Sestře chci najít práci v zahraničí

Od: Datum: 27.05.14 06:19 odpovědí: 7 změna: 28.05.14 16:14

Chtěla jsem pomoc moji sestře najít práci, protože už je z toho zoufalá. Jen výběrové řízení a nakonec dají přednost jinému uchazeči. U nás by mohla eventuelně pracovat ve firmě, ale až firma bude mít více zakázek a prosperovat lépe, výhledově tak do roka.Moje sestra nechce tak dlouho na práci čekat. Teď momentálně se u nás nechytá ani za minimální mzdu ,naopak se ještě snižují stavy počtu zaměstnanců. Mám jednu dobrou kamarádku polku, která pracuje v Holandsku.Tak mi slíbila, že moji sestře může pomoc. Prý tam není problém najít práci přes pracovní agentůru. Stačí vyplnit dotazník a čekat až se ji koordinátor ozve.Tak měla včera telefonát v polštině, že je problém, že čechy do Holandska neberou, protože jsou liní pracovat a podmínka je mít polské občanství, jinak má smůlu.Sestra se mi rozbrečela a říkala,že to je diskriminace, proč davy poláků můžou na západě dělat a o čechy není zájem vůbec a ještě k tomu mají podle polské agentůry špatnou pověst jako lenoši,co prý chtějí vysokou mzdu za poflakování se. Jsme z toho úplně zdrcení. Vím, že české pracovní agentůry nerozlišují národnost a berou každého,ale proč poláci se takhle chlubí, že jen oni jsou na práci nejlepší, tak to vůbec nechápu.Tomu mám rozumět tak, že ve světě o čechy není vůbec zájem a jen o poláky a ukrajince, proč?Máme se jako češi ve světě proto odmítání cítit méněcenně?děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 27.05.14 09:03

Vyplnit dotaznik a cekat na praci...

Uz chybi jenom Ti peceni holubi.

Je jenom plus pro Polaky, jestli polske agentury preferuji polaky a o ostatnich prohlasuji, ze jsou flakaci. Jde o konkurenceschopnost. Ze v cechach davame v zamestnani prednost cizincum pred vlastnima je nase blbost.

Ohodnoceno: 1x

Od: tematapeak*
Datum: 27.05.14 12:32

To,že vaší sestře jeden polský pracovník agentury v Holansku řekl,že o čechy není v zahraničí zájem je podle mě kravina.To že to řekl jeden polák,ještě neznamená,že je to pravda.Pokud chce pracovat zrovna v Holansku,tak ať zkusí štěstí přímo přes holanskou agenturu.Tak jako tomu je všude jinde.I v UK je kupa polských agentur,ale je tam i spousta anglických a je z čeho vybírat.Z vlastní zkušenosti vím,že o ukrajince je zájem protože dokážou flákat hodiny i za min.mzdu a dělat 16 hodin denně...normálka.Já sem se teda ve světě necítil méněcenný jen proto že moje národnost je česká,spíš naopak.Práce jsem se nebál a vždycky jsem si jí našel.V anglii zase angličani nadávali na poláky,že je jich tam jak nas... a berou jim práci. Nesmí tedy sedět doma a plakat nad jedním odmítnutím.Musí se holt víc snažit.

Ohodnoceno: 1x

Od: asd*
Datum: 27.05.14 13:10

Pokud sestra chce pracovat v Holandsku, tak musí sama hledat práci tam. Přes polskou pracovní agenturu to je nesmysl. Pokud jí kamarádka polka chce pomoct, tak musí vyjednat něco přímo tam kde pracuje. V cizině pracují v podstatě dvě skupiny čechů, 1. kvalitní odborníci a řemeslníci kteří jsou i dobře placení, 2. podřadná práce za nízkou mzdu. Poláci dělají většinou to druhé...

Pokud pracovní agenturu, tak přímo Holandskou.

Ohodnoceno: 0x

Od: madla
Datum: 27.05.14 17:32

Tak to je pěkná habadůra, nevěřila bych to mu ani slovo. Spíš dávají přednost Čechům a ne Polákům, taky jsem tam pracovala a mám zkušenost, že než by vzali Jugoslávce, Poláka, Itala, a j. tak si raději vyberou Čecha. A že jsme líní, v cizině máme pověst výborných zaměstnanců a spolehlivých, nevím jestli jme si to nepokazili. Spíš Polák je špína a lenoch. Ničemu z tomu nevěřte, opak je pravdou, řekl to proto, že jako pracovnice by jste Poláka převálcovala a on by měl po kšeftu. Byla jsem tam několik let a zatímco jiným lidem platili 3 měsíce menší mzdu, mě platili všude už za 14 dní plný plat. Aspon vidíte, jak jdou kvůli práci přes mrtvoly co jsou za charakter.

Datum: 28.05.14 04:05

Práce v zahraničí není špatný nápad, ale chtělo by to si vybrat zemi, jejíž jazyk sestra zná. Jinak by byla na někom závislá, což by jí nemuselo vyhovovat.

V Holandsku se dá dobře domluvit anglicky a německy, ale stejně je lepší znát alespoň základy (běžné životní situace) holandštiny.

Přístup polské agentury se mi líbí (hájí své občany). Uvítala bych, kdyby podobně jednaly naše agentury.

Ohodnoceno: 2x

Od: asd*
Datum: 28.05.14 15:25

Přístup polské agentury se mi líbí (hájí své občany)

Vám se líbí že lžou? To jako fakt?

Solidní agentura by na rovinu řekla, že upřednostňuje své občany a cizím nechá až to o co zbyde.

Od: axus®
Datum: 28.05.14 16:14

...že upřednostňuje své občany...

Jenze to podle prava EU prave rict nesmi. Viz Smernice Rady 2000/78/ES, ktera je zavazna pro vsechny clenske zeme EU a oblast pusobnosti je jak ve verejnem, tak v soukromem sektoru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.