Kamarádka se ke mne chová špatně

Od: Datum: 04.06.14 11:30 odpovědí: 11 změna: 04.06.14 19:10

Mám jednu takovou kamarádku, která si myslí o sobě, že má vždycky pravdu a chce, abych já ji ve všem poslouchala. Pokuď ji neposlechnu, žačne na mne zvyšovat hlas a potupovat slovníma urážkama. Dělá ji dobře, když může s druhým člověkem manipulovat, a to ji možná posiluje její sebevědomí. Chtěla po mne, abych ji zajistila AU-pair ( pečování o dítě v hostitelské rodině v zahraničí). Já ji tu nabídku sehnala, ale jí se nelíbí, že bude muset hovořit v cizím jazyce s tou hostitelskou rodinou, a tak využila mne, abych já ji všechno zařídila. Když mi ta rodina řekla,že by chtěli se s ní seznámit, tak mi kamarádka řekla, že ji to, co oni chtějí nezajímá, jen kolik za pečování dají euro nebo liber. Ať rychle sepíšou smlouvu o Au-pair a já ji to mám donést až domů. Ona si nechce na ten pohovor udělat čas, že prý je zaneprázdněná nějakým kurzem. Určila si svoje podmínky kamarádka, kdy ji se to bude hodit, bez ohledu na to jestli se to hodí mne, to jí prý taky nezajímá, že já v tu dobu mám naplanovaný jiný program, jak mi sama řekla. Chce, aby se vše určovalo, dle jejich rozkazů, jinak už prý nejsem kamarádka, když ji nevyhovím co ona požaduje. Mne také řekla,ať ukončím studia a zařídím si Au-pair a to na mne naléhala i ironicky manipulovala, bez ohledu na to, co semnou bude dál, jestli se dostanu do ciziny nebo ne. Samozřejmě si držím zadní vrátka a neposlechla jsem ji. Když jsem otočila případ, ať ona si vykašle na kurz a bez jistoty odcestuje na Au-pair,tak mne vynadala, že bez jistoty a smlouvy nic ukončovat nebude.(Dokuď já ji k nohám nepřinesu smlouvu).A tady je ten paradox. Radí mne co mám dělat, a sama by jednala úplně jinak. Když ji řeknu, že paní z Anglie by s ní chtěla též mluvit, tak odpověď je, teď nemám čas, nebo mi mobil vytípne. Když ona má svůj čas, tak mne uhání, ať všechno já zařídím, navzdory tomu, že zrovna mne se to nehodí. Myslím, že ta její povaha charakterizuje rysy člověka " autokrata a egoisty " což mne strašně ubírá psychických sil. Ona bezemne si neporadí, ale dělá nesmírně chytrou a nafoukanou paničku. Těží jen z toho, že já umím anglický jazyk lépe než ona a plynule se domluvím. To co mne od ní bolí, jsou urážky, když to není podle jejího scénáře. Co si myslíte o takové povaze a jak to řešit? děkuji všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.14 11:45
avatar

Nechtěla bych takovou kamarádku, protože to kamarádka není. Řiďte se svým rozumem a ona ať se řídí také tím svým a najde si na využívání někoho jiného. Nenechte ze sebe vysávát enegrii takovým člověkem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: betaraybill*
Datum: 04.06.14 11:49

Jednoduchá rada. Takovou kamarádku poslat do pr*ele

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.06.14 11:52
avatar

Jak to ředšit? Neřešit! Jste obě ještě mladé, ona má sice nejvyšší čas, ale přece jen šanci naučit se řešit si věci sama, naučit se být soběstačná a sama za sebe zodpovědná.

Slovo kamarádka v souvislosti s ní zapomeňte. Kamarádství je něco úplně jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 12:03
avatar

Takhle se opravdová kamarádka nechová. Ta dívka chce s někým neustále manipulovat, ostatní jí mají vše zařizovat, dělat...a ona jen sebere smetanu. Od podobného člověka se oprosti, kamarádka to nikdy nebyla a není.

Chovej se a jednej tak, jak uznáš sama za vhodné, nenechávej se jí ovlivňovat.

Řešit to můžeš jenom tak, že sní prostě skončíš. Klidně jí do oči řekni, slušně a bez křiku, že už Tě nebaví od ní ponižování, rozkazování, její vyčuranost. Jak by se to asi líbilo jí, kdyby sní někdo jednal stejně? Myslím, že by s takovým člověkem taky nekamarádila.

A žádnou smlouvu jí pod nos nenos. Když něco potřebuje, jistě je schopná si to zařídit sama. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.14 13:22

Je to manipulátorka , která tam asi ani neobstojí, když se takto chová. Nechte ji plavat ať si poradí sama . než takovou "nějakou" tak raděj žádnou "kamarádku" . Žij si svůj život a nenech sebou manipulovat .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 13:44
avatar

Jak to řešit? Normálně jí říct, že se nenecháte ponižovata buzerovat od takové slepice a že prostě končíte. Pokud by chtěla zase začít s tím, že teda nejste kamarádka a kdeco cosi, tak v klidu odpovězte, že má pravdu, nejste, protože od kamarádek máte jiné představy.

Telefony nezvedat, nekomunikovat, okamžitě přestat s tím, co děláte za ni! Však ono ji to přestane bavit.

Pro prudší povahy lze použít onu větu "běž do ..." :).

doplněno 04.06.14 16:28:

Wampíku, pokud bych byla v ráži, tak by tam nebyl jen ten hajzlík a ještě bych s ní vymetla zem, s takovou zas... pijavicí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 04.06.14 15:43
avatar

Doplním Martinku: "Běž do hajzlíku,mrcho bezpáteřní !"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 17:41
avatar

Nenechte si prosím srát na hlavu, toto není kamárátka. Osobně bych sní "típnul" veškerou komunikaci. A nebojte se toho, když o sobě uslyšíte odporné věci (běžne se to stává, dotyčná bude prskat, pač nebude mít svoji loutku). Ostatní lidé nejsou hloupí, nechá se jim to vysvětlit... časem pochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 18:12
avatar

Holky, kroťte vášně. K něžnému pohlaví se vulgární výrazy nehodí A poslat někoho kamkoli, to jde i bez nich. A často to bývá účinnější.

Pro Jasněnku: Člověk sice může chtít být manipulátorem a vnucovat někomu svoji vůli, ale k tomu nezbytně potřebuje někoho, kdo si to nechá líbit nebo komu to dokonce vyhovuje. Pokud ji nazýváš kamarádkou, tak ti to asi do určité míry vyhovuje. Důvody, proč tomu tak je, znáš jenom ty sama. Pokud by ti to nevyhovovalo, tak přece není problém vyhnout se kontaktu s ní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.14 18:10
avatar

Vy považujete otrokářku za kamarádku? A proč jí děláte služku (holku pro všechno)? Řekněte jí, ať se okamžitě vzpamatuje, nebo ať si hledá jiného poskoka!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 19:10

1) se mi ani nechce verit, ze jste si celou historku nevymyslela, protoze to opravdu vypada jako pritazene za vlasy

2) Soustredte se predevsim na sebe, sve chovani a ne na vas "kamaradku". Pokud se totiz chovate a jak kus hadru a kazdemu davate najevo, ze s vami muze vytrit podlahu, tak se nelze divit, ze najdou lide, kteri toho budou zneuzivat a podlahu s vami vytrou. Neni to ani tolik jejich chyba, jako spis vase. Nedokazu si predstavit, ze by si vase "kamaradka" dovolila neco podobneho na normalniho cloveka. Ten by ji ve vterina poslal k sipku.

Zameslete se na sebou a najdete si lepsi kamarady.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.