Vlatník nemovitosti v blázinci

Od: Datum: 31.05.14 23:34 odpovědí: 4 změna: 01.06.14 12:48

Dobrý den, ahoj,

měl bych na Vás prosím dotaz, snad ho budete umět někdo zodpovědět. Když člověk který se ocitnul na blázinci a nemá žádnou rodinu a vlastní nemovitosti..., tak co se následně stane s těmi nemovitostmi? Propadnou státu? Nebo je ze zákona nějaký správce, který vše zajišťuje .. pronájem atd ..? A případně jak to celé funguje?

Děkuji mnohokrát,

kraal12


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.14 23:48
avatar

Na řešení právních úkonů nesvéprávného člověka je ustanoven zákonný zástupce, kterým může být i právnická osoba. Pokud osoba bez dědice nezanechá závěť komu majetek odkazuje, tak propadá státu. Právě zákonný zástupce řeší za povinného jeho zákonné povinnosti a to i pronájem nemovitosti.

doplněno 01.06.14 09:38:

@Ernie správně podotkl velice důležitou věc. Vše musí posvětit soud.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.06.14 02:25
avatar

Pozor. Pokud je někdo v "blázinci", tak to nemusí nutně znamenat, že je zbaven způsobilosti k právním úkonům.

doplněno 01.06.14 02:25:

To musí stanovit jen soud...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 01.06.14 10:52

Blázinec neexistuje. O takových osobách se zmiňuje OZ, omezení je od § 55. Má omezenou svéprávnost? Omezit svéprávnost (rozsah způsobilosti k úkonům) může jen soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 01.06.14 12:48
avatar

Ahoj Duševních nemocí je ohromné kvantum.Vy víte jakou nemocí trpí ten dotyčný? Může mít lehkou nebo střední formu deprese,tzn.,že v léčebně pobyde cca 2 měsíce,půl roku,rok...Po vyléčení ho pustí domů.A jak zde bylo řečeno,musí být zbaven svéprávnosti,pokud je nevyléčitelný případ.Je třeba to nejprve zjistit...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.