Uvedení nepravdivých údajů do životopisu?

Od: Datum: 09.06.14 15:01 odpovědí: 14 změna: 10.06.14 16:17

Zdravím, chci se zeptat, odmaturoval a teď hledám práci. Všude chtěj praxi, já žádnou nemám a bez praxe mě nevezmou. Je to trestný čin, když uvedenu v životopise firmu, ve které jsem nepracoval, jako, že v ní jsem měl praxi? Ověřují si to vůbec nějak? Je mi jasný, že třeba u úvěrů při žádosti je uvedení nepravdivých údajů trestný čin, ale v životopise?

Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xart®
Datum: 09.06.14 15:17

Trestný čin to nebude, ale firmy si často ověřují zda jim uchazeči nelžou, tak že zpravidla zkontaktují firmu, kterou uvedete v životopise a pokusí se dopátrat toho, zda jste tam pracoval, na jaké pozici apod., tak že když přijdou na to, že lžete, pravděpodobně o vás ztratí zájem ;).

Spíše než lhát, zkuste vyzdvihovat vaše silné stránky, popravdě napište dosažené úspěchy ... lhaní se vám spíše nevyplatí ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: anonym0
Datum: 09.06.14 15:30

Kolikrat se vam osobne stalo, ze vas budouci zamestavatel neco zjistoval u vaseho soucasneho/byvaleho zamestnavatele?

Vim, ze to neni tento pripad, ale dovede si predstavit, ze se uchazite o praci a nekdo zavola k vasemu soucasnemu zamestavateli, ktery netusi, ze si hledate novou praci a zacne se ho na cokoliv vyptavat?

Dale si nedovedu predstavit, ze nekdo vola treba do firmy s 500 zamestanci na "vratnici" nebo personalni oddeleni a tam budou zjistovat, jestli tam dotycny pracoval, kdo byl jeho kolega nebo sef, aby si s vami o dotycnem popovidal?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.06.14 15:42

Kontakty na osoby, které jsou ochotné/schopné poskytnout reference, jim může uvést uchazeč, ne?

Od: anonym0
Datum: 09.06.14 15:50

To muze, pokud ma/mel dobre kolegy. Jenze stejne tak mu tohle alibi muze poskytnout jakykoliv kamarad na telefonu nebo emailu. Spise jsem reagoval na vyrok, ze zpravidla zkontaktuji firmu, kterou uvedete a zkousi se neceho dopatrat.

Od: xart®
Datum: 10.06.14 10:27

Když přítelkyně sháněla práci, tak do její bývalé práce volali z několika firem u kterých dělala pohovor, tak že ano. Ale samozřejmě to nemusí být pravidlem. Záleží také o jakou práci se ucházíte, u uklízečky to asi tak důležité není jako u jiných povolání ;). Každopádně já bych v CV nelhal a ani příliš nepřeháněl, ale je to každého věc ;).

Datum: 09.06.14 15:23

Vím, že plno firem by chtělo 30 leté zaměstnance s 20 letou praxí. Ale lhát se nevyplatí.

1/ Firmy se občas ptají u té uvedené, kde jste byl na praxi. Třeba jak jste si tam vedl, jak jste byl šikovný, ochotný. Takže byste si naběhl sám.

2/ Personalista firmy, kam se hlásíte, není taky žádný trouba. Pokud jste letos odmaturoval, pravděpodobně v květnu či červnu a nyní se hlásíte do práce, kde byste asi tu praxi vzal? Jdete přece hned po škole, na žádnou praxi nebyl čas. Takže až si přečtou, že jste před měsícem maturoval a máte 2 letou praxi u firmy té a té, hned vědí, že mají tu čest s lhářem a místo bude v čudu. Raději na to jít poctivě, když budete fér, třeba Vás vemou a tu praxi postupně získáte. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.06.14 15:34

I když necháme stranou všechny ostatní aspekty...

Myslíte, že je velký problém zjistit jestli máte s daným oborem praktické zkušenosti, nebo nemáte?

Nevím sice, o jaký obor konkrétně jde..

Ale v "mém" oboru bych Vás prokoukl během jedné minuty..

