Fio banka - bez poplatků?

Od: Datum: 19.11.12 19:09 odpovědí: 18 změna: 26.11.12 20:31

Zdravím, chtěla bych se zeptat na názor ohledně fio banky? V práci za námi přišel vedoucí stím, že už nám nebude dávat peníze na ruku, ale musíme si zřídit účet, no chtěla jsem si ho pořídit u české spořitelny..ale dneska mi řekli, že si ho mám založit u fio banky, že tam opravdu neplatím žádné poplatky, vyběry u nich jsou zdarma, ale nevím kolik stojí výběr v jiných bankách, u nás máme právě jen tu českou spořitelnu nebo komerční banku, nevíte kolik stojí výběr zrovna tady? Nejbližší bankomat Fio je 30km daleko. Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 19:18

No záleží, jak často vybráte a jak často platíte kartou. U Fia je opravdu vedení + běžné transakce zdarma, za výběr z cizího bankomatu se platí 30,- Kč, ale s tím, že při vydání karty máte 2 výběry z cizích bankomatů zdarma a poté máte jeden výběr zdarma za každé 4000,- Kč zaplacené kartou. Déle můžete zdarma vybrat přes Cashback a nebo máte měsíčně 10 výběrů z bankomatů Fio. Sám jsem utekl od KB i ČS a jsem spokojen a to v našem okrese ani bankomat FIO není. A dále se dá zdarma vybrat nad 1000,- Kč na pobočce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janulka*
Datum: 19.11.12 19:24

No asi tak vám to řeknu, mě stačí jeden výběr, kdybych vybrala řekněme příkladem: výplata 12 000 tak bych si těch 11 000 vybrala a zbytek bych tam třeba nechala kdybych si něco chtěla objednat nebo tak...Ale jak řikám každopádně bych ho využila jen na to, aby mi měli kam poslat peníze a já pak jedním výběrem, vybrala veškeré peníze..

Datum: 19.11.12 19:28

Tak to se Vám asi pořád vyplatí, protože i když měsíčně zaplatíte 30,- Kč za výběr z cizího bankomatu, tak je to pořád levnější, než poplatky u spořitelny nebo KB. U ČS jsem platil cca 150,- Kč měsíčně na poplatcích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 19:29
avatar

Čs má bankomat na každém rohu a výběry jsou taky zdarma. Akorát za účet se platí tuším 69Kč/měsíc.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.11.12 19:32

jj, ale jen v základu a tam se platí za výběr tuším dalších 6,- Kč, a další 5+2 Kč za příchozí platbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 19:35
avatar

10 výběrů v měsíci z bankomatů Fio banky je zdarma, každý další z bankomatu Fiobanbky a každý výběr z bakomatu ČSOB stojí 6 Kč, výběr z bankomatu jiné banky (vč. České spořitelny) je za 35 Kč.

Výběr ve Fiobance je zdarma, pokud vyberete nad 1.000 Kč, nižší výběr je zpoplatněn - 30 Kč. Vydání i vedení platební karty je zdarma.

Bude-li Vám stačit jeden nebo dva výběry měsíčně (vše ostatní můžete hradit prostřednictvím internetového bankovnictví zdarma), vyjde Vás účet u Fio banky levněji i v případě, že výběr/y uskutečníte prostřednictvím bankomatu ČS.

___ Odkazy:

Osobní účet bez poplatků

Ceník ke stažení (PDF, 109 kB)

doplněno 19.11.12 19:41:

V internetovém bankovnictví si můžete založit trvalé příkazy, povolit inkaso - vše zdarma, navíc byste ušetřila poštovné za složenky. U ČS byste k měsíčnímu poplatku platila i za každou transakci.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.11.12 19:38

Jen bych doplnil, že to co uvádíte o cenách výběrů se týká starých karet vydávaných přes ČSOB, od června Fio již tyto karty nenabízí a vydává svoje, kde je to tak, jak jsem psal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 19:43
avatar

Fio Vám z vlastní zkušenosti doporučuji. Zatím nemají moc svých bankomatů, ale u bankomatu ČSOB je to za 8 korun. Na pobočce je výběr nad 1000 zdarma a ani žádné jiné poplatky neplatíte. My přešli s běžným účtem od ČS k FIO před rokem a jen za ten rok mi to proti ČS ušetřilo asi 2000 jen na poplatcích. Odcházelo mi kolem 180 korun měsíčně za poplatky u ČS. Měli jsme přejít už dávno, takže s FIO jen dobré zkušenosti.

doplněno 19.11.12 19:45:

Tak jsem to popletla, výběr je z ČSOB jen za 6 korun. Vybírám nejvíc na pobočce, tak to nemám v hlavě ještě uložený...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lego®
Datum: 19.11.12 19:46
avatar

Osobne mam FIO a jsem spokojen, FIO bankomat mam cestou do prace.
Ve FIO pokud utratite kartou 4000 Kc tak mate 1 vyber v cizim bnkomatu gratis http://www.fio.cz/bankovni-sl…y/mastercard-standard-paypass .
Ve Vasi situaci bych mozna zkusil http://www.equabank.cz/ . Pokud je pravidelna prichozi platba 10000 KC tak je ucet gratis a vybery ze vsech bankomatu jsou gratis http://www.equabank.cz/produkty/bezny-ucet/bezny-ucet/ .
Volil jsem FIO pac mam pobocku FIa bliz nez pobocku EQUABANKy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 19:53

Dobrý večer. Měl jsem Fio, měl jsem Mbank, ale teď mám Genius gratis. V následujícím linku pochopíte hned proč.

