Exekutor a aukční portál aukro

Od: Datum: 06.06.14 14:07 odpovědí: 6 změna: 06.06.14 16:04

Dobrý den,

on může soudní exekutor prodávát zabavené věci v exekuci na aukčním portále jako je třeba aukro? Je to zákonem povoleno? Nechce se mi věřit, že tam ty soubory movitých věcí jsou odhadnuty na tak nízké částky(kam zmizela formule, že z odhadní částky je vyvolávací třetinová cena? Vidím v tom zase akorát nějaký podraz, další novodobí tuneláři. Přece třeba, stavební stroje jako, několik kusů vrtaček, míchačka barev, celkem asi 10 kusů se nemůže prodat za 2 500 Kč.

I když jsou tam ceny nízké nekoupil bych si to, protože se mi to příčí zdravému rozumu a od exekutora raději co nejdál, jeden to prodá a druhý sebere, dobrý kšefty a stát jen přihlíží.

To už mi hlava nebere co všechno se v Česku děje za nekalosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.14 14:21

No a to ještě nevíš nic o tom, jak se prodávají zabavené lukrativní nemovitosti. Tržní hodnota cca 5milionů, možno koupit za 400tisíc. Pochopitelně musíš mít kamaráda exekutora. A dlužníkovi zbydou dluhy...

doplněno 06.06.14 14:23:

A abych odpověděla na Tvůj dotaz. Ano, exekutor takto může prodávat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: snick
Datum: 06.06.14 14:35

A pak se někteří diví, že se pak dlužník raději zabije, než aby tomu přihlížel. A to mám na jazyku tedy na klávesnici další otázku, když dlužník je v exekuci a umře, co se děje s exekucí? zaastaví se? nebo snad lze vymáhat peníze i po nebožtíkovi? či po rodinných příslušnících jako sourozencích, tetách, babičkách, rodičích? Nebo může jen po manželce, přítelkyni, či nikoli? Ani bych se tomu nedivil, že ano.

Tak tedy potom jedině si předem vykopat díru a ušetřit za náklady na pohřeb a dát se pohřbít třeba na zahrádce jako to mají v USA. :/

Datum: 06.06.14 14:53

Tak pochopitelně, že dluhy se dědí. Je však možné dědictví odmítnout. Po přítelkyni ze zákona nic nedědíte. Ledaže by ona sepsala závěť, kde Vám odkazuje svůj majetek. Jestliže bude mít dluhy, tak je tím pádem dědíte také.

doplněno 06.06.14 15:48:

repty. Jasně že dědic může dědictví odmítnout. Samozřejmě CELÉ dědictví. To znamená jak majetek tak dluhy. Nelze říci majetek beru a dluhy nechci . I když tak by to bylo příjemnější *smich*. Tady je obrovský problém. V době projednávání dědictví NEMUSÍ být známy všechny dluhy. Takže dědic něco málo z majetku zdědí (hodnota např. 300.000,-Kč). Ovšem do roka se objeví dluh ve výši 1milion. A dědic ho zdědí. Již není možnost se dědictví vzdát *zed*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.14 14:54
avatar

Dluhy zaplatí nejbližší příbuzný, manželka,děti a atd.

Pohřbívat na zahrádce neni u nás povoleno

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.06.14 15:40

Mám takový pocit, že je to jinak. Pozůstalý dědiství může odmítnout (stejně tak dluhy ho obsahující).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.14 16:04
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.