Poděkování hasičům a záchranářům

Od: Datum: 10.06.14 16:42 odpovědí: 10 změna: 11.06.14 07:29

Měla jsem dopravní nehodu při kterém mě z auto zachránily hasiči a vrtulním mě převezli do nemocnice. Chtěla bych hasičům i záchranářům nechat upéct dort a koupit nějaké zákusky a zavést jim je a touto cestou jim poděkovat. Kteří záchranáři mě převáželi vím ale hasiče ne - jde to nějak zjistit? Jde normálně přijet na hasičskou stanici a stanici té záchranky a předat jim to a poděkovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.14 17:06

pokud zjistíte z jaké stanice hasiči byli, tak to opravdu není problém. Na druhou stranu je obvyklé, že se např. u vážnějších nehod sejde i více posádek z různých stanic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karlos1
Datum: 10.06.14 17:21

Profesionální hasiči (HZS ČR) pracují na 24 hodinové směny nazývají se A, B, C. Ano u hasičů Vám řeknou, která směna měla ten den směnu. Bylo by celkem smutné, kdyby měla směnu třeba C a Vy jste dala nějakou tu pozornost směně třeba A. Ne že by si to nezasloužili, ale chcete to dát přímo těm, co Vám pomohli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 10.06.14 17:16

Dobrý den.V první řadě bych Vám chtěl říct, že jste jedna z mála, která si vzpomene také na to, že do té nemocnice se dostala za pomoci nás záchranářů a hasičů. Většinou tu chválu, dárečky a slzy štěstí dostanou lékaři v nemocnici a na nás, kteří jedeme na takovou věc, jako je dopravní nehoda, jako o závod a riskujeme životy, si většinou pacienti ani nevzpomenou. Takže tímto bych Vám chtěl mockrát poděkovat a dát Vám najevo, že jste se rozhodla pro dobrou věc.

Teď k otázce. Hasiče dohledáte pomocí dvou způsobů. Buď zajedete na záchranku, kde většinou se ví, jací hasiči z které stanice s nimi jeli a nebo máte možnost druhou a to tu, že si na internetu vyhledáte nejbližší hasičskou stanici v okolí a máte téměř jistotu, že to jsou oni. Pokud nechcete riskovat trapas a chcete vědět, že to byli opravdu oni a jít na jistotu, zavolejte jim a zeptejte se jich. V každém případě nutno dodat, že byste měla poděkovat všem, tudíž i vrtulníku ;) Zjistěte si, odkud pro Vás letěl a stavte se i u nich, budou mít radost. Zpravidla přijde jeden pacient za rok říct, jak dopadl. Kolikrát se to ani nedozvíme, pokud nemáme na daném oddělení známou sestru nebo lékaře.

Na závěr Vám chci popřát hodně zdraví a štěstí do života, a ať už nikdy nemusíte vytočit žádnou tísňovou linku, už vůbec ne 155 a 150!

doplněno 10.06.14 17:31:

karlos má pravdu, hasiči mají třísměnný provoz. Dá se ale zjistit, která směna slouží dnes (A,B nebo C) a vypočítat si to.

doplněno 11.06.14 12:20:

Maverick: Ale ano, na výjezdovém záchranky většinou ví, odkud hasiči byli, už jenom proto, že se znají a hlavně ví, která hasičárna je nejblíže a tudíž s nimi vyjížděla ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.06.14 07:29
avatar

Na záchrance určitě nebudou vědět odkud a jaká směna hasičů to byla. Přes tiskové mluvčí by to bylo asi reálné, řekl bych lepší než přes dispečink, kde Vám to určitě nebudou hledat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 18:17
avatar

Po pádu do výtahové šachty bylo v článku v novinách jméno mluvčího hasičů, dotazem na něj nebylo těžké zjistit která směna u zásahu byla, rovněž záchranáře RZ zjistíte na dispečinku, vše se tam nahrává a zapisuje. Nechci vám pečení dortu rozmlouvat ale koš klobás ty chlapy potěší víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 10.06.14 18:28

Raději zavolat tiskové mluvčí než na díspečink. Přeci jen je to tísňová linka ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 20:20
avatar

Je to úplně od věci, ale - vždycky jsem si myslel, že hasiči mají čtyři směny? Jako kdyby se čtyři směny z nonstop 12h provozu přeskládaly po dvojicích. Včetně přestávek 42h týdně, čistého času 38.5h.

Teď ale koukám, že v nějakém rozpisu na netu jsou u hasičů směny fakt jen tři, ale z každého dne se namísto 24 hodin započítává jen 16, takže to vychází na nějakých 37.3h týdně. Jak se tedy věci mají? :)

doplněno 11.06.14 09:07:

To ale neříká nic o tom, jestli jsou ABC, nebo ABCD, a proč to ve směnáři místo 24h směn počítá jen 16h za každou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 23:04
avatar

Pro třísměnný a nepřetržitý provoz stanoví zákoník práce týdenní pracovní dobu 37,5 hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 21:41
avatar

Jen malá oprava !Hasiči + osádka rychlé = ZÁCHRANÁŘI !Nelíbí se mi že prvním říkate záchranáři a druzí jsou hasiči přičemž ale ti druzí jsou vždy první! Posadka rychlé by bez hasičů téměř nic nezmohla!

Ale jinak plus pro vás neboť spousta zachráněných to bere jako samozřejmost,jako :"jsou za to placeni,je to jejich práce ,tak co!". Dle mne každá DOBŘE odvedená práce by si měla zasloužit poděkování tím spíš záchrana lidského života nebo zdraví!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 06:51
avatar

Je to od Vás moc pěkné, že jste si vzpomněla na lidi, kteří Vám pomohli. Oni vlastně konali jen svou povinnost, přesto si myslím, že setkání s Vámi a nějaká dobrůtka k tomu jim zaručeně udělá radost.

Jak už psali ostatní, zjistit si směnu, která u Vás byla a domluvit se, kdy zase bude sloužit. Kdybyste to tam dala jen tak na blind, oni si to zaslouží všichni, třeba zase pomohli někomu jinému, ale nejlepší bude opravdu, když odměníte "ty své". Třeba nechají ochutnat i těm dalším.

Jste hodná, přeji Vám, ať už nikdy podobnou pomoc nepotřebujete. Já naopak slyšela, jak jedna paní držkovala, že jí záchranáři při nehodě rozstříhali nové drahé rifle. Ale je to prostě v každém z nás, jak se zachová, lidé jsou různí.

Tak hodně zdraví a to špatné ať už máte vybrané. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.