Takže radím..mluvte pravdu, nebo si pěkně naběhnete.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.06.14 15:45

90% lidi v zivotopise zalze. To neni nic noveho. Jenze. Otazka je jestli lhat ve vecech, ktere si nekdo muze overit

doplněno 09.06.14 15:46:

JInak ne, neni to trestny cin. Bud to vyjde, nebo si hledas praci nekde jinde. Jednoduche.

Od: asdfg
Datum: 09.06.14 15:48

Někdy je i praxe nevýhoda, třeba někde chcou neskažený lidi, kteří jsou ještě schopní se rychle přizpůsobit jejich podmínkám, a tomu vyhovuje mladší člověk, starší už má praxi a už se těžko přeučuje :)

Od: fdf
Datum: 09.06.14 17:58

Jestli se v něčem vyznáte,tak klidně lžete.Ale asi jen v tom,v čem máte trochu přehled nebo v čem jste dobrý.Většinou to nepoznají.Kdyby měli všichni ověřovat,kde jste opravu dělal tal se na personálním zblázní.Nemluvě už o tom,že na personálním většinou sedí exoti,manažeři či asistenti manažerů,kteří jsou úplně mimo praxi.Šel jsem např.na pohovor na mechanika,údržbář a asistentka manažera se mi ptala,jakou mám vizi jako údržbář.Prostě blbka,která je úplně mimo realitu obyčejných lidí.Škoda se rozčilovat.Prostě lhát jen kde máte trochu přehled nebo praxi

Datum: 09.06.14 18:28

Vzpomeňte si, kde jste byl při škole na brigádě a to hezky zaobalte, použijte to co potřebujete. Třeba prodej zmrzliny ve stánku můžete prezentovat jako prezentace výrobku, nabídka, schopnost komunikace se zákazníkem, uskutečnění prodeje. Takže i když jste letos odmaturoval, můžete mít při studiu praxi v nějakých firmách. Záleží, jestli jste se flákal, nebo na sobě pracoval. Nebo jsou dobré kontakty z call center, nechodil jste tam někdy večer a o víkendu na brigádu? Jinak, když si počtete jak to chodí na personálním, tak vyčtete, že mnohde jsou zavaleni životopisy a skoro vůbec je nečtou, protože to nestačí. Zaměřte se na to, aby nějaká jedna věta padla hned do očí a zaujala. Též kontaktujte svoje známé, protože práci seženete hlavně přes svoje známé zdroje, nebo by jste musel být velmi dobrý, vynikající odborník, se skvělými výsledky. Při pohovoru hraje pro Vás velké plus osobní šarm a sympatie, sebedůvěra, jistota a příjemný projev i zjev.

Datum: 09.06.14 18:41

tak tak trestný to neni ale vemte to logicky jak chcete uvádět roky praxe když ste právě odmaturoval todle dojde i konovi a vy ze sebe akorát uděláte hlupáka lze třeba tvrdit že vás ta práce záleží na tom o co se ucházíte bere od mala a že ji máte jako koníčka ale pak se může stát že vás vemou na provoz a skusej co umíte

Ohodnoceno: 1x

Od: joensu*
Datum: 10.06.14 14:55
S poctivosti nejdal dojdes,ale ty nepoctivi tam budou driv.zkus to maximalne budes mit ostudu jak k... a nebo ti to projde.ja osobne bych mela vycitky svedomi.

Od: mmm*
Datum: 10.06.14 16:17

Joensu,a ti mizerové,co sedí na místech manažerů a jejich zástupci výčitky nemusí mít?Vždyt dělají ze všech lidí pitomce.Manažeři apod.jsou dneska už tak mimo a rozmazlení,že neví hloupostí co by chtěli a co by hrdlo ráčilo.Je to banda,kteří vlastně neumí celkem nic jen šamonit s lidma a lidskou prací.Vím to z vlastní zkušenosti.Hlásí se jim desítky lidí a oni už neví,co by.Jen dělají z lidí hlupáky.Hlásí se jim desítky lidí a ještě se jim nic nelíbí.Potřebovali by pořádně máknout aby jim přešli roupy a poznali,co je poctivá práce,která přináší nějaký užitek a ne jen sedět v pohodlném křesle,čumět do počítače a lidi makejte na nás,ať máme platy,co se normálně pracujícímu člověku ani nezdá!Bič na takovou pakáž

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.