Časopis Vědomí

Od: Datum: 11.06.14 22:46 odpovědí: 2 změna: 20.09.14 23:45

Narazila jsem dnes na informaci, že v únoru vyšlo první číslo nového měsíčníku Vědomí, kam přispívají žurnalisté jako Erik Best, Tereza Spencerová, mám dojem, že i K. Hvížďala ap. Nedá se prý zatím koupit na stáncích, je možné jej však objednat, třeba jen na 3 měsíce. První číslo je na internetu k dispozici celé zdarma a hodně mě zaujalo. Znáte někdo tento časopis? Zdají se vám články v něm opravdu svobodné a nezávislé, i v dalších číslech?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.14 17:39
avatar

Co Vás na tom časopisu zaujalo? Mně se to špatně četlo, takže jsem si přečetla jenom jeden článek. V článku jsem našla špatný jazyk (stylistika i chyby), různá tvrzení bez důkazů/podkladů apod.

Působilo to na mne ne jako svobodná/nezávislá novinařina, ale jako odfláknutá novinařina a honba za senzací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: auila
Datum: 20.09.14 23:45

Dobrý den,

časopis znám a čtu ho ráda. Pokud se někomu čte špatně, tak to ještě neznamená, že je časopis špatný. Informace nepodložené nejsou, poskytují odkazy na zdroje, ze kterých bylo čerpáno. Pokud někoho informace zaujmou není problém si dohledat pro i proti nejen na internetu, ale i v literatuře. Šmahem odstoudit práci druhých je jednoduché.
Co se stylistiky a chyb týče, tak Vám zcela jistě vadí i v časopisech jako Reflex, Mladá fronta a případně v televizi a rádiích, kde se vyskytují takřka denně
Nicméně pokud jde tazatelce o kvalitní čtení výše zmíněných autorů, asi bych si počkala na úplně jiný časopis (otázka cca 1-2 měsíců), do kterého se přesune obsazení z redakce Vědomí ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.