Plátce DPH x neplátce DPH

Od: Datum: 04.06.14 09:39 odpovědí: 5 změna: 05.06.14 21:35

Dobrý den,

potřeboval bych radu odborníka. Mám možnost pracovat pro firmu jenž je plátcem DPH na živnostenský list.

Pro firmu bych obchodoval se zbožím pod hlavičkou firmy a já následně fakturoval provize.

Uvedu příklad : Zboží A 200,- včetně DPH prodám za 300,- včetně DPH - provize 100,-Kč ze které bych byl nucen odečíst 15% DPH. ( v případě že bych nebyl plátcem DPH ). nebo se pletu?

Předpokládáný obrat - minimálně 40.000,- Kč měsíčně z toho zisk 30.000,-Kč

předpoklad - náklady 10.000,-Kč benzín + servis vozidla, zbylé náklady nějaké papíry a telefon. Do měsíce uvažováno o nějaké reklamě ( reklama na plotě a podobně )

Děkuji za jakoukoliv radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 04.06.14 10:26

Neudal jste zda vy budete platit DPH nebo nebudete.Pokud nebudete tak se DPH na fakturách neuvadí

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.06.14 17:37

Plete te se. Pokud nejste plátce DPH, tak žádné DPH neodečítáte. Naopak pokud jste plátce DPH, tak je to následovně

261,- (39,- DPH) - 174,- (26,- DPH) = 87,- hrubý zisk 13,- odvod státu.

Při obratu 40.000,- měsíčně máte 13.333,- hrubý zisk. po odečtení nákladů je váš plat 3.333,- a kde máte platbu na sociálku a zdravotku.

Od: logitek
Datum: 05.06.14 07:59

Obratem jsem myslel již rozdíl mezi nákupními a prodejními cenami.

Od: ipeli*
Datum: 05.06.14 21:35

Dobře, platí co jsem již napsal - prodej jménem firmy a fakturovat provizi bez DPH. Jinak vzhledem k uváděnému "obratu" se nejspíše stanete plátcem ze zákona => žádná volba.

Od: ipeli*
Datum: 04.06.14 17:56

Raději bych o nákupu a prodeji vůbec neuvažoval, 50% je krásná marže, ale plést si ji s 300%? Při takových "kalkulacích" je DPH včetně pojistek úplně podružná záležitost.

Jinak lze vystavovat faktury s DPH jménem firmy a firmě fakturovat dohodnutou provizi bez DPH.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.