Stavba kamen - smlouva o dílo - kontrola

Od: Datum: 30.05.14 16:13 odpovědí: 6 změna: 09.06.15 09:26

Dobrý den, hodlám si nechat postavit kamna. S kamnářem jsme se dohodli na tom, jak budou kamna vypadat. Nyní mi předložil smlouvu o dílo k podpisu. Kamnáři důvěřuji, nicméně je mi jasné, že po podepsání smlouvy a zaplacení zálohy už bude v případě problémů pozdě. Prosím o kontrolu smlouvy. Podepsali byste takovou smlouvu?

Ze smlouvy byla odstraněna hlavička (tj. údaje o objednateli a zhotoviteli.)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.14 19:30

Moc jsem to nestudoval , jenom mne tam zarazila moc velká záloha. Já se se zákazníky domlouvám tak , že pokud je to nějaký výrobek , který bych měl problém udat jinde , tak mi dají 15 % zálohu z ceny výrobku. Zbytek peněz za materiál chci okamžitě po složení materiálu u nich doma.Zbytek průběžná fakturace. Je to tak lepší pro obě strany. Já jsem za minulá období přišel o spoustu peněz , tak jsem to začal takhle praktikovat. Oboustranná spokojenost. Máte nějaké reference na onoho kamnáře? ...Dáte mu zálohu 75000,- jeho nedejbože srazí auto a nemáte ani peníze ani materiál.

Ohodnoceno: 0x

Od: tony88
Datum: 08.06.15 16:01

Ta částka 75 000,- je na nákup materiálu a ne pro kamnáře. Zkuste se podívat na ceny kamnových vložek šamotu a samotných kachlí. Pokud mi člověk dá 15% (cca 17 700,-) tak z toho nakoupím max izolace a trochu šamotu a zbytek mám koupit z čeho za svoje? Člověk mi v poslední chvíli když mám vše objednané cukne a nebudu moci půlku materiálu udat a jsem v koncích. jen tak mmch kachle se dělají na zakázku.

Datum: 30.05.14 20:08

Já bych to nepodpsal a poohlédl se po jiném zhotoviteli. Už je proto,že kamnář se takovou smlouvou zbavuje jakékoliv odpovědnosti za závady,které se mohou projevit z důvodu nekvalitní práce v záruční době podle občanského zákoníku. Už jen dvě věci - za jakoukoliv vadu může mráz,sníh či voda a vůbec již nechápu,jak by mohl řemeslník postavit kamna na neúnosné podlaze? To potom není řemeslník,ale fušér.Něco jako když jedna tady jedna parta chtěla betonovat strop a na stojiny místo trámků minimálně 10x10 použila obyčejná prkna.Pochopitelně,že to spadlo.

Od: tony88
Datum: 08.06.15 16:07

Za únosnost podlahy a stavební přípravu je zodpovědný objednavatel. pokud se nedohodneme jinak. Jsme kamnáři ne betonáři. Co máme dělat? Máme přijít vybetonovat podlahu postavit komín a až potom začít stavět?

Datum: 30.05.14 20:22

Záloha mi přijde taky docela vysoká.. Chybí mi tam nějaké ustanovení, co se stane se zálohou v případě odstoupení od smlouvy ať jedné nebo druhé strany, kdy je splatná (nejen záloha, ale i zbytek kupní ceny) a chybí mi tam nějaké sankce v případě prodlení, případně dodatek, že pokud se budou v díle při předání nacházet nějaké vady, dílo objednatel převezeme až po jejich odstranění. Ten šestý bod bych jen přeformulovala na Stanovený termín zhotovení díla může ovlivnit atd...

Od: asd1
Datum: 09.06.15 09:26

Tohle bych nepodepsal. Kach kamna je co? Stavět je chce na stropě a ne na podlaze. Značná hmotnost je kolik? - nelze posoudit únosnost podlahy. Spousta gramatických chyb. Není daný termín dokončení ani termíny placení. Není specifikace použitých materiálů. Příliš vysoká záloha. Pokud zaplatíte třeba jen o korunu méně tak je to celé jeho majetek a může to odvézt a pápá. Chybí požadavky na komín a umístění... Sankce z prodlení atd.

To už je lepší domluva per huba, materiál se zaplatí po složení, práce část po dokončení etapy a její kontrole a část po dokončení a vyzkoušení kamen.

Dá se pochopit že to je kamnář a ne češtinář, ale pokud neumí psát tak si to má nechat zkontrolovat - z gramatiky by měl kouli jak fík...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.