Sociální dávky-úspory

Od: Datum: 04.06.14 06:13 odpovědí: 9 změna: 04.06.14 14:29
Má nárok na dávky v hmotné nouzi i osoba, která sice momentálně má příjem nedosahující ani existenčního minima, ale má na různých účtech našetřeno skoro třičtvrtě milionu? Několik stavebních spoření, spořící účet... Zdravý rozum říká, že ne, nikdo ji nenutí rozprodávat majetek, jen sáhnout do úspor. Ale v našem banánistánu jeden nikdy neví. Je nějak zkoumán před uznáním dávek majetek, nebo stačí čestné prohlášení a nikdo nic nezkoumá a osoba může dojit stát?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.14 06:24
avatar

Žádná úřednice nemá právo zkoumat účty svých klientů. Nemá ani právo, ani prostředky, ani čas. Rozumím vám, ale jaký je rozdíl mezi touhle paní a občanem, kterému stát přispívá na bydlení v nějaké ubytovně, kde za jednopokojový byt platí majiteli 12.000 kč měsíčně? Nebo před klientem, který téměř všechny peníze nechá v herně a v hospodě? A také mezi těmi tuneláři, kteří, podvodem získané peníze napsali na rodinné příslušníky nebo je ukryli v zahraničí, aby nemuseli vyplatit poškozené a nebyl důkaz k jejich trestnímu stíhání *blee* Je to hnus! Je!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 06:53

čestné prohlášení existuje,vyškrtat nic nemám podepsat a nazdar,tenhle srandistát mi muže...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 04.06.14 06:55

Pří podání zadosti o sociální dávky podepisujete prolomení bankovního tajemství (to znamená že uřednice má možnost nahlídnou na všechny učty vedené pod vašim rodním číslem).Dále je místní šetření kde se zkoumá majetek žadatele (nesmí mít auto,drahé kovy a vyrobky z nich,starožitnosti,originály uměleckých děl,velké sbírky všeho druhu a u některých uředníků je problém i elektronika a počítače)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 07:00
avatar

Podle mne by taková osoba mohla "dosáhnout" na státní sociální pomoc (např. pro přiznání příspěvku na bydlení se posuzují pouze příjmy, majetek ne), ale nikoliv na pomoc v hmotné nouzi. Informace k hmotné nouzi

Pokud by se prokázalo, že někdo pobíral dávky, na něž neměl nárok, musel by je vrátit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.06.14 07:30

jj, souhlas s ivzez. u sociálních dávek se zkoumá pouze příjem a to třeba ani ne aktuální (přídavek na děti - aktuálně se vyplácí podle příjmu z roku 2012) . u dávek v hmotné nouzi se zkoumá nejenom aktuální příjem, ale i majetek a navíc snaha přijít k penězům i jinou cestou, než pobíráním dávek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 07:28
avatar

Jen chci dodat, k tomu, co tu bylo napsáno, že po podání dávek v hmotné nouzi probíhá osobní šetření úředníků v bytě žadatele... Pokud má žadatel nadstandartní vybavení bytu, žádost je zamítnuta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 10:11
avatar

Jelikož se mě tento problém, dík dceři, právě začal týkat, bylo ji řečeno soc. pracovnicí, že pokud chce žádat o hmotnou nouzi a příspěvek na bydlení, nesmí ona ani děti mít např. stavební spoření, na účtu peníze přesahující částku životního minima na 1 měsíc a vše co si dá do bytu má mít doklad kdo ji to koupil a nejlépe zapůjčil. Tak nevím, možná je na každém úřadě postup jiný, ani bych se tomu nedivila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.14 10:24

lidus -- o příspěvek na bydlení si dcera žádat může (nezkoumá se majetek). Naopak u doplatku na bydlení se zkoumá majetek, doplatek na bydlení je dávka hmotné nouze

Ohodnoceno: 0x
 
Od: korek
Datum: 04.06.14 14:29

NE, taková osoba nárok na dávky v hmotné nouzi nemá. V případě, že se prokáže to co popisujete, hrozí trestně právní postih. Věřte, že v bananistánu to vypadá podstatně hůře :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.