Dřívější ukonč. školy v přír. - vrácení peněz

Od: Datum: 29.05.14 15:07 odpovědí: 8 změna: 30.05.14 17:34

Dobrý den,

dostala jsem se jako vedoucí školy v přírodě do této situace:

zaplatila jsem vedoucímu za pětidenní pobyt pro 39 dětí. Měli jsme končit v pátek ráno snídaní, ale v noci na čtvrtek postupně opakovaně zvracelo hodně dětí. Vzhledem k tomu, že jsem netušili, z čeho je dětem špatně, další děti během noci přibývaly, volala jsem záchranku a ráno i hygienu. Kontaktovala jsem rodiče, aby si pro děti přijeli, neboť jsme byli pouze 42 km od domova.

Mám podle zákona právo, aby mi vedoucí vrátil částku za každé dítě, když jsme nedokončili pobyt (o jeden den)? Nebyla to ani jeho vina, ale ani naše. Jednalo se o virové onemocnění, jak jsme se dozvěděli po výsledcích testů z nemocnice, kde někteří skončili.

Možná, že právo nemám, ale potřebuji vědět, kde bych to našla v zákoně. Ve smlouvě nic o storno a jiných poplatcích nemám.

Moc děkuji za odpovědi. Jsem trochu bezradná.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.14 21:58

Obecně se peníze za nedokončený pobyt vrací pouze v případě, že vinu na zkrácení pobytu nese poskytovatel v jiných případech se peníze nevrací a není pro to ani zákonná opora. Zkusil bych dohodu jiná možnost není.

Ohodnoceno: 0x

Od: vesi*
Datum: 30.05.14 10:10

Děkuji, takhle nějak jsem si to myslela.

Dohodu vzdávám, s vedoucím dohoda není možná.

Díky.

Od: asd*
Datum: 30.05.14 10:30

Pokud bude dohoda, tak příště pojedete znovu k němu. Pokud dohoda nebude, tak začnete jezdit jinam. Ať si spočítá co se mu vyplatí. Nějaké náklady měl, něco ale ušetřil.

Jinou páku na něj asi nemáte - hosti odjeli bez jeho zavinění.

Od: uska®
Datum: 30.05.14 10:40

Stalo se nám něco podobného, žádný nárok na vratku není. Po trošce tahanicích s provozovatelem jsem dosáhla toho, že nám byly vráceny peníze za neodebranou stravu, na které provozovatel evidentně ušetřil. Chce to trochu taktiky - buď provozovatel bude souhlasit s nějakým kompromisem a vy můžete jeho zařízení doporučovat i jiným školám a nebo bude trvat na svém a vy naopak můžete ostatní školy varovat před pobytem u něho. Toto když mu sdělíte, určitě vám malou část peněz vrátí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.05.14 13:44

Už jsem smířená s tím, že nám nic nevrátí.

Tam už nepojedeme ani za trest a takové doporučení, jaké od nás dostane, si za rámeček nedá. Ne proto, že nám pár kaček neodečetl, ale za jeho nespolehlivost, opilecké chování a jednání; děsný, hrůza. Ještě nikdy jsem nejednala s takovým člověkem. Jezdíme skoro každý rok někam do ŠvP (už více jak 20 let), vždycky si to s dětmi báječně užijeme, proto taky jezdíme. Ale na letošní školu v přírodě a pana vedoucího fakt nezapomeneme. A to tuhle školu v přírodě nabízí krajský úřad jako dotovanou (přispívá na ni rodičům). To jsem už teprve nepochopila. To budu taky řešit.

Jsem toho plná, tak jsem se zase rozjela. Omlouvám se.

Od: asd*
Datum: 30.05.14 13:06

Jestli jde o tohle, tak by vám to měli vrátit komplet. Včetně náhrady škody za odvoz školáků atd.

http://budejovice.idnes.cz/ne…_112316_budejovice-zpravy_khr

Datum: 30.05.14 13:36

My jsme ty problémy neměli z jídla, jak nám sdělili z nemocnice po výsledcích odebraných vzorků. Byla to viróza, za kterou vedoucí nemohl. Proto není asi povinen nám cokoliv vracet. Je to jen na jeho dobré vůli, kterou opravdu nemá.

Díky.

Datum: 30.05.14 17:34

Byla jsem několikrát s dětmi ve škole v přírodě. Když některé odjelo domů předčasně, nic se nevracelo. Je to vlastně pro každé dítě jenom 1 den, následujícího dne by se děti stejně vracely domů, tak si myslím, že jednotliví rodiče o mnoho nepřijdou.

Hlavně, že to přišlo aspoň tak pozdě /když už/ a děti si to jinak pěkně užily. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.