Pracovni smlouva a jeji vypoved ve zkus.dobe

Od: Datum: 11.06.14 15:37 odpovědí: 4 změna: 11.06.14 22:04
avatar

Dobry den, je Smlouva na dobu urcitou a Smlouva na dobu neurcitou. U kazde jsou 3 mesice zkusebni doba. Je stejna i moznost zruseni ze strany zamestnance v teto zkusebni dobe, tzv. odejit den ze dne bez udani duvodu? Nebo je to dnes uz jinak, myslim po pravni strance? Predpokladejme, ze obe Smlouvy jsou napsany klasicky, bez dalsich "dodatku" zamestnavatele. Dekuji Monika


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.14 15:49

ano, během zkušební doby můžete vy nebo zaměstnavatel ukončit prac.poměr bez udání důvodu (nezáleží zda je smlouva na určito nebo neurčito)

doplněno 11.06.14 17:29:

zrušit pracovní poměr ve zkušební době můžete kdykoli a nepoběží žádná výpovědní lhůta

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.06.14 22:04
avatar

Dekuji. M.

Datum: 11.06.14 17:02
avatar

Pozor, výpověď na sebe váže výpovědní dobu (minimálně) 2 měsíce. Ve zkušební době je podle mne lepší (a rychlejší) pracovní poměr zrušit. Viz: zrušení pracovního poměru ve zkušební době (ZP, § 66)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.06.14 22:03
avatar

Dekuji

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.