Strážník městské policie a podnikání

Od: Datum: 31.05.14 17:12 odpovědí: 2 změna: 31.05.14 17:52
avatar

Může strážník MP podnikat v době kdy nemá službu a má mít odpočinek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.14 17:16
avatar

Zde je to podáno vyčerpávajícím způsobem. *placni*

doplněno 31.05.14 17:22:

S otevíráním dokumentu je určitý problém, takže raději cituji: Strážníci obecní policie jsou v pracovním poměru k obci, tudíž tuto otázku upravuje zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákoník práce"). Ustanovení § 303 zákoníku práce uvádí, že zaměstnanci územních samosprávných celků zařazení v obecní policii (tj. strážníci) mohou podnikat jen s předchozím písemným souhlasem zaměstnavatele u něhož jsou zaměstnáni. Toto omezení se nevztahuje na činnost vědeckou, pedagogickou, publicistickou, literární nebo uměleckou a na správu vlastního majetku. Pronajímání vlastní nemovitosti není podnikáním podle zákona č. 455/1991 Sb., živnostenský zákon, ve znění pozdějších předpisů. V praxi to znamená, že souhlas může být strážníkům udělen osobou, která řídí obecní policii. Ve většině případů bude touto osobou starosta případně jiný pověřený člen zastupitelstva. Na závěr podotýkáme, že předmětná ustanovení zákona se týkají obecně všech strážníků, bez ohledu na jejich funkční zařazení.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.05.14 17:52
avatar

Ďekuji

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.