Jak zjistím že jsem adoptovaná

Od: Datum: 06.06.14 10:23 odpovědí: 10 změna: 07.06.14 09:48

Ahoj mám malý problém asi jsem adoptovaná rodiče se poslední dobou chovají divně máma od všech témat utíká a v noci ve snech slíchávám jméno Monika v tom snu to je asi tak to jak kdyby na mě někdo křičel Moniko když jsme se ptala mámi co by to mohlo být od tohoto tématu utekla a já si myslím že jo protože jinak by neutíkala vždy když se jí zeptám jesi jsem adoptovaná tak je tiho a řekne mi že to je nesmysl a pak dlouho přemýšlí mám strach taty jsme se jednou na to zeptala a otázku mi také nezodpověděl a začala jsem křičet ze spaní kvůly tomu jménu je to děsiví protože to na me křicí Moniko a takhle furt chci vás poprrosit jesi by jste mi nejdříve odepsaly na můj dotaz za každou odpověd udu ráda děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.14 10:44

To vůbec neřešte. Rodiče nejsou ti, kteří vás případně zplodili, ale ti, kteří vás opatrovali, když jste měla horečky, kteří vás učili chodit a mluvit, kteří vám kupovali jídlo a oblečení, prostě ti, kteří vás mají rádi. Být na vašem místě, tak bych po své minulosti vůbec nepátral, může to přinést více starostí a problémů, než radosti a uspokojení.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 07.06.14 09:48

Já bych to tak úplně neviděla. Nechci říct, že nemáte pravdu, to máte rodič je ten, který krmí, živí, vstává v noci, přebaluje, kupuje, sedí nad úkoly a při prvním rande se strachuje, aby se děcku nic nestalo ale u člověka (nebo alespoň u některých lidí) je opravdu důležité, aby věděli svůj biologický původ. Neznamená to, že musí znát své biologické rodiče, ale vědět, že pocházím odněkud jinud, že biologická máma byla Jana a měla mě ve 14 a nemohla se o mě tedy starat, je životně důležité. Věřím, že to pomůže najít jakousi stabilitu v životě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.06.14 10:46

Kolik ti je let? To, že něco slýcháš ve snech, přece neznamená, že bys musela být adoptovaná. Myslím, že jinak než od někoho z rodiny se o případné adopci dozvědět nemůžeš. Rodiče jsi zřejmě svými otázkami zaskočila, možná nevědí, jak reagovat ...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.14 10:47

Sabinko, kolik je Ti roků? Pokud si opravdu myslíš, že jsi adoptovaná budeš si muset s maminkou promluvit, řekni ji, že máš rodiče ráda ale chtěla bys to vědět.

doplněno 06.06.14 10:57:

"Bruno" má pravdu, také bych nepátrala, pokud bych spokojeně žila s milujícími rodiči. Ty píšeš, že z toho máš noční můru, nejde něco odvodit z fotek?

Datum: 06.06.14 10:49

Ahoj sabi, aby měli možnost jiní rádci správně formulovat své odpovědi, tak se tě dovolím zeptat na tvůj věk.. prozradíš?

Na adopci není nutné hledět jako na problém, v okolí znám mnoho osob, kteří vyrůstali v náhradní rodině. a jsou zdraví, úspěšní, šťastní. Na kvalitě života se podílí jiné faktory.

Ve snech se ti často zdá o tom, o čem přemýšlíš vědomě/nevědomě během dne. Je nutné překonat strach, a zlé sny ustanou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.06.14 11:31

Ahoj. Pokud maminka řekla, že je to nesmysl, pak jí věřte a nenamluvejte si něco jen k vůli svým pocitům, či snům. Zbytečně trápíte sebe a možná i ostatní. Co by jiní dali za milující rodiče, rodinu, domov...Rodiče mohou mít své důvody proto, proč se na toto téma s Vámi nechtějí bavit, ale nemusí to hned znamenat, že jste adoptovaná právě Vy...

Od: myse®
Datum: 06.06.14 12:42

prohlídni si doma fotky nebo fotoalba... Jeslti najdeš svoje fotky jak jsi byla miminko, tak adopotovaná na 90% nejsi...

To jméno si můžeš uchovávat v podvědomí například z nějakého děsivého zážitku, když jsi byla malinká... (napadá mě nějaká katastrofa, že dítě (Monika) vběhlo pod auto a matka křičela, nebo se topilo nebo tak něco...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.06.14 12:51

Jednoduchá rada na férovku se zeptat ,s tím že máš takové zdání že Tě adoptovali,ale osobně Ti řeknu že lepší být u milujících adoptivnách rodičů nežli u skutečných ale bez lásky!

Jen tak pro formu, kdysi si toto o mně šeptali spolužáci ,že jsem adoptovaný,nidky jsem se rodičů nezeptal neboť mne to nezajímalo i když jako v každé rodině občas jsou situace kdy si dítě myslí,že jej ordiče nemají rády!

Datum: 06.06.14 22:42

Ahoj. Sabinko, mí kolegové tu napsali spoustu velice zajímavých názorů. V každém je hodně zajímavých námětů, náhledů a rad. Na tohle téma bych taky měl hodně co říct, ale nejspíš by jsi se neměla nějak trápit nad tím, jak se ti zdá, že to vypadá a nebo se ti to jeví. Do snů se hodně montují i jen náznaky různých prožitých situací, jak ze života vlastního, tak i z okolního světa. Ty fotky z hodně mala, se zdají být dost návodné, ale i takové klidně můžeš mít své. Já je tedy neměl, z moc mala. Opravdu, netrap se s tím.

Datum: 07.06.14 00:54

To je divné, proč by to tajili? My máme dvě adoptované děti a oběma jsme to řekli dřív, než šly do školky. A nevypadá to, že by je to nějak psychicky poznamenalo...

Každopádně považuji za hloupost postup, kdy se děcku věší bulíky na nos až do dospělosti, kdy se to stejně dozví z rodného listu.

Nevím v čem spatřujete problém - myslíte že adopčata jsou nějak horší než děti u svých biologických rodičů? K tomu snu - je to trošku románové á la Danielle Steel Navíc se děti po adopci málokdy přejmenovávají . tedy křestní jméno, příjmení se, pochopitelně, mění.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.