Nejste přihlášen/a.
Podle mne by taková osoba mohla "dosáhnout"na státní sociální pomoc (např. pro přiznání příspěvku na bydlení se posuzují pouze příjmy, majetek ne), ale nikoliv na pomoc v hmotné nouzi. Informace k hmotn/...
Pokud by se prokázalo, že někdo pobíral dávky, na něž neměl nárok, musel by je vrátit.
Žádná úřednice nemá právo zkoumat účty svých klientů. Nemá ani právo, ani prostředky, ani čas. Rozumím vám, ale jaký je rozdíl mezi touhle paní a občanem, kterému stát přispívá na bydlení v nějaké ubytovně, kde za jednopokojový byt platí majiteli 12.000 kč měsíčně? Nebo před klientem, který téměř všechny peníze nechá v herně a v hospodě? A také mezi těmi tuneláři, kteří, podvodem získané peníze napsali na rodinné příslušníky nebo je ukryli v zahraničí, aby nemuseli vyplatit poškozené a nebyl důkaz k jejich trestnímu stíhání Je to hnus! Je!
Pří podání zadosti o sociální dávky podepisujete prolomení bankovního tajemství (to znamená že uřednice má možnost nahlídnou na všechny učty vedené pod vašim rodním číslem).Dále je místní šetření kde se zkoumá majetek žadatele (nesmí mít auto,drahé kovy a vyrobky z nich,starožitnosti,originály uměleckých děl,velké sbírky všeho druhu a u některých uředníků je problém i elektronika a počítače)
Jelikož se mě tento problém, dík dceři, právě začal týkat, bylo ji řečeno soc. pracovnicí, že pokud chce žádat o hmotnou nouzi a příspěvek na bydlení, nesmí ona ani děti mít např. stavební spoření, na účtu peníze přesahující částku životního minima na 1 měsíc a vše co si dá do bytu má mít doklad kdo ji to koupil a nejlépe zapůjčil. Tak nevím, možná je na každém úřadě postup jiný, ani bych se tomu nedivila.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.