Uklizeni mama

Od: Datum: 07.06.14 19:09 odpovědí: 6 změna: 08.06.14 10:22
Je mi 13 let.Pomoc žiju s mamou,brachou a tatou.Máma myslím před 4 roky slyšela hlasy duchů nebo co?Šla na psychiatrii se léčit. Ale problém je v tom že od té doby neuklizi a stloustla.Jsem psychicky na dně táta každý den křičí kvůli bordelu.Bracha sedi jen u počítače. A já se musím učit a cvičit. Tak nevím mám mámě s uklidem pomoct?Ja totiž vždy když uklidim vždycky udělá hroznej bordel.:( a ten bordel co tu je uklidim tak z týden. Nevim jak s tim máma vlastně je le nevim fakt jak ji mam pomoct
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dragongj
Datum: 07.06.14 19:18
Tady obrázek pro představu
Od: ben®
Datum: 07.06.14 19:37
avatar

Dobrý den, vůbec Vám to nezávidím. Maminka je nemocná, ale zdá se, že ji to nikdo z rodiny neulehčí a nepomůže - jenom tedy občas Vy. Nevím více o dalších vztazích ve Vaší rodině, ale když je jeden člen nemocný, tak ostatní mají pomáhat. Zkuste si o tom promluvit s otcem a bráchou, jestli to křičení a sezení u PC mamince pomůže. Já si myslím, že ne.

Musíte se pokusit fungovat jako rodina. A od Vás je to hezké, že Vám to není jedno. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.06.14 19:54
avatar

Pokud je mamka nemocná, měla by se zapojit celá rodina a snažit se jí co nejvíce pomáhat. Rozdělit si úkoly a hlavně by o tomto měl s ní komunikovat táta. Ne, křičet, ale v klidu...I o jejím zdravotním stavu by měl mít přehled. S dětmi se o tom špatně mluví, ale neodsuzuj mámu za to, že nefunguje třeba dle vašich představ...Pokud mamka stloustla, i za to z části může třeba nemoc (špatná psychika, některé léky apod.). Určitě mamce pomáhej a hlavně jí dávej najevo, že ji máš rád/ráda a že ti na ni záleží. Ono i to může mamče pomoci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.06.14 21:35
avatar

Bohužel, toto je typický důsledek současných psychiatrických postupů. Psychiatr vůbec nehledá příčinu problémů pacienta, prostě mu napíše psychofarmaka a má vystaráno. Po těch je pacient apatický, bez zájmu, unavený. Sice už neslyší duchy, ale naruší se tím silně jeho osobnost, myšlení je potom jakoby zjednodušené. Díky psychofarmakům se taky tloustne a způsobují trávící problémy.

Každou psychickou poruchu způsobuje chemická nerovnováha v mozku. To znamená, že tvoje mamka má asi zcela nevhodnou životosprávu. Je důležité, aby začala jíst a žít zdravě, jinak se už prášků nezbaví a její stav se nezlepší. Ale toho asi nebude v současném psychickém stavu schopná. Zkus jí pomoct. Třeba poklidit, uvařit nebo připravit cokoliv zdravého. Příčinou psychických problémů může být i na první pohled nesouvisející onemocnění - třeba nevyléčená borelióza a jiné nemoci z klíštat.

Doporučuji Ti si promluvit s otcem. Ten by mohl jít za psychiatrem tvojí mamky a promluvit si s ním o možnostech změny medikace. Ať pravdivě popíše změny osobnosti a chování tvojí mamky. Psychiatr by se měl pokusit o změnu medikace aby se potlačily současné výrazné vedlejší příznaky.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.06.14 07:24
avatar

Toto je dobrý příklad podceňování a přehlížení duševních onemocnění. Kdyby měla maminka zlomenou nohu, tak by tatínek určitě na nepořádek nenadával, ale snažil by se pomoci. A bratr možná taky. Bratr možná u počítače uniká před problémy v rodině, nebo je to jen věkem, ale tatínek je dospělák, a měl by to řešit.

Existuje spousta knížek pro rodiny a blízké duševně nemocných. Zkus si najít něco na internetu, určitě něco najdeš.

Nemyslím, že byste měli maminku obskakovat a hýčkat, to je druhý extrém, ale měla by pocítit, že ji chápete a že se o vás všechny může opřít, jako o rodinu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.06.14 10:22

limoska Ti to napsala velice dobře. Tvoje maminka je opravdu hodně moc nemocná. Je to daleko horší, než ona zlomená noha. Ty sama nejsi schopna tuto situaci řešit. Jsi na to ještě moc mladá, nezkušená. Navíc tu hrozí to, že i Tebe to negativně ovlivní. Co rodiče maminky? Žijí? Tohle MUSÍŠ řešit s dospělými lidmi. A oni nesmí stav mamky podceňovat. Věř tomu, že by mamka ten úklid zvládla spíš třeba se zlomenou rukou. Ona opravdu není schopna uklidit. A je tu další nebezpečí, stav maminky se může zhoršovat.

Tvůj otec by měl jít spolu s mamkou k jejímu lékaři, aby slyšel, že její stav není způsobený leností, ale nemocí.

A Ty opavdu hledej pomoc dospělých ve vaší rodině. Moc Ti přeji, aby jsi brzo nemusela řešit takovéto problémy. Sebodka

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.