Půjčka cca 100.000 v těhotenství

Od: Datum: 07.07.14 10:49 odpovědí: 14 změna: 11.07.14 08:08

Prosím všechny o pomoc. Dostali jsme se bohužel do finanční tísně. Jsem v 5. měsíci těhotenství. Je možné aby mi nějaká banka poskytla půjčku cca 100.000 v těhotenství? Popř. co by to obnášelo? Moc budu vděčná za pomoc.Se splácením úvěru by problém nebyl. Zaměstnaná jsem již přes 2 roky a stále ještě do práce chodím. Mateřskou budu mít pěknou. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.14 11:33
avatar
Dobrý den, pokud máte příjem a nemáte mnoho jiných závazků, tak by to problém neměl byt. Zkusil bych to u banky, u které máte účet, na který vám chodi výplata. Nemusí se pak dokazovat příjem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubela
Datum: 07.07.14 12:06

Ještě doplňuji pro bližší určení. Čistý příjem mám ca 14.000,- mám hypotéku, kterou zatím rok řádně splácím a běžné náklady jako elektrika, voda, satelit, internet, telefon.

Datum: 07.07.14 13:37
avatar

Nepřijde mi rozumné, splácet půjčku půjčkou... Navíc se posuzují všechny osoby ve společné domácnosti. Co tedy příjem partnera? Pokud by na vše měl stačit jen Váš příjem, tak mi moc velký nepřijde, natož až budete s prckem doma.

Jediný, kdo Vám může na Váš dotaz přesně odpovědět, je banka. Zkuste je obejít, ale nemyslím, že pochodíte.

doplněno 07.07.14 14:34:

@sebod Děkuji, máš pravdu. Já si vedle tazatelky v jedné domácnosti představila nezaměstnaného přítele..

doplněno 07.07.14 15:08:

Dobře, tak již víme, že přítel má exekuci. A má přítel i stálý a pravidelný příjem? Má zaměsnání? I kdyby měl, představte si, že by od Vás přítel odešel. Stává se to velmi často. Veškeré splátky, by zůstaly na Vás. Dokázala byste dlouhodobě splácet vše jen ze svého příjmu? Pokud má přítel pravidelný příjem a přispívá na chod domácnosti a splácení dluhu, řádně sepište ještě smlouvu o půjčce mezi sebou - notářsky ověřenou. Pokud žádný nemá, byla byste hloupá, kdybyste si půjčila na jeho dluhy. I se smlouvou, byste si na něm pravděpodbně v případě komplikací, nic nevzala.

Pakliže Vám přijde rozumné, si přeze všechno půjčku vzít, obejděte více bank a zeptejte si přímo tam. Každá banka má svá kritéria pro posouzení bonity klienta. Největší šanci byste mohla mít u banky, kam Vám chodí peníze. Tady Vám to nikdo přesně říci nedokáže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 13:57

coklit. Poopravím Tě. Pro získání půjčky se nemusí posuzovat všechny osoby ve společné domácnosti. Budeme mít rodinu - manželé a syn (25 let, pracující). Budou žít ve spol. domácnosti. Syn žádá o půjčku a dokládá pouze své příjmy. Na rodiče není nijak brán ohled.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubela
Datum: 07.07.14 14:50

Potřebujeme půjčkou splatit exekuci, aby tam neskákaly stále (vysoké) penále :( Jelikož má exekuci přítel, nemůže žádat on. Děkuji za pochopení

Datum: 07.07.14 16:13
avatar
Žádné vysoké penále skákat nebude. Dluh máte stanovený, úroky určuje ČNB a půjčka z banky bude urocena daleko víc. Není lepší splácet exekuci?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 16:31

štírečku. Poopravím Tě. Není lepší splácet exekuci. Jestliže dlužník narazí na neseriozního exekutora, tak první splátky od dlužníka jdou na odměnu pro exekutora. Pak teprve se umořuje jistina. Po celou dobu naskakují úroky. Jestliže se v tom dlužník neorientuje a neumí se bránit, tak úroky mohou být třeba 30 a více procent z dlužné částky. Já v tomto případě radím klientům opět oddlužení. Splatí celý dluh, ale je jim rozpočítán na delší časové období. Navíc v případě výpadku příjmu se o tomto vyrozumí soud a dlužníkovi nevnikají žádné vícenáklady v podobě sankčních pokut.

doplněno 07.07.14 17:05:

