Je nudismus legální v ČR?

Od: Datum: 28.05.14 23:03 odpovědí: 18 změna: 29.05.14 17:46
avatar

Dobrý den, dnes mě zaskaočil kamarád ze zahraničí otázkou, jestli je nudizmus legální v ČR? Nevím, jak v ostatních zemích, já se o nudismus nezajímám, ale nikdy jsem o tom neslyšel, že by to tu bylo nelegální? Víte to někdo? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 23:04
avatar

O zákazu jsem nikdy nic neslyšel.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.05.14 23:38
avatar

ano je

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 29.05.14 00:15
avatar

Dobrý den, řekl bych, že je legální na místech k tomu určených. Jinde to může být považováno za veřejné pohoršení nebo ohrožení mravní výchovy dětí a mládeže. Zkrátka, nemůžete se jen tak svléknout tam, kde jsou ostatní v plavkách. Zdravím!

doplněno 29.05.14 00:28:

Já si zase nedovedu představit, jak dlouho by se pohyboval např. nahý muž kolem dětského brouzdaliště. To, že se někdo nestydí svléknout ještě neznamená, že všichni ostatní ho chtějí vidět a sdílet s ním prostor. Proto jsou nudistické pláže označené.

doplněno 29.05.14 10:28:

babajaga - patrně jste se dívala pánům jenom do očí. Jiné vysvětlení nemám .

doplněno 29.05.14 10:44:

lidus - na nuda plážích děti být mohou. Ale, nemůže být nahá dospělá osoba na běžné dětské pláži.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.05.14 00:17
avatar

Souhlasím - o nějakých nuda plážích v ČR jsem už slyšela, ale určitě nelze jet nahý třeba v autobuse.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.14 06:25
avatar

Ildika mě hned po ránu pobavila. *haha*

Ano, třeba na písníku Oplatil je povolena nudistická pláž a znám hodně lidí, kteří tam jezdí. Je to tam rozumně udělané. V okolí dost stromů a keřů, takže si každý může vybrat místo, roztáhnout deku a není všem okolo na očích.

Voda je tam hodně hluboká, takže nudista tam hupne a už je mu vidět jenom hlava. Tudíž tam nechodí lidé s malými dětmi, koupání pro ně by tam stejně nebylo.

Jak to všechno vím? Byla jsem tam ze zvědavosti jednou asi před 30 lety. Pak už nikdy ne. Nějak tomu nefandím, ale když to má někdo rád, navštěvuje místa k tomu určená a nebudí veřejné pohoršení, tak proč ne? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 06:35
avatar

Ty jsi zase pobavila mě. Jaký druh zvědavosti tě tam zavedl? Třeba jaká tam je voda, jo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 10:18
avatar

Ano, Ernie, odhalil jsi mě. Zvědavost mě tam zavedla, lákalo mě, co uvidím. A protože jsem se tam už nikdy nevrátila, opravdu jsem tam neodhalila nic, na co by se skutečně se zalíbením dalo koukat. *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 16:05
avatar

No bodejď, to bylo ještě v dobách, kdy se hojně vyskytovali bobři...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 14:25
avatar

Jednou jsme se jeli s přítelkyní vykoupat k rybníku "Šeberák", kde je i nudapláž. Když jsme dorazili na místo, zjistil jsem, že jsem si zapomněl plavky. Řekl jsem si: No nic, sice nejsem vyznavač nudismu, ale když už je tam ta nudapláž, vracet se pro ně nebudu a nějak to tam vydržím. Vybrali jsme si místo, kde bylo minimum naháčů. To bylo překvapení *sok* , když jsme zjistili, že ona prázdnější část pláže je pro gaye! Ještě, že jsem měl s sebou přítelkyni, takže bylo jasné, že nestojím o seznámení (snad všichni se tam znali). :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 10:32
avatar

Jen a pouze na místech které jsou takto označeny popřípadě na soukromých plážích.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.14 10:34
avatar

I na brněnské přehradě máme nuda pláž ale, že by chodil naháč na mistě kde to není určené, no tak to by jistě přijela městská. Nuda pláže miluju, koupat se bez plavek je požitek ale i mě vadilo, když na nudě v Chorvatsku chodili naháči do obchodu a restaurace v kempu. Voda + pláž ano ale jak jsem měla kousek přejít, tak hned oblečení a tak mi to příjde v pohodě. Nezkoušela bych ale sundat, byť jen horní díl plavek, v Egyptě, Turecku, Tunisu je za to kriminál a pozor i Itálie a Řecko to na některých plážích zakazuje. Takže ano, je v ČR legální na vyhrazených místech.

doplněno 29.05.14 10:38:

K těm malým dětem si dovolím doplnit, v Chorvatsku na nuda plážích byla spousta dětí, mladých, starých ( dcera měla 6 let když tam byla prvně) a neměla jsem pocit, že by nahota ty co tam dobrovolně byli, pohoršovala, že by malé děti prožívaly trauma. Všude byl zákaz focení.

doplněno 29.05.14 11:04:

Jaguš, to by snad normálního člověka nenapadlo, jít na běžnou pláž a svlíknout se tam do naha, myslím, že by to netrvalo dlouho a pokud by ho neukamenovali ti co by tam byli, přijeli by pro něj se svěrací kazajkou.

doplněno 29.05.14 11:05:

Omlouvám se, Bene, kapku jsem se spletla komu to má patřit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.14 11:08

Na písák Oplatil jezdíme s vučkou od mala. Jsem na tom jako Lidus. Prostě koupat se bez plavek, je něco úplně jiného, než s nimi. To se nedá popsat, to se musí zkusit. A jaké trauma by z toho děti měly mít? Copak "normální" nahota je něco zvláštního? Daleko horší pro dítě je, když nečekaně vstoupí třeba do koupelny a dospělý vyjekne a začne si zakrývat svého orgána *smich*.

