Propadlý OP - pokuta?

Od: Datum: 29.05.14 19:48 odpovědí: 6 změna: 29.05.14 20:26

Zdravím. Mám propadlý občanský průkaz skoro 5 měsíců. Všimnul jsem si toho teprve dneska a chtěl jsem se zeptat, jestli mě čeká nějaká pokuta i přes to, že mám stále platný cestovní pas? Předem díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 29.05.14 19:54

Vizte § 16a zákona o občanských průkazech... OP a pas jsou odlišné kategorie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 29.05.14 20:13

já jsem dostal jen za to, že jsem neměl uvedenou změnu v OP, co se týká stavu a měl jsem to za pět set. prý mi mohla paní na evidenci napařit mnohem víc,ale zželelo se jí mé maličkosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 20:17

Ahoj. Tak to jsem zvědav, jak se paní na podobné evidenci bude želet mě. Poněkud taky několik let přetahuji na podobné téma. A ještě ten zatracenej Profesák. A letos začíná další jeho kolo. Poněkud lajdám. Taky lajdáte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 29.05.14 20:22

právě že nelajdám. tohle mi uteklo. nakonec, co bych s těma prachama dělal :-D. musí nás ten stát trochu podojit. horší je, když vidím na spoření, jak dostanu na úrocích měsíčně tři stovky a stát mi z toho vezme 50 kaček daň. to je masakr

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 29.05.14 20:14
avatar

Pokutu dostat můžete, záleží na úředníkovi.

doplněno 29.05.14 20:55:

Pro @olaf71: Mně řekli "příště přijďte včas, mohli bychom za to uložit pokutu až 10000 Kč". Výše pokuty za takovou blbost, jako 3 nebo 4 měsíce propadlý OP, mě překvapila.

Teď jsem se schválně podíval do zákona o OP (328/1999 v platném znění), nezažádání o výměnu je přestupkem a je tam "lze uložit pokutu do 10 000 Kč".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 29.05.14 20:26

u mě to bylo tak, že mi údajně musí nějakou pokutu dát, tak aspoň za to pjéťo

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.