Brnění končetin

Od: Datum: 25.05.14 11:38 odpovědí: 12 změna: 25.05.14 22:50

Dobrý den, mamku brní končetiny a má sevřený hrudník a řiká že to má takový psychycké vypětí. Její problém je že si nechce dojít k nějakému odborníkovy. Bere si Lexaurin který jí předepsal obvodní doktor ale stejně jí to vůbec nepomáhá. Mohli by ste poracit co by pomohlo?Předem děkuji za odopověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 25.05.14 11:42

Jít za doktorem, takové samoléčby ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: belatrix1
Datum: 25.05.14 11:45

Víc Lexaurinu a Magnesium. A když se do týdne nezlepší, tak k doktorovi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 20:57
avatar

A jinak jste normální? *zed* Pokud se předávkovala a vzala by si další Lexaurin, tak může umřít. Když o tom nic nevíte, tak neplácejte nesmysly, které mohou vést k tragédii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.14 11:59
avatar

Maminka patrně trpí úzkostmi, proto jí předepsal lékař Lexaurin. Nicméně Lexaurin je velmi návykový - čím déle se bere, tím je třeba zvyšovat dávky a při vysazení jsou abstinenční příznaky. Ale hlavně problémy vůbec neřeší.

Maminka by měla řešit problémy, které jí způsobují úzkost...Léčení či řešení úzkostí je velmi dlouhodobá záležitost. Léky jsou jenom "první pomoc", je třeba je řešit s psychologem, nejlépe psychoterapií.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 11:59

Dobrý den.Lexaurinem se brnění nevýléčí.Ten je na deprese.Brnění způsobuje nedokrvení končetin.Jestli nechce jít k doktorovi tak doktora pozvěte domů k Vám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 25.05.14 11:59

Dobrý den. Jelikož Vaše mamka bere Lexaurin, který se indikuje u pacientů trpících určitou úzkostí, je tady velká pravděpodobnost, že Vaše mamka žádné brnění nemá, jen je omámená léky a nebo se jí to "jen zdá." Zkrátka Vaše mamka má určitou psychiatrickou diagnózu, proto je důležité brát to s určitou rezervou. Ale jen s určitou! Kdybych přistoupil na to, že Vaše matka opravu pociťuje brnění končetin a má sevřený hrudník, může to být způsobeno buď cévní mozkovou příhodou, může to být infekce na neurologickém podkladě. Může to být meningitis teoreticky a může to být klidně infakt. To, co jste napsal/a je pro vyvození závěrů málo a beztak to přes počítač moc nejde. Možná bych se ale zaměřil na to, že bude chyba v léku. Buď má malou dávku a lékař by jí měl zvýšit, nebo si zapomněla lék vzít a nebo je zde i varianta, že si jich naopak dala víc, tudíž se předávkovala. Zkuste to vypátrat. Pokud by se předávkovala, což by byla nejhorší varianta, špatně by se jí dýchalo, byla by unavená, ospalá a reagovala by podrážděně, nakonec by se jé utlumilo dechové centrum a to bylo špatné. Takže mamku sledujte a kdyby něco (klidně jí buďte, kdyby spala po obědě, třeba hlasitou činností, aby Vás neseřvala, že jí budíte úmyslně), zavolejte 155ku. Zkuste ale okamžitě teď zjistit, jestli si vzala dávku, kterou měla. Každopádně ať si mamka zajde ke svému lékaři a informuje ho o tomhle. Pokud by měla cévní mozkovou příhodu (mrtvici), poznáte jí tak, že by měla ochrnutou jednu strani obličeje, přivřené jedno oko, podvěslý koutek, měla by omezenou hybnost končetin, nedokázala by Vám stejnoměrně stisknout ruce, nedokázala by ruce držet před sebou, jedna ruka by jí padala dolů a když by na Vás vyplázla jazyk, neplazila by ho středem tak, jako zdravý člověk, ale plazila by ho do strany. To si u ní také ověřte. Prostě jí hlídejte a kdyžtak jí zavolejte záchranku a v každém případě ji vezměte v jejímu lékaři.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: aa
Datum: 25.05.14 13:16

Jak tu přede mnou někdo psal, že žádné brnění nepociťuje, tak to si nemyslím. Pokud říká, že jí brní končetiny, tak jí s velikou pravděpodobností opravdu brní/mravenčí. Magnesium, odpočívat co to jde, dostatek spánku. Škoda, že nechce zajít za neurologem a psychologem, To by pomohlo nejlépe. Podle mě to může být kombinace (nedávno vzniklého?) stresu/námahy/několik měsíců trvajícího vyčerpání a té psychické rozladěnosti. A napravit stav do původního zdravého často trvá delší dobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 13:22

Také si myslím,že by to mohla být organická neuroza. Měla jsem takové pocity a měla jsem to od nervů,,neschopnost dodýchnutí,brnění obličeje a pod,,, ale je lepší si zajít k lékaři .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mee
Datum: 25.05.14 16:16

Brnění končetin je často od špatných plotýnek,páteře.Když je sesedlá plotýnka u obratle tak se dráždí nervy a brní končetiny.At jde na ortopedii poslat jí na rentgen.Pak se uvidí co dál,jestli to je ono

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mee
Datum: 25.05.14 16:17

A také na neurologiii.Tam to vyšetří

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 19:56
avatar

Měla jsem to stejné - brnění končetin, tlak na hrudi a celková svřenost - opravdu je to ze stresu. Přešlo to ale téměř ihned, jakmile stresová situace skončila (+/- 1 den). Žádné léky jsem nebrala. Záleží asi, co u maminky takový stav vyvolává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 22:50
avatar

Brnění a pocit sevřeného hrudníku může způsobovat zablokovaná hrudní páteř (od douhého sedění, nošení těžkých věcí) takže pomalu protahovat, natáhnout se a odpočinout, nenosit těžké věci. Bolesti někdy mohou být až kruté, ale po nápravě páteře rychle zmizí. Mohla by pomoci i opatrná masáž páteře a odpočinek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.