České a Slovenské občanství?

Od: Datum: 03.06.14 11:42 odpovědí: 3 změna: 03.06.14 13:32
Zdravím. Jak to je, když se někdo narodil před 1.1.1993 s občanstvím? Má nárok na občanství České i Slovenské, pokud si o něj zažádá, nebo jen prostě podle toho kde žil bylo rozděleno čechům české a slovákům slovenské občanství? Připadá mi totiž divný, když se někdo narodí v "Československu", že nemá občanství obojí... Díky za odpověď ;)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.14 12:40
avatar

Jestli se nepletu tak v ČR i SR se uznává pouze jedno občanství! takže byť jsme většina (resp.narození před 93) měli občanství ČSSR tak dnes dle trvalého pobytu v době dělení nově ČR nebo SR a slováci trvale žijící na území museli stejně jako češi opačně zda li nechají slovenské a budou se statutem cizinec trvale žijící... nebo přijmou nové občanství!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 12:59
avatar
Mnozí z nás máme obě státní občanství... Teda ČR a SR. Oficiálně.
V čase dělení republiky si museli občané "z druhého konce" zvolit občanství. Většinou podle trvalého bydliště, rodinných vztahu a dalších kritérií.
Mně například ČR občanství jistý čas odepřela a vrátila až po důrazném protestu. Naštěstí se přišlo na to, že tehdy platící zákon nestojí zrovna na nohách...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.06.14 13:32
avatar

Dobrý den, a od ledna 2014 platí zákon, který umožňuje dvojí občanství obecně. Pokud si občan s českým občanstvím umí zařídit i občanství v jiném státě, tak bude mít občanství dvojí. Zdravím!

doplněno 03.06.14 13:38:

http://www.mvcr.cz/clanek/inf…u-o-statnim-obcanstvi-cr.aspx

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.