Jaký byste si vybrali účet?

Od: Datum: 04.06.14 19:52 odpovědí: 13 změna: 05.06.14 15:35
avatar

Poradíte mi s volbou nejlepšího účtu? Máme na vybranou tyto banky, které jsou v daném městě:
Česká spořitelna, Komerční banka, Unicredit Bank a GE Money Bank.

Ráda bych si vybrala optimální běžný účet, ideálně kde by bylo možno založit i podúčty (ale pokud toto nevíte, nevadí, to si zjistím telefonicky pak u banky, většinou tato info není dostupná na webech) Máme účet, na který chodí asi 50 drobných plateb měsíčně. Bohužel, na současném běžném účtu u České spořitelny si každou došlou platbu strhává dost peněz, navíc jsem dnes četla v novinách, že Č, spořitelna bude zdražovat až o 150% poplatky za internetové platby, tak bych účet ráda změnila.

Ačkoliv se snažím najít nějaké srování účtů na webech o financích, nedaří se mi. Buď jsou tam údaje z loňska, nebo tam jsou informace jen o poplatcích za vedení účtu.

Prosím, je tu někdo informovaný, který by mi poradil, kterou banku z těchto vybrat, který účet by byl optimální?

Prioritní je pro mne co nejmenší náklady na odchozí a příchozí platby po netu, levný výběr z bankomatu (na přepážku nechodím, to je mi jedno) a nízký poplatek za vedení účtu. % úroků mi je tak nějak jedno.

Díky všem za radu a názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 04.06.14 19:58
avatar

Nebudu doporučovat, ale mám eKonto u RB a jsem spokojen.
Záleží také na tom, jak často potřebujete navštěvovat pobočku. V případě eKonta stačí navštívit pobočku jedinkrát, kvůli uzavření první smlouvy. Pak už lze vše zařídit přes IB, včetně uzavírání dalších smluv, úvěr, povolený debet, platební karty - jen někdy musí vypomoci pošťák...

doplněno 04.06.14 20:57:

Z Vašeho výběru hlavně NE komerčku, je to kostlivec, bývala SBČ, a ty "socialistickokomunistické" manýry mají pořád, podobně jako Spořka...

... jen názor...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 04.06.14 20:04

Právě také prchám od ČS, už jsem se k tomu odhodlávala dlouho, nikdy to nedotáhla, tak teď konečně. Založila jsem si online účet u MBank nakonec. Příchozí, odchozí platby zdarma, 3 výběry z bankomatů..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 20:33
avatar

Také jsem po 30 letech odešla z ČS. Mám FIO banku absolutně bez poplatků i když platím 30 Kč za výběr z bankomatu v jiné bance, stále se mi to vyplatí a lituji, že jsem neodešla už dřív.

doplněno 04.06.14 20:35:

A je to Česká banka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 20:46
avatar
Pokud nepotřebujete pobočku, tak se podivejte na Equa bank, vedení účtu zdarma při příjmu 10 tisíc, výběry ze všech bankomatu zdarma, internerové platby taktéž. Navíc založit jí můžete přes internet a kurýr s vámi vše vyřídí.
Já mám u nich účet již dva roky a zatím jsem jim na poplatcích nezaplatil ani korunu.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.14 20:51
avatar

Po letech jsem odešla z České spořitelny - drahá a nepružná, a odešla k Raiffce - po 3 letech jsem od nich odešla, protože podražili, aniž mi to dali písemně vědět. Nyní jsem u Fio bank a jsem spokojená. Vše je zdarma. Jen zde v Praze mám problém s vkladem hotovosti na účet, protože jsou krátké úřední hodiny...

Z toho Vašeho výběru bych doporučovala Komerční banku... S Unicredit Bank a GE mám špatné zkušenosti...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.14 21:04

Z těch co jste uvedla, tak ani jednu.

Zvolil bych některou z nízkonákladových bank - mBank, AirBank, ZUNO, Equa Bank, FIO.

Osobně jsem loni po spoustě let utekl od ČSOB k AirBank a lituji jen toho, že jsem to neudělal dřív.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.06.14 21:15
avatar

Mám 4 banky všechny bez jakýchkoli poplatků a peníze přesouvám podle toho co potřebuji. Některá má vyšší úroky, jiná výběr ze všech bankomatů zdarma, další dobrý kontakt s evropskými bankami atd. Na co pobočku? Ještě jsem v ní za 5 let nebyl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 21:19

Od České spořitelny radši pryč.Před lety jsem odešel a udělal dobře.Mám ERA.Vám zbyde GE Money Bank.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 21:27
avatar

dejavu, z těchto popsaných bych si nevybral. Opravdu nemůžete zvolit jiné, třeba po internetu? Opravdu potřebujete pobočku u Vás ve městě?

Já mám Air Banku a nedám na ní dopostit, i úrok 1,3%, nic moc, ale alespoň něco. Využívám i mBank, a Euga bank.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.14 10:37
avatar

A už jste v ČS byla,a řekla jim,že chcete zrušit účet? On člověk někdy zírá,co vše dokáží nabídnout,aby neztratili klienta. Osobní zkušenost v Komerčce. Pořád všude poplatky a najednou to jde zdarma.Jen stačí říct,jdu do jiné banky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.14 14:19
avatar

Ano, to jsme zkoušeli bezvýsledně loni, nijak je to nedojalo a nepohnulo k lepší nabídce.

Datum: 05.06.14 14:22
avatar

Díky všem za odpovědi. Vím, že výběr mých bank není optimální, leč není to jen mé rozhodnutí, jsem vázána možnostmi poboček toho města a volbou druhé osoby. Já sama bych volila též Fio banku.

Nakonec k těm vybraným bankám se tu vyjádřil jen jeden člověk, za to mu děkuji, zkoumáním podmínek všech typů účtů zmíněných bank jsem došla ke stejnému názoru, nejlevnější z těch možností to vypadá u GE Money.

Od: uska®
Datum: 05.06.14 15:35

Dnes jsem byla zrušit zapomenutý, nepoužívaný spořící účet u GE Money a doslova mně vnucovali běžný účet zdarma. Zapátrejte v jejich podmínkách, když mi to dnes nabízeli, musí zdarma účet existovat. Já se o to nezajímala. Sama mám Fio banku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.