Výpověď v pracovní neschopnosti

Od: Datum: 29.05.14 22:05 odpovědí: 5 změna: 30.07.14 18:35

Dobrý den,můj syn nastoupil přes pracovní agenturu Progres Bohumín v únoru 2014 do zaměstnání do firmy Bonatrans jako obráběč kovů. 5.dubna mněl pracovní úraz-částečnou amputaci pravého ukazováčku. Dnes 29.5.2014 si syna pozvali a dali mu podepsat výpověď-Paragraf 65. Syn,neznalý zákona,bohužel podepsal. Ještě stále je v pracovní neschopnosti.V pracovní smlouvě je napsáno,že výpovědní lhůta je jak ze strany zaměstnance,tak ze strany zaměstnavatele 2 měsíce. Jak se můžeme bránit. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.14 23:30
avatar

Pročtěte si pořádně pracovní smlouvu i to, co syn dnes podepsal. Odhaduji, že jde o skončení pracovního poměru sjednaného na dobu určitou. V takovém případě pracovní poměr končí uplynutím sjednané doby bez ohledu na nemoc.

§ 65 znamená ukončení pracovního poměru na dobu určitou. Výpověď by zaměstnavatel musel dát podle některého z důvodů uvedených v § 52.

Podle mne syn pouze potvrdil převzetí písemnosti, nejde o výpověď a není se čemu bránit (pracovní poměr na dobu určitou uzavřely obě strany dobrovolně).

------- Na nemocenské bude mít syn nárok i po skončení zaměstnání, buď až do konce nemoci nebo do konce podpůrčí doby (podle toho, co nastane dříve).

I v případě, že zaměstnání skončilo v době nemoci, zaměstnavatel odpovídá za pracovní úraz. Předpokládám, že úraz byl zapsán do knihy úrazů, a že zaměstnavatel úraz uznal (to je v jeho kompetenci) za pracovní.

Ať syn vyžaduje a uchová potvrzení o veškerých platbách u lékařů, v lékárnách, potvrzení o doplatcích za léky, doklady o jízdném, ... Po skončení léčby (ne hned po skončení nemoci) bude mít nárok na proplacení.

------- Syn by měl do 8 kalendářních dnů zajít na zdravotní pojišťovnu a předložit potvrzení od OSSZ o výplatě nemocenského. Pak za něj bude zdravotní pojištění hradit stát.

doplněno 30.05.14 05:09:

------- Pár informací o nárocích v případě pracovního úrazu nebo nemoci z povolání

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.05.14 23:33
avatar

Nemůžete sem vložit scan dokumentu se znečitelněnými synovými osobní údaji a údaji o zaměstnavateli? (Aby bylo jasné, oč skutečně šlo.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.05.14 09:14
avatar

Asi by bylo opravdu vhodné dát sem ten scan. Samozřejmě par. 65 mluví o ukončení pracovního poměru na dobu určitou, ale když ve smlouvě se mluví o výpovědní lhůtě... (Sice i pracovní poměr lze ukončit výpovědí, ale s výpovědní lhůtou 2 měsíce, moc tomu nerozumím. )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jozefsman
Datum: 30.07.14 18:24

k 31.7.2014 konči smluva na dobu určitou sem prace neschopnej mam neschopenku od lekaře muže mně zamnesnavatel ukončit pracovní pomněr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.14 18:35
avatar

Ano. Ve Vašem případě pracovní poměr na dobu určitou skončí dnem 31.7. 2014 bez ohledu na nemoc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.