Nedodržení splátkového kalendáře

Od: Datum: 04.06.14 16:26 odpovědí: 2 změna: 05.06.14 21:11

Dobrý den,

mám zřejmě veliký problém. Dostal jsem pokutu 30 000 za řízení bez řp a způsobení nehody.

Zažádal jsem o splátkový kalendář, splátka byla 2000Kč. 7 měsíců bylo spláceno řádně, pak jsem odcestoval a osoba kterou jsem pověřil splácením to nedělala.

Splátka byla odeslaná naposledy v listopadu.

Doručovací adresa v papírech už není platná, takže nemám informace o stavu.

Již jsem psal na MÚ kde je kalendář veden, mohl by mi někdo nastínit co se během těch 5. měsíců dělo?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.14 21:04
avatar

Zdravím. Pokud jste nedodržel dohodnutý splátkový kalendář, pak jste ztratil výhodu splátek. Věřitel se mohl obrátit na soud a podat žalobu na vydání platebního rozkazu. Pokud na Vámi uvedené doručovací adrese nepřebíráte poštu, je to Váš problém a můžete se dočkat i exekučního vymáhání dlužné částky včetně nákladů řízení, úroků z prodlení a exekučních nákladů..To ale jen tak odhadem, protože jestli 5 měsíců děláte ( z pohledu věřitele) mrtvého brouka, pak věřiteli většinou nezbývá nic jiného, než řešit věc soudní cestou. Na nic nečekejte a uhraďte zbytek dlužné částky co nejdříve, ať nejste nemile překvapen..Strašit Vás nechci, třeba Váš věřitel ještě žádné soudní kroky nepodnikl, ale rozhodně na to nespoléhejte a jednejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 05.06.14 21:11
avatar

V rozhodnutí o povolení splátek bývá uvedeno, že pokud bude splátkový kalendář porušen, je do určitého (blízkého) termínu zbytek dluhu splatný jednorázově. Takže Vám pravděpodobně zrušili splátkový kalendář a ze zbytku dlužné částky Vám nyní běží nemalé penále. Možná je záležitost již předána exekučnímu úřadu.
Doporučuji neváhat a informovat se o stavu věci, pokud jim urychleně vysvětlíte jak se věci mají, možná ještě budou tolerantní. Hlavně se nesnažte pořed problémem utéct. Neutečete, dohoní Vás a bude to ještě dražší...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.