Odstoupit od smlouvy uzavřené mimo provozovnu

Od: Datum: 06.06.14 04:25 odpovědí: 1 změna: 06.06.14 05:22
avatar

Dobrý den - vím, že existuje možnost odstoupit do 14 dnů od smlouvy, kterou člověk podepíše se zástupcem firmy např. u sebe doma, když mu prodávají nějaké zboží. Týká se tato možnost i jiné než kupní smlouvy, např. smlouvy o zprostředkování prodeje bytu realitní kanceláří? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.14 05:22

Toto ustanovení občanského zákoníku se vztahuje na uzavírání smluv mezi prodávajícím a spotřebitelem. Jde vlastně o ochranu spotřebitele,který si nemohl z různých důvodu zboží řádně vyzkoušet a pod. Jiné smlouvy lze zrušit či od nich odstoupit jen podle podmínek v dané smlouvě obsažené. Taková smlouva musí mít ustanovení o možnosti ,způsobu a podmínkách odstoupení od smlouvy. Pokud jsem takovou smlouvu podepsal bez takového ustanovení,pak od smlouvy lze odstoupit jen dohodou nebo po posouzení důvodů soudem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.