Začátek podnikání

Od: Datum: 10.06.14 16:18 odpovědí: 9 změna: 10.06.14 18:22

Říkala mi úřednice na ÚP že když začnu podnikat mám cca 14 dní na to vyřídit si živnost. Je to skutečně tak? Že už budu například prodávat a živnost si zajistzím do 14ti dnů?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kol
Datum: 10.06.14 16:26

Papírově asi 14 dní.Ale ve skutečnosti když nemáte nikde potvrzeno třeba na fakturách,že jste už něco platil apod. tak přece nikdo nemůže dokázat,že jste začal podnikat dřív.

Ohodnoceno: 0x

Od: alena44
Datum: 10.06.14 16:34

Takže si to můžu na 14 dní vyzkoušet jestli to půjde?

Datum: 10.06.14 16:42

To asi jo.Když nemáte nikde uvedeno,kdy jste začal,tak přeci nikdo nemůže dokazovat,kdy jste začal.Ale záleží to na konkretním případu.Když třeba začnu něco podnikat v dílně doma,tak přeci nikdo nemůže dokázat,kdy jsem něco začal vyrábět v dílně a pak to prodal jako živnostník.Teoreticky jsem začal podnikat v ten den,kdy jsem začal dělat v té dílně. ale to přeci nikdo nemůže dokázat,kdy jsem začal.Jedině snad kdybych něco dělal pro nějakou firmu a vystavil jsem jim fakturu za práci a byl tam i datum

Datum: 10.06.14 16:44

Chtěla bych začít podnikat na internetu (eshop). Ale co když se to nerozjede? Můžu spustit eshop bez živnosti a tu si do 14ti dnů o ni zažádat?

Datum: 10.06.14 16:46

a co Vám brání ten živnosták si pořídit?Vždyt to stojí asi jen 1000,.

Datum: 10.06.14 16:47

A když se to nerozjede tak ho půjdu za 14 dní vrátit?

Datum: 10.06.14 16:57

živnost můžete mít pozastavenou (což znamená, že pourčité době můžete bez zbytečného papírování obnovit). S pozastaveným živnostenkým listem můžete být v evidenci na úp. Nebo živnost rovnou ukončíte.

Při aktivním živnostenském listu a podnikání jako hlavní činnost musíte platit zálohy zdrav. pojištění 1752kč/měsíc + sociální pojištění 1894kč/měsíc

doplněno 10.06.14 17:03:

+ navíc dobrovolně (pro osvč není povinné ) se můžete přihlásit k nemocenskému pojištění

Datum: 10.06.14 18:22

E-shop bez živnostenského oprávnění ani nezkoušejte. Pokuty za neoprávněné podnikání by Vás vyšly dráž než pořízení oprávnění plus platby sociálního a dzravotního pojištění. Navíc za 14 dnů o Vás ještě ani nebudou "vědět" vyhledávače ...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.06.14 16:51

tak ho můžete kdykoliv zrušit přeci.A nebo místo přiznání pak stačí jen napsat,že nemáta žádný výdělak a nemusíte dávat žádné přiznáni k dani z příjmu úřadům.Dají vám na finančáku jen tiskopis,tam napíšete že nemáte jako podnikatel žádný příjem a nemusíte už dělat žádné papírování.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.