Zmizí bolest?

Od: Datum: 24.05.14 12:49 odpovědí: 11 změna: 26.05.14 12:58

Zdravím,

před minulý týden v pátek se mi podařilo říznout do malíčku přesně v tom ohybu mezi spodním a prostředním článkem prstu. Ranka dle názoru okolí na šití nebyla, tudiž jsme jen vydezinfikovali, zalepili a dnes uz je rana zatazena.

Bohužel malíček lehce nateklý, nedokážu ohnout a bolí mě i další dva prsty při pohybu.

Myslíte, že přejde nebo bych měla jít na chir.? Nechci jim přijít jako hypochondrický blazen

Díky za odpovědi

M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.05.14 12:58
avatar

Dobrý den, kdybych byl v této situaci, tak bych na uzdravení počkal. Teplotu nemáte, zánět tam nebude, otravu nemáte a ranka se zhojila. Ten otok napíná kůži a proto je ta bolest. Já bych prsty chladil nebo ponechal osudu - jednou to splasknout musí. Zdravím!

doplněno 24.05.14 14:00:

cobrak - věřím, ale ranka byla dezinfikována a zhojila se. Kdyby tam byl lokální zánět, tak by se to snad nehojilo. Ale, lékař nejsem, tak bych tazatelku nerad poškodil.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 24.05.14 13:40
Při lokálním zánětu nemusí být přítomna zvýšená teplota organismu.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.14 15:12
avatar

Já bych se s tím nejprve zašla poradit k obvodnímu. Jinak na chirurgii chodí lidé i s menšími problémy; na sš nás tam povinně posílali kvůli každému říznutí. :)

Neriskujte, že ztratíte hybnost prstu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kryzacka*
Datum: 24.05.14 15:27

Díky moc za odpovědi. Asi opravdu zajdu, jelikoz pracuji manuálně a domluva s mistrem na jednodušší práci se nějak nedaří. A po 12ti hodinách používání té ruky jsem ráno nebyla skoro schopná v autě zařadit jedničku .. :/

Od: cobrak*
Datum: 24.05.14 16:04

Pokud pracujete 12hodin v kuse manuálně, znamená to, že ruka se Vám nezahojila do hloubky, protože na to "nemá čas." Kupte si v lékárně Višňovského obvaz a mažte si to tím, řekl bych totiž, že mikro zánět tam nějaký máte a je to podrážděné od toho, jak stále pracujete. Pokud máte Framykoin mažte to jím. Hezký den, Cobrák.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.14 17:35
avatar

Měl jsem podobný problém, Šel jsem s tím na chirurgii a tam mi doktor řekl,že kůže může srůst dříve než poraněná tkáň pod ní. Z toho tam vznikl jakýsi rosol.Prst vypadal jak oteklý a byl bolestivý, Prý se ve většině případů vstřebá,já byl párkrát na laseru a bylo po problému. Ale prý to může i nějak zatvrdnout,a pak se by to muselo rozříznout. Pro klid v duši bych tam zašel,obzvláště,když je ruka tvůj pracovní nástroj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.14 22:46
avatar

Kvůli tomuto si platíte zdravotní pojištění, takže jděte na chirurgii co nejdřív. Při říznutí zespodu do prstu mohlo dojít k poranění vazů, vždy je lepší když takové zranění prohlédne odborník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kryzacka*
Datum: 25.05.14 13:46

Tak vzhledem k tomu, že při noční směně se bolest nedala vydržet, tak jsem ráno navštívila chir. pohotovost. Výsledkem je přeříznutá šlacha, která někde hapruje a dělá neplechu. Sádrová dlaha a doporučená operace .

Díky moc všem za odpovědi

Datum: 25.05.14 21:47
avatar

Jestli můžu doporučit, zajeď do Vysokého nad Jizerou, specialisti na chirurgii ruky. Za poslední rok jsem tam strávil hodně času,a opravují tam "nepodařené" operace z celé republiky fakt v hodně případech. Obzvlášť šlachu bych nepodceňoval.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.05.14 21:56
avatar

Jj, o Vysokém jsem taky slyšela jen to nejlepší (kamarádka - ruku na maděru...). Držím zakladatelce vlákna palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kryzacka*
Datum: 26.05.14 12:58

Ano, ano ... Do Vysokého mě taky dr. poslal. Sádru mám jen na zklidnění a jako ,,doplnění" klidového režimu.

I já mám s Vysokým zkušenost. Na druhé ruce, prostřední prst taktéž natržená šlacha po pracovním úraze.Dnes plná hybnost :))

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.