Zavet kam s ni

Od: Datum: 04.06.14 21:12 odpovědí: 7 změna: 05.06.14 08:19
Zdravim, chci se zeptat kdyz udelam zavet se vsemi nalezitostmi a odkazu majetek na svoji pritelkyni. Kam ju mam dat k notarovi se mi nechce muzu ji to dat.. nebo treba rodicim? Dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.14 21:18

Komukoliv, komu opravdu důvěřujete. Pojistit se můžete ověřenou kopií, kterou uložíte jinde. Pozor ale na nezbytné dědění potomků. Pokud je vydědíte, pak jejich dětí...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.06.14 21:22
Ano, myslel jsem.si to dekuji! prijemny vecer.
Datum: 04.06.14 21:23

Zdar.Je téměř jedno, kam svou závěť dáte, ale je lepší uschovat ji k věrohodným zdrojům, aby se nedalo říct, že je falešná. Třeba ji můžete schovat do trezoru do banky a podobně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.06.14 21:25

Notář je přece jen jistota, že vše bude v pořádku... Pokud máte děti, a chcete odkázat vše přítelkyni, tak se Vaše děti budou muset s přítelkyní stejně několik let soudit, protože nelze jen tak děti ze zákona vydědit...

Proto Vám doporučuji sepsat závět s pomocí notáři a uložit ji u něj.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.06.14 23:59

,,nejlepší je to hned za života napsat na určenou osobu. A být jako věcné břemeno. A pak se nemusí nikoho vyplácet.Ale zas člověk musí vědět,komu to prodává...

doplněno 05.06.14 12:37:

Myslela jsem za života to již darovat či prodat /jako/ a je klid a pokud by se jednalo o byt,nebo dům,tak být jako břemeno.

Datum: 05.06.14 07:07

Tohle by mě také zajímalo. A to od té doby, kdy přišel dopis ze zahraničí, jestli jsem ta, kterou hledá notář. Nebyla jsem a (snad) velký majetek byl včudu :-D Ale teď vážně. Jak nějaký notář, když ve městě jsou jich desítky, ví, že někdo zemřel a kam má závěť doručit. Zvláště pak, když nikdo neví, že závěť byla vůbec sepsána, někde uložená a neshání se po ní? Jak to funguje?

doplněno 05.06.14 10:47:

Bruno, děkuji. *pusa* Koukněte, prosím, do vnitřní pošty.

Datum: 05.06.14 08:19

Pozůstalostním řízením je vždy pověřen soudní komisař. Ten kontaktuje nejbližší příbuzné zemřelého, začíná zpravidla u vypravovatele pohřbu. S pomocí nich zjišťuje m.j., zda není u někoho uložena závěť. Nejdříve však nahlédne do Centrální evidence závětí. Do této evidence ukládá každou závěť notář, jestliže o to pořizovatel závěti požádá. To je nejbezpečnější způsob uložení závěti a také nejrychlejší způsob, jak se po smrti pořizovatele k závěti dostat. Zůstavitel může také celou věc zkomplikovat tím, že sepíše několik závětí s různým obsahem a uloží je na různých místech. V takovém případě je pak rozhodující závěť s nejpozdějším datem.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.