Anonym SMS

Od: Datum: 19.11.12 17:08 odpovědí: 12 změna: 20.11.12 00:18

Dobrý den, prosím o radu,kdo vím co s tím. Přišel mi velice nehezký, lživý a urážlivý anonym.formou SMS. Dá se nějak, třeba za pomoci mobilního operátora, nebo policie zjistit odkud byl odeslán, třeba lokalizovat místo ve chvíli odeslání apod? Udělala bych cokoli, abych odesílatele vypátral. Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 17:12
avatar

Nevím o tom, že by se SMS dala odeslat anonymně (bez čísla), ale rozhodně se dá poslat přes veřejnou SMS bránu a tam se bude velmi těžko dohledávat (pokud to vůbec jde) z jaké IP třeba byla odeslaná a ani to často moc neřekne.

Navíc když stránek posílajících přes originální SMS brány operátorů jsou stovky až tisíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aidin*
Datum: 19.11.12 20:13

Nevím co je veřejná SMS brána, zas tak dobře se v této věci neorientuji. Na č. zpět jsem samozřejmě zkusila již několikrát zavolat, ale dle očekávání je stále nedostupné. Napadlo mě, zda odesílatel nemohl koupit sim karrtu a po odeslání anonymu ji třeba hned zahodit, nebo nevím.

Datum: 19.11.12 20:20
avatar

o jaké číslo jde? Jde hlavně o běžné devítimístné číslo? Zkusto to číslo hodit do googlu, třeba něco najdete ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aidin*
Datum: 19.11.12 20:31

no jasně je to normální číslo, akorát od té doby stále nedostupné

Datum: 19.11.12 20:33
avatar

tak potom by se možná dalo nějak dohledat, ale to už musíte řešit s policií. Otázka je, jestli je jedna jediná SMS bude zajímat, osobně si myslím, že Vás s tím pošlou pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 19.11.12 17:18
Mas tu SMS ulozenou? Prisla ti z mobilniho cisla nebo z SMS centra (internetove brany)?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: adullka*
Datum: 19.11.12 17:20

Když zobrazíš tu SMS, vyzkoušej zda lze odpovědět či zavolat. Vyzkoušej to a kdyžtak napiš, co se děje, jestli je to omyl nebo je to záměr. Když budeš volat zkus trochu změnit hlas, abys trochu zmátla. ;) Snad to vyjde =)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 17:24
avatar

ppokud to bylo z internetove brany sms , tak to nevypatras. Ale jde to zablokovat , aby ti takhle nikdo nepsal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 19.11.12 17:24
Jestli je tam číslo tak za předpokladu že je to číslo paušál tak lze sdělit majitele čísla.Jen se vztahuje na to zákon o ochraně osobních údajů.To může jen policie.Kdyby číslo bylo skryté z sms brány.Tak si u operátora bloknete odesílání zpráv z internetu.Zřejmě to bude anonym se vším všudy.Kdyby smsky přišly několikrát-vyhrožování.Kontaktujte policii.Ovšem to je na dlouhý lokte a časem případ odloží,mají důležitější věci.To není výsměch/pouhá legislativa.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 17:43
avatar

Nehezký, lživý a urážlivý anonym - z čeho tedy soudíte, že byl určen Vám? Třeba si někdo spletl číslo.

Operátor Vám údaje o odesilateli nesdělí, sdělil by je pouze policii. Zajděte si na policii a zjistěte, co v této situaci můžete dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 18:30

Policie by to zjistit mohla (ikdyž v případě veřejné sms brány těžko, ale poskytovatelé těchto služeb s policií spolupracují). Ale pokud jste si jistá, že to chcete řešit přes policii, tak neváhejte, protože sms se uchovávají jen určitý čas v paměti (právě pro tyto případy). Myslím, že je to 48 hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 20.11.12 00:18

Jak psala ivzez - proč my měla být SMSka určena Vám? Seknout se může každý. Pokud jste si ale jistá, že byla určena Vám (pokud jste si opravdu jista, divím se, že netušíte, kdo by ji mohl poslat), tak třeba odesílatel nebyl ouplný trouba a použil SIMku, kterou normálně nepoužívá... A pokud je to vychytralá krysa, tak k tomu použil mobil někoho jiného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.