat oba dva rodiče ať soud rozhoduje ve prospěch dítěte a ne jen matek. Já vím, že matky mají argument "já byla na mateřské proto nemám bydlení, pořádnou práci atd" ale bohužel by mělo být dítě dáno do péče tomu rodiči který má zabezpečené zázemí, stálou práci a čas na dítě, bez ohledu na pohlaví!

Od: pb®
Datum: 11.06.14 16:22
Na tohle je velice těžká odpověď. Asi nikdo z odpůrců střídavky nepočítá s tím, že to bude právě on, kdo uvidí své dítě 2x do měsíce. Nevidět ho týden, to se dá, ale moct s ním strávit 1x za 14 dní necelé dva dny, to je prostě ukradení dítěte.

Datum: 12.06.14 08:31

to je asi jako ve Francii za války, kdy děti z měst poslali na venkov do bezpečí. Následně se zjistilo, že to na dětech nechalo daleko větší následky než kdyby se báli s rodiči v krytu... spojitost mezi tím jde najít.

Datum: 12.06.14 11:26

Na jednu stranu ano, ať si to tatínek užije, na druhou stranu si myslím, že to v hlavičce dítěte udělá jen zmatek a chodit 14 dní do školky nebo školy třeba i v jiném městě a pak se zase vracet, to si už vůbec nedovedu představit. Pokud bych byla poslanec a měla hlasovat, zvedla bych ruku pro NE.

Od: pb®
Datum: 12.06.14 12:17

Ať si to tatínek užije... Ne vždy je otec rozvracečem rodiny a ne vždy se matka o své dítě stará. Mám to bohužel momentálně v rodině. Moje sestra si upíchla dítě jen proto, že už byla stará a že já mladší už jsem dítě měla. Nikdy k ničemu živému neměla vztah, nikdy se o nikoho nechtěla starat. Dítěti bylo rok a půl, co začala svého partnera podvádět. On se staral o jejich dítě, ona se kurvila a pomalu si připravovala cestičku. To bylo asi tak před rokem. Nyní chce vyměnit kus za kus, z nového partnera chce udělat tatínka a biologického otce, který se o dítě staral a pořád stará, protože matka, která na dítě bere rodičák, rodinu opustila, chce odsunout. A protože je dítě malé a nejsou schopni se dohodnout jak na péči tak vyrovnání majetku, tak nejspíš dítě nebude vychovávat milující rodič, ale závistivá zlá bestie, které se nedá věřit ani pozdrav.

Datum: 12.06.14 11:47

Já myslím, že jediné co by mi na tom jako dítěti vadilo je, že bych musela střídat školu. Stěhovali jsme se jednou a nová škola byla s látkou pozadu, takže jsem to měla jako takové opáčko.. Kdybych se měla vrátit zpátky do té první školy, už by mohli být s učivem napřed a já bych to musela nějak dohnat..

Na druhou stranu za celou základní školu, nám třídami prošlo několik dětí, které z různých důvodů, měnili bydliště každou chvilku. Jim to přišlo normální a nijak si nestěžovali..školu zvládali a vždy rychle zapadli do kolektivu a našli si nové přátele.. Myslím, že pro budoucí povolání, to pro ně mohlo být plus, protože byli takoví protřelí životem..

Mám kamarádku, která se vdala v zahraničí za vojáka a tam se vždy za nějaký čas, jakmile ho někam převelí, musí přestěhovat.. Jejich děti tedy také nikdy nevydrží chodit do jedné školy dlouho..

Já bych tedy každý případ posuzovala individuálně a pokud je dítě na oba rodiče fixované stejně, tak střídání školy pro něj může být menší zlo, než aby vyrůstalo s pocitem, že o něj jeden z rodičů asi moc nestojí i když to tak vůbec není.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.