Platby za plyn a odhlášení

Od: Datum: 01.06.14 11:25 odpovědí: 2 změna: 01.06.14 11:37

Přestěhovala jsem se vloni do nájemníhop bytu. Platím nájem, elektřinu ČEZu a plyn RWE. Mám na sebe přepsaný elektroměr a plynoměr, dělalo se to po podpisu smlouvy.
Elektřina je jasná, tu potřebuju, ale plyn nepotřebuju a potřebovat nebudu. Vytápění je centrální a jediný spotřebič na plyn je starý plynový sporák. Ten vůbec nepoužívám, téměř vůbec nevařím a když už, tak mám elektrický vařič.
Jde mi o to, zda jde odhlásit plyn. Myslela jsem, že když nebudu plyn používat, tak to bude stát pár stokorun ročně. Ale za ten rok používání a nulovou spotřebu jsem platila 1500 Kč, což je šílené, hlavně z toho důvodu, že plyn nepotřebuju a potřebovat v tomto bytě nikdy nebudu. V bytě plánuju být dlouho, není to o tom, že bych se v dohledné době stěhovala prač.

Jak mám postupovat? Jde vůbec odhlásit plyn? A musí být nějaké vyjádření vlastníka domu? Není potom jeho případné znovuzavedení po mnoha letech nákladné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 01.06.14 11:36

Já bych pro info volal RWE. Jednejte s vlastníkem bytu, znovuzavedení nebude zdarma (demontáž plynoměru, zaplombování, pak jednou revize, tlaková zkouška) to by asi po vás chtěl (co bude levnější).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betaraybill*
Datum: 01.06.14 11:37

Podívejte se do smlouvy jestli tam není něco o uzavření smlouvy na nějakou určitou dobu což je dnes v módě. Jinak by to neměl být problém.

U těch malých spotřeb je právě průser v dalších poplatcích co si účtují ty firmy. My taky máme jen plynový sporák a tedy malou spotřebu plynu. Měsíční záloha 200kč a po vyúčtování nám vraceli necelých 300kč, ale na to množství spotřebovaného plynu je to děs. Spotřeba taky minimální.

Znovupřipojení po odmontování plynoměru (odpojení které chcete) obnáší potom revizi plynového potrubí. V podstatě přijde se zavolá plynař ted zkontroluje těsnost potrubí, vystaví glejt a může se připojit. Absolvoval jsem to po nastěhování do bytu. Cena byla něco mezi 1000-1500 přesně už nevím. Je to velká suma na to, že je to v podstatě od plynoměru jen metr trubky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.