Exekuce a přítelkyně

Od: Datum: 30.05.14 19:57 odpovědí: 7 změna: 31.05.14 09:33
Zdravím, pfosím Vás žiji s přítelkyní, má exekuci, muže mi ten vypatlaný exekutor vzít i moje věci, které jsem koupil do bytu a smlouvu o koupi mám na své jméno? díky za odpovědi a rady
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 30.05.14 20:07

Jsou zde dvě roviny: de iure může exekutor to či ono, ale de facto může prakticky všechno. Na jmenovky moc nespoléhejte a na následné dovolání práva už vůbec ne. *vezen*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 20:14

Exekutor přijde,vybere di co se mu bude píbit a nebude na místě zjišťovat,čí co je. Vy pak musíte u něho podat do 14 ti dnů tzv vylučovací žalobu,kde uvedete a doložíte doklady,které věci jsou vaše .A pokud je již neprodal,snad je vrátí na své náklady. Já bych doporučoval,aby přítelkyně velmi intenzivně a osobně začala jednat s příslušným exekutorem a snažila se dohodnout splátky v rozumné výši. Exekutor zpravidla na takové řešení přistoupí - je to pro něho pohodlnější.

doplněno 30.05.14 20:19:

makon@asociace-sos.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 20:51
avatar

Znám jeden případ, kde druh má dluhy kam se podívá a všechno doma je psané na družku, včetně auta... Asi k nim chodí jen "slušní" exekutoři, protože mu jen stačí říct, že jediné co je v bytě druha, je igelitka s prádlem, ukáží mu doklady a on odejde...

Nicméně pokud zrovna Vás navštíví nějaký asertivnější, tak Vám polepí vše a pak se musí podávat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu movitých věcí a v případě zamítnutí vylučovací žaloba atd..

Jsou to samé nepříjemné věci s nejistým výsledkem. Nejlépe kontaktovat exekutora a dohodnou s ním splátkový kalendář a pokud je exekuce na spadnutí, raději si vše o co nechcete přijít a nutně je nepotřebujete mít u sebe, odvezte na čas k příbuzným..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ydal
Datum: 30.05.14 22:17

Jestli nebude vypatlaná spíš Vaše přítelkyně, když nechá dluh dojít až do exekuce. Může se stát, že exekutor sepíše i Vaše věci, pak máte možnost podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu a doložit, že jsou ve Vašem vlastnictví. Pokud Váš návrh exekutor zamítne, máte ještě možnost podat vylučovací žalobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.05.14 23:41

Nevím proč vypatlaný, vy nebudete při ní, tak bude brát. Nalepte na vaše věci doklad o vlastnictví. Jeho co vezme nebolí, VY se budete bránit. Buď hned zapsat do soupisu vyšktnutí věci pokud budete přítomen, nebo vylučovací žalobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.14 08:58
avatar
Anebo vystěhovat přítelkyni, pak budeš mít klid. Ona je stejně nespolehlivá, tak proč ji vydrzovat...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.14 09:33
avatar

promiňte kamaráde, ale mě připadá lehce vypatlaný váš dotaz i vy. Přítelkyně nadělá dluhy, neplatí, vy s ní žijete v jedné domácnosti a myslíte si, že se vás její dluhy netýkají? Nenadělali jste je náhodou společně?

Bleskově si vaše věci odstěhujte. Jak se objeví exekutor, bude pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.