Antibiotika a dásně

Od: Datum: 27.05.14 10:51 odpovědí: 7 změna: 31.05.14 21:55

Mám zápal plic, dostala jsem antibiotika, ale začaly mi problémy s dásněmi, mám normálně sklon k zánětu dásní a ikdyž se snažím zuby čistit pečlivě a podle všech doporučení, pořád se mi to vrací, ale nikdy jsem s tím neměla jakoby cítitelný problém, ale teď jak jsem začala užívat ta antibiotika začaly mě dásně bolet a zdá se mi, že začaly i ustupovat(pokud je to tak rychle vůbec možné) jsem z toho zoufalá, v nežádoucích účincích antibiotik se o ničem takovém nepíše, tak nevím, jestli to může být z toho, být ve 20ti bezzubá nebo se zdevastovanými dásněmi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 27.05.14 10:56
avatar

Navstivte zubaře.

Ja mela opačný efekt.

Dostala jsem penicilin na angínu a dasne jsem mela krasne ruzove.Chvíli

i :)Jinak mmám taky problémy s dasnemi. Chodite k zubarce často? Chce to nechat čistit zubni kámen, to casto nejvic dráždí dasen.Ale jinak to je věčný boj...

doplněno 27.05.14 11:17:

Není cas poohlednout se po lepsi zubarce? Vstřícnější? moje uznala, ze je to castecne dedicna dispozice (parodontoza)

Cistim mezizubnimi kartacky, pouzivam na mezizubni kart. Corsodyl gel.

Nekdy to jlepší. Ovsem tam, kde jsem mela největší problem, nasla zubarka kamen, vycistila a dasne se za chvíli stáhnou.

Ale opravdu je to vecny boj a taky se desim toho az prohraju a zuby zacnou padat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lop
Datum: 27.05.14 11:02

k zubařce chodím pravidelně co půl rku, ale vždycky mi jen vynadá, že si blbě čistím zuby a rozrýpe mi dásně abych viděla, že krvácí, zubní kámen mi neodstraňovala nikdy, ale byla jsem asi před půlrokem u hygienistky, která mi ho odstraňovala a vysvětlovala jak co nejefektivněji čistit, ale furt se toho nemůžu zbavit a teď ty antibiotika :(

Datum: 27.05.14 11:02
avatar

Možné je všechno. Když jsem bral Dalacin, otekl mně ksicht, jako by mě pobodalo hejno vos. Při užívání léku Augmentin zase následovala urputná běhavka. Není nad to, když je člověk zdráv a žádné sajrajty brát nemusí, jinak se přikláním k doporučení uživatele @cuca

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.14 11:03

Navštivte opět lékaře, může se jednat o alergickou reakci na daná antibiotika.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.14 16:53
avatar

Antibiotika vám vybila ty dobré bakterie v ústech, možná se přemnožily kvasinky. Taky jsem to tak jednou měla. Kupte si ústní vodu Corsodyl se silnější účinností. Teď se to prodává pod jiným názvem, tuším. Paradontax, nebo tak nějak. Mělo by vám to pomoci.

doplněno 27.05.14 16:53:

V lékárně se toto prodává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.14 21:04
avatar

Zaručená rada. 2 kapky chloritanu sodného a 2 kapky 3,5% kyseliny chlorovodíkové z lékárny, 20 s nechat působit ve vyšší štamprdli /zakroužit s ní/ a pak celé štamprdle strčit do úst a nechat /3 x denně / 2 min. působit výpary v ústech. Pozor na vniknutí roztoku do úst! Chloritan koupit ve Fichemě přes internet.

-

_

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.14 21:55
avatar

Tento problém jsem měl a to tak, že při užívání PNC mi začaly ustupovat dásně a silně krvácely. V podstatě jsem nemohl jíst. Po vysazení PNC a přchodu na Tetracyklin (tenkrát snad ani nic jiného nebylo) se všechno během pár dnů spravilo. Může to být alergie na váš typ antibiotik. Kontaktujte lékaře. Mě bylo tenkrát asi 7 roků, žádný následky to nemá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.