http://www.gemoney.cz/documen…rovnani-uctu-bez-poplatku.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 19.11.12 20:10
avatar

K jakymu datu ze jsou ta data platna? Uz druhy radek mluvi za vse
Vypis z uctu postou > nepotrebuju. Ja ho vlastne nepotrebuju vubec a kdyz nahodou jo, tak si ho vytvorim a vytisknu v IB.
Kontokorent > nepotrebuju.
SMS zpravy se zustatkem > nepotrebuju. Muzu si to nechat GRATIS posilat na email.
Platba realizovana na pobocce > nepotrebuju. Co bych tam chodil platit kdyz muzu platit prevodem nebo kartou?
Vyber z bankomatu vlastni banky > 10x staci. Muzu platit kartou i v JEDNOTE a nebo pouziju Cashback.
Vyber hotovosti na pobocce > nepotrebuju. Navstivim bankomat, muzu platit kartou i v JEDNOTE a nebo pouziju Cashback.
Pocet obchodnich mist banky > jak casto tam clovek chodi? Ale je vyhoda kdyz to neni daleko.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.12 20:46

Předpokládám že jsou to aktuální data. Můj zaměstnavatel mi nejspíš nikdy nebude posílat peníze na účet, tudíž je pro mě výhodné kolik má tato banka poboček kde si mohu zdarma vložit peníze na účet. Navíc mají docela dost bankomatů kde si mohu rovněž zdarma vybírat. No a bonusem je jejich karta- sice kreditní, ale z každého nákupu mi jde 1% na účet. Tudíž veškeré nákupy do práce platím kartou- proč asi?! Tímto nechci říct že Fio je špatná volba, ale na Česko dobrý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 02:29
avatar

Nejsou to aktuální data.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 00:20

Jenže on ten gratis účet není úplně grátis, na to aby byl, musíte splnit jednu podmínku... cituji z webu banky:

Jak na to?

Založte si běžný účet Genius Gratis na nejbližší pobočce, kde Vám rádi pomohou i se změnou banky.

Přiveďte nebo doporučte alespoň 2 své přátele, abyste měli běžný účet Genius Gratis zdarma. Stačí, když si dva Vaši přátelé, kteří nejsou klienty GE Money Bank, zřídí Genius Gratis do 30 dnů od Vašeho založení tohoto běžného účtu.

A pokud si ty dva kamarády nepřivedete do 30 dnů, změní Vám účet na Genius Active... pak máte ještě jeden pokus (opět 30 dnů) o dalším pokusu jsem se již nedočetl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.11.12 21:53
avatar

Pokud někde ještě v zaměstnání vypláceli peníze hotově, opravdu byli 100 let za opicemi. Já naposledy dostávala peníze v hotovosti v roce 1998.

O FIO bance jsem slyšela chválu, ale asi bych si nezaložila účet tam, kam bych musela jezdit 30 km do bankomatu. Účet má transakce ulehčit, ne ztížit.

Já jsem si založila účet u poštovní spořitelny / i když syn drze tvrdí, že poštovní je na kulový s přehazovačkou :D/ a časem jsem si nechala udělat on line účet. Vybírá se zdarma na bankomatech ČSOB, které jsou hodně rozšířené. Navíc jediné, co platím, je 8 korun měsíčně za vedení, výpisy a transakce.

Nejsem žádný finanční poradce, ale jsem se svým účtem spokojená. Podmínkou je ale mít tam neustále nejméně 15.000 Kč. Což občas není sranda.

Kočinko Michalko, kde jsi, abys mě doplnila? *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferda6
Datum: 20.11.12 01:22

8 Kč - *stop* - to je ale zvýhodněná sazba na kterou všichni nedosáhnou, běžná je 34 + další poplatky :( ( https://www.erasvet.cz/fyzicke-osoby/ucty/stranky/osobni-ucet/cenik.aspx)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferda6
Datum: 20.11.12 01:58

Zpět.

Online účet, vedení účtu - zdarma:

https://www.erasvet.cz/docume…296213/Sazebnik-kompletni.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 20:31

Popravdě už o tom začínám také uvažovat.

Příchozí platbu mám pravidělně 1x z NB + občas když něco prodám na aukru. Jinak výběry mám 1x nájem+obědy do práce (max 3x) do měsíce. Pobočka s bankomatem je tady v centru města, tam se dá zajet z práce nebo i ve volnu. Všechno ostatní benzín, telefon, objednané zboží, povinné ručení, pojistka na blbost apod. platím přes internetové bankovnictví.

V současné době jsem u KB a těch poplatků mi přijde čím dál víc. Za výběry z bankomatu, za vedení účtu, za vedení karty a nakonec mě dostane, jak mi daj jako odměnu 0,01,-Kč *smich* Schválně spočítám poplatky za minulej měsíc.

spravování úvěru -30,-

+ 18,-Kč bonus za dvě transakce u obchodníka (díky tomu, že jsem 2x do měsíce tankoval na kartu)

poplatek za položky -63,-Kč

poplatek za vedení účtu/balíčku -49,-Kč

takže 150,-Kč měsíčně, za rok 1.800,-Kč za to už se dá koupit něco na sebe ne. Takže jen jak zaplatim nejnutnější výdaje (karta, essox apod.), tak se pozeptám, jak to je s půjčkou, kterou musim ještě rok a půl platit a přejdu k FIO.

Konečně někdo, kdo má rozum, přece by to mělo bejt automatický, výběry z vlastního bankomatu, vedení účtu, dotaz na zůstatek ve vlastním bankomatu, internetové bankovnictví, všechno zdarma ne. Už bylo na čase.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.