Jak dlouho se dá pracovat?

Od: Datum: 27.05.14 13:01 odpovědí: 8 změna: 27.05.14 22:32

dobry den,

je mi 23 let,a uz rok pracuji jako pecovatelka v domove duchodcu se zvlastnim rezimem,jeto celkem narocna prace,nejen psychicky ale hlavne fyzicky.

S pritelem bychom chteli miminko,tak se chci zeptat,jak dlouho bych mohla v tomto oboru pracovat?,od doby co zjistim,ze jsem tehotna.

dekuji vam za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.14 13:07

Zdravím, nevím, co říkají zákony, pokud nějaké jsou, ale logicky - pokud je to fyzicky hodně náročné, tak není rozumné zůstávat tam v těhotenství.

doplněno 27.05.14 13:22:

Wampíku, přesně to jsem tím chtěla říct ;).

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 27.05.14 13:20

Jak dlouho? Asi dlouho ne,když si představím,že musíte staré,nemocné lidi mýt,převracet,dávat na vozík,na postel,atd.,atd.*uf*To Vám později řekne Váš gynekolog.Myslím,že Vám tuto práci zakáže již od počátku těhotenství.

doplněno 27.05.14 14:21:

Martí *palec**placni*

Datum: 27.05.14 13:11

klidně do nástupu na mateřskou, pokud nebude nějaký zdravotní důvod jít na neschopenku *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.14 13:29

Záleží na okolnostech.respektive jak je kdo odolný a zdatný.jedna žena má problémy po celou dobu těhotenství a jiná je do porodu OK a je schopna normálně pracovat (samo dle povahy práce,tím nemyslím tou prací sedět někde v bance či úřadu za PC!)

Záleží jak se budete cítit Vy.

Datum: 27.05.14 14:24

Zeptejte se gynekologa. Můj odhad je, že pokud v práci lidi přenášíte (hýbete jimi), tak Vám dá neschopenku hned. Nošení těžkých břemen je v počátečních 3 měsících docela riziko. Vůbec pokud budete mít v rodinné anamnéze nějaké časné potraty.

Bývalá chůva od klučíka, kterého jsem hlídala, musela s hlídáním přestat právě z tohoto důvodu, a to bylo půlroční děcko třikrát týdně. Nesměla zvedat opravdu nic nad pár kilo.

Datum: 27.05.14 15:30

Dcera pracovala jako soc. pracovnice v kanceláři ústavu pro nevidomé, 1x měsíčně jim na pokoje nosila kapesné, 2x měsíčně nesvéprávným nosila na pokoj cukrovinky, v momentě kdy otěhotněla hned dostala neschopenku, že nesmí se starými, možná i infekčními lidmi, někteří navíc agresivní, vůbec přijít do styku. Na neschopence byla od třetího měsíce. Nejlépe vám poradí váš gynekolog.

Datum: 27.05.14 15:45

Je docela možné, že se staráte zbytešně. Určitě nejvyšší šéfová vás přeřadí, bude-li to trošku možné, na snadnou, fyzicky nenáročnou práci. A když to nepůjde, půjdete na nemocenskou a je to. ;)

Datum: 27.05.14 22:32

Pracovat se dá do té doby, než zaměstnavateli sdělíte (a doložíte), že jste těhotná.

Zaměstnavatel bude povinen Vás převést na jinou vhodnou práci. Pokud byste si při jiné práci měla vydělávat méně, budete mít nárok na vyrovnávací příspěvek.

A pokud by pro Vás zaměstnavatel vhodnou práci neměl, musel by Vás nechat doma ("na překážkách") a vyplácet Vám náhradu mzdy.

------ Já bych nedoporučovala řešit situaci neschopenkou, která by Vás zbytečně omezovala, musela byste dodržovat dobu vycházek, ...

------- Poznámka:

Pracovní podmínky u zaměstnavatele nejsou důvodem k vystavení neschopenky. Důvodem pro neschopenku je pouze zdravotní stav pacienta, nikoliv jeho práce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.