Tetování pres znaminka

Od: Datum: 06.06.14 14:55 odpovědí: 7 změna: 07.06.14 22:31

Zdar chci si dat tetovani na pravou ruku (rameno) mam tam par znaminek docela malinkych jsou to spis jen takove fleky na kuzi nejsou ani vystouple z kuze a chci se zeptat zda to pri tetovani nevadi kdyz se bude tetovat i přes ně díky..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kcj
Datum: 06.06.14 15:14

Jděte předně na kožní, se nechat prohládnou a ty fleky nechat vyříznout. Je to zdarma, většinou na 2 stehy a jeden flek máte venku i se šitím za 15 min. Pak teprve si rozmyslete zda se nechat tetovat a přemýšlejte o tom, že vám jednou bude možná i 40 nebo 50 roků a že budete vypadat velmi exoticky s takovým tetováním. Až vám bude 60+, kůže bude scvrklá, tetování rozplyzlé a bude celé tělo skrývat, protože za tu dobu se změní názor a bude považována za exota.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.14 15:53
avatar

Zdravím, tetování na ruce mám přes tři nebo čtyři malinkatá znamínka, jenom opravdu flíčky na kůži, a žádný problém, bude to za chvíli 10 let:) Pokud není znamínko vystouplé a větší, než 4-5 mm, tak pohoda. Pokud by větší bylo, přece jen je to vhodné konzultovat jak s tatérem, tak s lékařem.

A žvásty, jak budete za exota, nenormální a podobně nevnímejte, to je pořád dokola. Takovým lidem vůbec nedochází, že když je nyní tetovaná velká část mladých lidí, tak za těch 40, 50 let bude mít tetování spousta babiček a dědečků:). Je to Vaše tělo. Jak s ním naložíte, je pouze Vaše věc.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.06.14 19:01

Ta představa světa za 50 let je dost děsivá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.06.14 20:19
avatar

Ještě, že tě tady martino máme, to by tu bylo jinak samé moralizování a kecy, jak je tetování fuj a pro kriminálníky, a že za XY let bude ten člověk litovat... naopak. Teď je potetovaná spousta mladých = za těch XY let bude potetovaná spousta starých. Navíc už teď znám několik starších paní s tetováním, a rozhodně toho nelitují. Proč taky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 00:40
avatar

Nejde o moralizování, jde o fyzikální princip. Každé tetování je z dálky tmavý flek. Po pár letech i z blízka. Důvod? Barvivo pod kůží je pro tělo cizorodá látka a tak se ho snaží zbavit, pomalu rozebrat. Proto se tetování rozpíjí. Ano, tetování je podle mě velmi špatný nápad, podobně jako třeba fetování. Možná jsem ovlivněn tím, že jsem z generace, kdy měli tetování jen muklové, námořníci a smažky... Btw. když se podívám na svoje okolí, tak nějak statisticky se dá říct, že tetování mají spíš lidé s nějakým mindrákem, psychicky nevyrovnaní. Třeba holky s tetováním jsou ve většině případů kuřačky, rády se napijí, mají citelnou nadváhu, neustále nějaké depky a malé sebevědomí. Také lidé se sklony k sebepoškozování jsou prakticky vždy potetovaní - znám bohužel osobně. Tím se nechci rozhodně nikoho dotknout nebo zakládat flame, to co píšu není a nemůže být pravidlem, je to jen takové malé subjektivní pozorování z mého okolí.

Tetování taky může být problémem v zaměstnáních, kde se od člověka požaduje, aby vypadal "slušně" a tak nějak neutrálně a důvěryhodně. Klienti jsou různí a ti starší mohou mít vůči tetovaným zásadní výhrady. Je "nerozumné" si kvůli nějakému nesmyslnému obrázku zavřít třeba v budoucnu nějaké dveře. Rozčilování se a nadávání na předsudky už potom nepomůže...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.06.14 11:04
avatar

Megacruiser, nezlobte se, ale to se pohybujete v nějaké divné společnosti. Tetovaných lidí znám opravdu dost a rozhodně to nejsou převážně jedinci psychicky nevyrovnaní, smažky apod. Jsou to pro ně obrázky s životním poselstvím, zážitky, vzpomínkami, touhami. Nejsou to ve většině případů ani kuřáci, ani tlustí lidé, právě naopak. Hodně holek má dobrou postavu, na které tetování vynikne. Jak jsem psala, všichni, kdo poukazují na námořníky, mukly apod. asi netuší, že se tetovali už Mayové a různé staré civilizace. Jo, a tetování se rozpíjí z důvodu ochabování a změny kůže, nikoli proto, že se tělo snaží barvu vyloučit.

Mnoho tetování se dá lehce schovat pod rukávy apod., takže když člověk zvolí rozumné místo, zaměstnavatel o tom nemusí vědět a kérka není v práci vidět. Ve školce mám velmi mladé i starší maminy a nikdo s tetováním nemá problém, a to jsem se na pohovoru docela obávala. Známá pracuje kousek ode mě, taky ve školce, a má větší tetování, taky žádný problém. Problém je jen v hlavě lidí, kteří vidí tetovaného člověka a automaticky je pro ně vyhulenej magor a kriminálník.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.