Proplacení přesčasů a dovolené ve zkuš.době

Od: Datum: 25.05.14 11:10 odpovědí: 4 změna: 25.05.14 17:33

Dobrý den.

Chtěla bych dát ve zkušební době výpověď. V této společnosti mám 40hodin přesčasů-jsou evidované a myslím, že nejméně jeden den dovolené. Chtěla bych odpracovat přesně 3měsíce a pak odejít. Nevíte jak je to dnes se zákonem, jestli jsou mi povinni přesčas a dovolenou proplatit nebo mi to propadne? Raději bych kdybych ten týden(do konce zkušebky) ještě pracovala a proplatili mi to, než si to vybrat. Děkuji za rady. Přeji hezký den.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.14 11:23

Přesčasy se odvíjejí od stanovené pracovní doby, což by se zkušební lhůtou nemělo nijak souviset. Dovolená je počítána ročně, čili předpokládám alikvótní část. Ale nemusí jít o zjevenou pravdu.

doplněno 25.05.14 12:23:

Dovču máte zde, u přesčasů záleží na tom, jak je sepsána pracovní smlouva, ale to je záležitost přesčasů obecně, nikoliv přesčasů ve zkušební lhůtě. Čili zkušební doba a přesčasy spou nesouvisí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.05.14 12:03

Dobrý den.Měli by Vám vše proplatit jak skončíte pracovní poměr.Je to jedno jestli ve zkušební době.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.05.14 12:13

Omlouvám se, ale slovo MĚLI se mi moc nelíbí. Proplatí to tedy? Je to někde danné v zákoníku nebo třeba máte zkušenost? děkuji

Datum: 25.05.14 17:33

Ve zkušební době jde o zrušení pracovního poměru, nikoliv o výpověď (dejte si pozor na přesnou formulaci, musí být zřejmé, co přesně chcete). Doporučuji ale doručit zaměstnavateli písemné zrušení pracovního poměru až v den, kdy chcete pracovat naposled (nejlépe osobně proti potvrzení převzetí na kopii).

Pokud v průběhu zkušební doby odpracujete celkem alespoň 60 pracovních směn, budete mít nárok na tři dvanáctiny roční výměry dovolené. Při roční výměře 20 dnů byste měla nárok na 5 dnů dovolené, při výměře 25 dnů by šlo o 6 nebo 6,5 dne dovolené (podle toho, jak zaměstnavatel dovolenou zaokrouhluje).

Odpracujete-li pracovních směn méně, vznikne Vám nárok na dovolenou za odpracované dny, za každých odpracovaných 21 směn na jednu dvanáctinu výměry. V tomto případě by šlo o 3 (nebo 3,5), případně o 4 (nebo 4,5) dne dovolené.

Zaokrouhlovat lze dvěma způsoby a oba jsou správné. Záleží na tom, který z nich Váš zaměstnavatel používá.

Jestli nemáte mzdu sjednánu s přihlédnutím k práci přesčas, budete mít nárok i na zaplacení mzdy + příplatků za práci přesčas. Podmínkou by samozřejmě bylo, že šlo o nařízenou práci přesčas.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.