Je tohle normální?

Od: Datum: 27.05.14 16:56 odpovědí: 6 změna: 28.05.14 00:22

Přijde Vám normání, že pro člověka který má záchvat, nemůže dýchat brní ho hlava (s tím že brnění lavy pocituje už delší dobu, asi měsíc) a bolí ho břicho přijede záchranka akorát mu píchnou magnesium, vezmou do nemocnice, tam odeberou krev a udělají ekg a pošlou ho domů s tím že je vše v pohodě? akorát mu dají doporučení, aby si zašel na neurologii.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.14 17:04

Já si myslím, že to jsou záchvaty úzkosti.. Ono to zní strašně blbě, já se omlouvám, ale tak mi to vypadá. http://psychologie.doktorka.cz/uzkostne-poruchy/ V odborných článcích najdete více. ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: xixi*
Datum: 27.05.14 18:01

Ano, je to normální. Poskytli vám neodkladnou pomoc a doporučili vám návštěvu lékaře. Pokud byl záchvat první a ojedinělý, připadá mi to v normě. Objednejte se k neurologovi a mezitím si kupte v lékárně magnézko.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.14 18:05

Zdravím, a co s ním mají dělat, když jsou všechny testy v pořádku? Brnění hlavy a poruchy dýchání mohou být od té úzkostné poruchy, co psala Babkazov, bolesní břicha taktéž. Potom to ale není nemoc těla, nýbrž nemoc v hlavě - a tu v nemocnici moc nevyřeší. To se pozná právě na té neurolce, může pomoci již zmíněné magnezko (známá lékárnice mi ho doporučila právě při zhoršeném dýchání vlivem námahy a při biozátěži z počasí).

Postižený si může také vyžádat CT hlavy, které by vyloučilo procesy na mozku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.14 18:41

Dobrý den. Neznáme konkrétní situaci. Třeba nevíme, o jaký jde záchvat, zkuste to rozvést...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.14 18:54

Měsíc mu brní hlava?, na co čekal? EKG mu natočili, krevní testy udělali a správně ho bez zjevných život ohrožujících výsledků, poslali domů s doporučením navštívit ambulanci neurologa. Neurolog ho může ambulantně poslat na magnetickou rezonanci, na EEG, CT, klidně mu může v případě potřeby ambulantně odebrat míšní mok a nevím co ještě. Jo, to mi příjde normální a jistě ho poučili aby v případě "záchvatu" volal opět ERZETU.

Datum: 28.05.14 00:22

Nepřijde mi normální, že člověk, který už cca měsíc pociťuje brnění hlavy, za měsíc nedokázal navštívit lékaře ...

Příčin může být řada. Ale pokud už něco trvá měsíc, mohli v nemocnici usoudit, že to do zítřka počká.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.