Na druhou stranu je třeba respektovat to, že na "konzervativním" koupališti se bez plavek nelze koupat.

Takže pro tazatele : Ty doby, kdy se veřejné orgány *smich* snažili nudismus zakazovat, jsou dávno pryč.

doplněno 29.05.14 11:10:

A jasně, že jezdím s vNučkou a ne s nějakou vučkou *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 11:23
avatar

Trochu vas poupravim. Ta doba kdy se verejne organy snazili nudismus zakazovat... je stale. A je to jen dobre. Urcita pravidla je treba dodrzovat, ac mi osobne nahota nevadi.

doplněno 29.05.14 14:20:

magdon s tim se s vama ale nepru. Pokud je nekde vybudovana takova plaz, pak ano. Vzdyt to pisi i v prispevku nahore. Jen reaguju na to, ze ani dneska se nemuze nikdo prochazet nahy jak se mu libi a kde se mu libi. A proto ta reakce na dnesni "organy"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 14:16
avatar

Proč by to mělo být dobře? Jistě, určitá pravidla je nutné dodržovat, ale pokud je nudista na nudistické pláži mezi stejně založenými, nikoho jeho nahota nepohoršuje. A nikdo nikoho nenutí tam chodit, či šmírovat za keřem. Já nejsem nudista a můj názor je, ať si každý dělá co se mu líbí, pokud tím neomezuje někoho jiného.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 29.05.14 17:40

majsterjoe. Nereaguj na moje orgány *smich*. Jasně ve svém příspěvku píši, že na "konzervativním" koupališti není vhodné být bez plavek.

Já ale pamatuji dobu, kdy na "nudapláž" vtrhli policajti a všechny tam legitimovali a pak "dav" rozehnali, páč srocování lidí bylo v té době zakázané. Takže já mluvím o tomto :)

doplněno 29.05.14 18:07:

bene. Přesně ten film se mi vybavil. Jenže tam byl přestupek opravdu jen v té nahotě. Tady u nás byl navíc i v tom srocování *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.05.14 11:24
avatar

Dobrý den, nejsem přímo vyznavač tohoto koupání, ale jako mladý kluk jsem jezdil s partou kamarádů na Ameriku. Tam se těch prohřešků našlo více - vstup do chráněné krajinné oblasti, ohrožení života i veřejná nahota. Tam se již tenkrát koupalo bez plavek, tak jsem držel partu.

A voda tam byla průzračná, ale neskutečně studená. Tam bych viděl ten rozdíl mezi koupáním nahé ženy a nahého muže, resp. po opuštění vody. Na ženě se nezměnilo nic, ale muž se stal mužem menším. Takže, koupat se nahý ano, ale vybírat si jen hóóódně teplou vodu . Zdravím!

doplněno 29.05.14 11:25:

lidus - to je v pořádku - nejsme ve sporu.

doplněno 29.05.14 17:47:

sebod - už zase máte pravdu. Ale, nebylo to jenom u nás - viz film Četník ze Saint Tropez.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 29.05.14 16:28
avatar

Nudismus zakázaný není a pokud vím, není ani "povolený pouze na nudaplážích". Ale můžete s tím narazit, pokud budete někoho "veřejně pohoršovat". Tedy uprostřed textilácké pláže se svléknout (a zůstat neoblečen) asi dlouho nepůjde, ale už někde na kraji pláže za keřem by to projít mohlo (tam už "pohoršujete" jen toho, kdo přijde očumovat, takže to "pohoršení" těžko obhájí). Stejně tak rybník v přírodě, sem tam někdo, tam, když se svléknete a nebudete se schválně předvádět, tak s největší pravděpodobností žádné potíže nenastanou.

V Ostravě je veliké veřejné koupaliště a (jestli to nezměnili) je tam povoleno "nahoře bez". V celém areálu, přitom koupaliště rozhodně nudistické není. Je "nahoře bez" nudismus, nebo není?

Onehdá ukazovali v TV: na nějakém veřejném textiláckém koupališti si paní sundala horní díl, kdosi (no, jiná ženská, jak jinak) na ni zavolal policii. Ale ani policie neměla moc pravomocí tu paní "nahoře bez" přinutit k obléknutí. Víceméně jí domlouvali a ona odporovala, vše pouze slovně. Jak to nakonec dopadlo už nevím (ale předpokládám, že obléknutím).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 17:46

Ahoj. Před dávnými lety jsme jeli do Jugošky a tam jsme se byli projít s manželkou a narazili na vzdálenou nudu. Vůbec se mi tam nelíbilo. Byli jsme tam nejmladší a kolem nás samí německý důchodci, ve věku bližšímu smrti než důchodu. Nešlo se koukat kolem dokola. Staré dámy se pořád nějak divně ohýbaly zadelema ke mě. Roztomile nás upoutal nějaký chlapík, který šnorchloval s holým zadkem nad hladinou. Za chvíli tam byl za uvařenýho raka. Noc asi strávil na stojáka ve skříni jako kůň. Později jsme dopadli podobně, po výletě lodí na jeden ostrůvek, kde nebyl jediný strom, nebo něco pod čím by se dalo schovat. Ani voda nepomohla.Loď přijela zase až odpoledne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.