Štírečku. Úroky z jistiny jsou dány smlouvou o půjčce, ty neurčuje exekutor. Takže jestliže se jedná o nějakou "výhodnou" půjčku, tak úroky jsou někde úplně jinde, než úroky dané ČNB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 16:58
avatar
Každý exekutor si bere náklady přednostně, ale ty se neuroci. Uroci se jen jistina. Taktéž náklady na advokáta a soud jsou pevné. Pevná cena. Tedy pokud se splácí, pokud se nesplácí, rostou vicenaklady. Úrok stanoví ČNB, exekutor si nemůže úroky cucat s prstu, nakonec tyhle úroky jdou za věřitelem, exekutor z nich nic nemá. Naproti tomu úvěr nebo půjčka má daleko vyšší úročení, navíc z celé jistiny, takže je lépe splácet exekutorovi, protože jistinaneni navýšená o náklady. Češi nejsou finančně zdatní a většinou to všichni řeší další půjčkou, ale úroky je ubíjí a po čase berou další, mnohem větší půjčkou, prostě spirála... Je mnohem zodpovědnější splácet dřív, nez se pohledávka ocitne u soudu, následně exekutora.
doplněno 07.07.14 18:12: Sebodko nevíme, zda se jedná o výhodnou půjčku nebo jak dluh vznikl, takže nemá cenu se domnívat, podle toho zní i odpověď. Ja jsem delal ručitele kamarádovi a platil jsem za něj 13 tis. Banka tedy byla spokojená, ja tedy ne, vymáhal jsem to sedm let. Advokátka a soudní poplatek dalších cca 7tis, moje náklady celkem cca 3500 a z úrokem z prodlení za sedm let celkem 30 tis. Úroky se počítaly jen z těch 13 tis. Exekutor mel náklady cca 25 tis a ty se hradily přednostně. V tomto případě tedy nešlo o další úroky bance, jelikož dluh jsem doplatil já. Můj úrok náležel dle sazeb ČNB. Tehdy to bylo okolo 8.5-9.5% takže se jednalo o výhodnou půjčku, ale postál si to tím, ze nesplacel, tak se to sakra navýšilo o odměnu exekutorovi, náklady na advokátka soudní výlohy. Pokud to lidi nechají nezodpovědně dojít AZ k exekutorovi, pak se nesmí divit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 07.07.14 23:49
avatar

AIR Banka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 07:13
avatar

Budete se na mě asi zlobit, ale být Vámi, nedělala bych to. Máte slušný plat a z toho můžete vyžít. Manžel platí svou exekuci, něco mu zbyde a s Vaším příjmem dohromady to jistě zvládnete.

Platit půjčky půjčkami není šťastné řešení. A navíc k té mateřské. Přeji Vám, že budete mít pěknou. Ale ta je především pro potřeby toho červíčka, co se narodí. Mimčo spotřebuje skutečně hodně /kočárek, výbavička, plenky, výživa.../ a z čeho ho zaopatříte, aby dobře prospívalo, když kus mateřské budete dávat na splátky? A na manžela se s tou exekucí také moc nemůžete spoléhat.

Musíte myslet především na své děťátko. A proto bych do toho právě v této době nikdy nešla. *houpy* Jaga.

Navíc, píšete, že splácíte hypotéku a hradíte vodu, elektřinu, satelit, internet, telefon. K tomu by se přidaly navíc splátky na půjčku. Sedněte si s tužkou a spočítejte si to, ale na potřeby miminka by opravdu mnoho nezbylo. A to byste jistě nechtěla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubela
Datum: 08.07.14 08:44

Dobrý den, děkuji všem za reakce. Přítel má stálý příjem a je zaměstnán. To abychom splatili exekuci půjčkou je právě pronaše dobro i dobro dítěte, které čekáme. Kdyby mu exekuce odcházela z platu, za 1. mu seberou většinu příjmu - to si nemůžeme dovolit a za 2.

úroků ve výši 22.9% ročně z částky 27.696,79 Kč ode dne 03.08.2012 do zaplacení

úroků z prodlení ve výši 7.75% ročně z částky 27.696,79 Kč ode dne 03.08.2012 do zaplacení,

úroků z prodlení ve výši 7.75% ročně z částky 492,47Kč Kč ode dne 13.12.2011 do zaplacení

...s těmito úroky to pece ani nemůžeme nikdy splatit. Toto je částka pouze na úrocích... Dlužná částka a částka pro exekutora(obojí vysoké) v tom není zahrnuta :(

Proto si myslím že je toto naše jediné řešení. Přítel by to řešil sám, ale banka mu nepůjčí a jázs toho chci být venku s ním.. proto mu musím pomoci, pro naši budoucnost :(

Datum: 10.07.14 22:57
avatar

No vidíte, platíte cca 30%, ale z necelých 28tis. Zkuste si spočítat RPSN ze 100tis. Pak spolu s poplatky vám vyjde částka vyšší. Už jsem to psal výše...Jen přesunete problém z přítele na sebe a stejně nic neušetříte. Když chcete pomoci, tak zvyšte splátky...až budete mít mateřskou, peníze dojdou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boubela
Datum: 11.07.14 08:08

Dobrý den, nakonec vše dopadlo dobře. Jen pro informaci měi jsme možnost si vzít spotřebitelský úvěr od Equa bank na 100.000,- přeplatili bychom 15.000,- splátka kolem 2000,-na 5 let. Takže jsme původně chtěli toto - pořád by to bylo výhodnější než ta odporná exekuce - zjistili jsme že si tam berou za každý den hovada. Nakonec nám ale pomohli přátelé a máme půjčku nebankovní, bez úroků. Děkuji všem za vaši pomoc... Už se z toho snad vyhrabeme a budeme žít spokojený život

Od: boubela
Datum: 08.07.14 08:46

Základní výbavičku pro miminko už máme, včetne psotýlky kočárku, spousty oblečení myslím že dítě strádat nebude

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.