Způsoby oceňování pozemků

Od: Datum: 25.05.14 13:01 odpovědí: 3 změna: 25.05.14 22:42

Dobrý den, chci se zeptat, zda se odhadce ceny pozemku musí řídit stávajícím statusem pozemku (stavební, louka..) nebo může stanovovat cenu na základě například už nového územního plánu(může brát už v potaz co teprve bude..), který však ještě není realizován na katastru. Ví někdo odpověď na tuhle otázku, nějaký Boss here?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 25.05.14 16:39
avatar

Dobrý den, dovolím si spekulovat, že vzhledem k tomu, že se odhad vypracovává k nějaké události, resp. pevnému datu, tak se vychází ze stavu k tomuto datu. Budoucnost nebude zatím zohledněna (nelze ji ani prokázat na KN). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: moula*
Datum: 25.05.14 19:28

Nejvíc poradí na místně příslušném finančním úřadu. Každopádně za úřední odhad se nemusí prodávat/kupovat, směňuje se za cenu dohodou-smluvní(tržní). Daň z prodeje/koupě se stanovuje z vyšší z cen úřední-smluvní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 22:42

,,pokud je ůzemní plán schválený, tak odhadce oceňuje předmětný pozemek podle způsobu využití stanoveného územním plánem.na př. orná půda navržená k zastavění se ocenuje jako pozemek určený k zastavění.

viz.zákon o ocenování majetku...

doplněno 25.05.14 22:44:

Boos ,,,,v pravém slova smyslu

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.