Zmena prijmeni

Od: Datum: 10.06.14 08:22 odpovědí: 3 změna: 10.06.14 09:31

Zdravim.

Chtel bych se zeptat skrz zmeny prijmeni. Je mozne si zmenit přijimeni pokud nechcete mit ani po otci ani po matce,treba prijimeni ,ktere mel nekdo z prarodicu za svobodna?

diky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lmgify
Datum: 10.06.14 08:59

Presne zneni prislusneho paragrafu zakona (zvlaste §72, odst.2 - povoleni ke zmene se vyda jen v pripade "vaznych duvodu", coz ale neni nikde presne definovano).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 10.06.14 09:04
avatar

jde to, ale je to docela otrava všechno řešit... (vlastní zkušenost)

Na matrice příslušného úřadu podáte žádost do které napíšete staré jméno, nové jméno a důvody co vás k tomu vede.

Zaplatíte poplatek (bylo to 1000). Proběhne správní řízení a tam to bud schválí nebo ne. Potom vyřídíte novou občanku a vůbec všechny doklady, banku, zdravotní pojištovnu...prostě všechno.

Otázkou je, jestli vám to stojí za to...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lmgify
Datum: 10.06.14 09:31

Stale je to 1000,-Kc (viz polozka 11 Zakona o spravnich poplatcich)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.