Balík na poštu - nechci ho

Od: Datum: 31.05.14 14:25 odpovědí: 6 změna: 31.05.14 19:49

Dobrý den na jednom webu jsem si "omylem" objednal dvě stejný vonavky a poslali je..., Problém je v tom ,že na tom webu po vyplnění objednávky a vložení adresy se sama bez potvrzení objednávka uložila .Nikde se mě to neptalo na souhrn objednávky a potvrzení jako na každé stránce snad. Ještě se mi to nestalo. Ani web nepoložil tradiční otázku ,"Přejete si zboží opravdu objednat" či "jste si jist-objednávka je závazná atp"

Milý rádcové jak mohu odstoupit od balíčku který nechci? Stačí ho nechat na pošte a nepřebírat a oni ho pošlou zpět? Či jak nejlépe postupovat aby mi tady nezvonili za pár let exekutoři atp... ,víte jak to dnes chodí.

Všem děkuji za osvědčené rady a přeji krásný den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 31.05.14 14:29

Přečíst si obchodní podmínky s kterými jste musel souhlasit než jste odeslal objednávku a podle toho postupovat. Buď obchod nic chtít nebude nebo bude chtít alespoň zaplatit poštovné a balné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.05.14 14:42

I kdybyste si opravdu nevšiml, že jste objednávku odeslal, tak mi zatím vždy přišlo portvrzení objednávky na zadaný e-mail. Pokud jste se v objednávce spletl, stačilo hned zvednout sluchátko a zavolat do toho obchodu, aby objednávku ponížili nebo zrušili..

Nevím proč to necháváte zase zajít až k odeslání balíčku, které nějakou dobu trvá. A ano, podívejte se na obchodní podmínky toho e-shopu, co se stane v případě nepřevzetí zásilky kupujícím.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 31.05.14 17:27

když si obědnáš na netu zboží máš ze zákona nárok do 14 dnů zboží nepoškozené vrátit bez udání důvodu a musí ti vrátit peníze

v tomto případě bych si zboží z pošty vůbec nevyzvedl a prodejci bud napsal omluvný mejl nebo mu zatelefonoval

,

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.05.14 17:33

Dobrý den.Měl jste hned volat na uvedené číslo na webu,že jste omylem objednal o jedno víc.Jestli pošlou oboje tak se domluvit jak poslat zpět co máte navíc.

Datum: 31.05.14 19:38

Podle nového občanského zákoníku je objednávka po internetu uskutečněna "klepnutím na enter".žádné další zprávy,dopisy či potvrzení nečekejte.Zásilku převziít na poště numusíte a ta bude vrácena jako nedoručená,ale současně musíte napsat dodavateli do 14 ti dnů,že odtupujete od smlouvy.

makon@asociace-sos.cz

Datum: 31.05.14 19:49

Vy jako majitel e-shopu byste chtěl platit 120,- za balík, který se Vám vrátí? Samozřejmě zboží přebírat nemusíte, resp. můžete do 14 dní vrátit, nicméně trocha ohleduplnosti by neškodila. Jde jen o to, napsat mail se zrušením objednávky ještě před tím, než balík odešlou. Pokud je to nedávná záležitost, pošlete jej co nejdřív a bude se Vám i dalším zákazníkům lépe spát - on ty peníze za balíček musí e-shop někde vzít... Když to takhle udělá každý druhý, potěš koště.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.