Lázně- předčasné ukončení

Od: Datum: 11.06.14 18:38 odpovědí: 4 změna: 03.04.15 17:51

Zdravím .. Mám dotaz .. Když mám mít lázeňskej pobyt hrazen pojišťovnou na měsíc a chci jej ukončit dříve. Je tam nějaká podmínka? Například že potom se musí uhradit z vlastních peněz nebo něco takovýho? Nebo s ukončením není problém? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.14 18:56

Zdravím...předčasné ukončení lázeňského pobytu je v kompetenci lázeňského ošetřujícího lékaře. Pouze ten může z určitých důvodů přerušit či ukončit léčbu pacienta

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 19:14
avatar

Pobyt v lázních,hrazený pojišťovnou,je spojen i s pracovní neschopností.Neschopenku musí ukončit lázeňský ošetřující lékař.Pokud by se tak nestalo,můžou sankce plynout v zaměstnání.Určitě ne v lázních.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 05:48
avatar
Bude vhodné rozlišit, o jaký pobyt jde.
Čtyři týdny většinou pojišťovna přidělila pro pacienty po operacích a těžkých stavech. Šlo o poukaz typu A, hradila léčební procedury, k tomu také ubytování a stravu.
U typu B hradila pojišťovna jen procedury... Dopravu a stravu platil pacient.
Samosplátci si zaplatili vše.
Takže myslím, že samoplátci, důchodci, zaměstnanci čerpající dovolenku počas pobytu by s neschopností neměli mít starosti. Peníze za pobyt se většinou platí dopředu, léčebný ústav by měl alikvótní část za nevyčerpané služby (nebral procedůry, nejedl, nebydlel - ušetřeno) vrátit plátci.
Samozřejmě záleží na důvodech předčasného ukončení léčebného pobytu. O podmínkách určitě píše i pojišťovna v poukaz na lázeňskou léčbu. Zdravotní problémy jiného charakteru, vážné problémy osobního a rodinného charakteru a podobně mohou být důvodem nepřerušené či ukončení pobytu. Dlouhá chvíle, stesk, a pod. závažným důvodem nejsou.
A třeba nepříjemný spolubydlící nebo hluboká ubytování či službě do oken pokoje se dá řešit přestěhováním.
Nepíšete o důvodu ukončení. takže jen všeobecně.
doplněno 12.06.14 05:50: ...důvodem na přerušení či ukončení pobytu...
doplněno 12.06.14 05:53: Další oprava
...hlučné ubytování či slunce do pokoje...
Omlouvám se.
doplněno 12.06.14 07:16:

pro zajímavost:

VZP ČR hradí náklady na zdravotní péči pouze svým pojištěncům. V případě, že pojištěnec před nástupem do lázní či dětské ozdravovny nebo v průběhu léčebného pobytu změní pojišťovnu, musí si zajistit úhradu za ty dny, po které byl již pojištěncem jiné zdravotní pojišťovny, protože VZP ČR tyto náklady za něho neuhradí. V případě dítěte musí takový krok učinit rodič (zákonný zástupce).

Při nenastoupení léčby nebo při jejím předčasném ukončení se jako důvod uznává pouze úmrtí v rodině, ošetřování člena rodiny nebo onemocnění, které je neslučitelné s lázeňskou léčebně rehabilitační péčí či s ozdravným pobytem. Ostatní případy jsou považovány za svévolné porušení léčebného režimu a v takovém případě je pojištěnec nebo rodič (zákonný zástupce) dítěte povinen uhradit VZP ČR veškeré náklady za škodu způsobenou znehodnocením objednané zdravotní péče.

Kde získáte další informace?
Všechny dotazy, které se týkají lázeňské léčebně rehabilitační péče a péče v odborných dětských léčebnách a ozdravovnách, vám zodpoví buď na krajském pracovišti pro správu lázeňské a ozdravenské agendy (pracoviště jsou od 1. 11. 2010 zřízena na všech krajských pobočkách VZP ČR a jejich seznam i s kontaktními údaji naleznete ZDE), nebo na infolince 844 117 777.

Zdroj http://www.vzp.cz/klienti/informace-a-zivotni-situace/lazenska-pece/obecne-zasady

též http://www.vzp.cz/klienti/informace-a-zivotni-situace/lazenska-pece/jake-jsou-typy-uhrad-lazenske-pece

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martaprazakova
Datum: 03.04.15 17:51

Když mám pobyt v lázních hrazen pojišťovnou, mohu jej ukončit dříve než za 3 týdny?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.