Kam sahá můj pozemek?

Od: Datum: 23.05.14 19:19 odpovědí: 12 změna: 24.05.14 12:56

Dobrý den,

mám pozemek na jehož hranicích postavili hospodu.Starosta teď tvrdí, že ještě dva metry od hranice té hospody patří obci. Nechal udělat přeměření, ale to ještě není hotové i když to zaměovali už před dvěmy lety.Mě nechce povolit dělat žádné změny na pozemku, dokud nebude určené, kam až můj pozemek zasahuje, ale základy hospody se dávali místo těch původních od kovárny, která tam stála předtím a ke které jsme tu zahradu kupovali.(Takže dle mně, jsou i hranice pořád stejné).Nová hospoda má udělaný únikový východ k nám na pozemek, kvůli čemu se můj otec se starostou pohádal, protože v původních plánech nic takového nebylo a tudíž s tím nesouhlasil.Hospoda už stojí dvacet let.Chtěla bych vědět, jestli s tím mohu něco dělat popřípadě co, pokud tam není nějaká promlčecí lhůta.Žádala jsem totiž o povolení přístřešku, protože okna hospody vedou ke mě na zahradu a všichni vydí kde mám co uložené, což se mi nelíbí nehledě na to, že tam nemám vůbec žádné soukromí.
Na co mám nárok.Mohu si postavit přístřešek, nebo musím čekat, co zase starosta vymyslí.

Doufám že je pochopitelné o jaký problém se jedná a děkuji za každou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.14 19:42

Odpověď asi najdete v informacích, nahlížení do katastru nemovitostí. nahlizenidokn.cuzk.cz

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 23.05.14 19:51

20 let jste ten stav trpěli? Proč jste se nebránili při stavbě? Zlo zaujme tolik prostoru, kolik mu dáme a když se nebráníme, ztrácíme právo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.05.14 20:00

Ahoj. Pokud pan soudruh starosta nechal něco zaměřovat, a vás se to dotýká a nebyli jste k tomu pozváni, tak bych ho rozhodně seřval. Můžete trvat na novém zaměření. Při přeměřování by na místě měly být kolíky od měřících bodů. Aby na vás neviděli z hospody, dala by se tam možná natáhnout maskovací vojenská siť z výprodeje. Na nějaké sloupky.

Datum: 23.05.14 20:01

O přeměření pozemku můžete zažádat i sami. požadavek dáte na geodetickou společnost a do 30dní máte vše na papíru a fakturu na zhruba 1500,-. Dva roky je dost dlouhá doba. Spíše strosta nemá pravdu nechce vám zákres ukázat. Pokud chcete mít jistotu, tak si sami zažádejte o zaměření. Případně vám poradí na katastru, ale tam je co najdete na internetu, což nemusí odpovídat skutečnosti.

Od: paw®
Datum: 23.05.14 20:10

kdyz se podivate do katatru, (viz predchozi odpoved), tak to +- sedi na 0.5 metru. Zamereni pozemku si muzete nechat udelat i sama. Ale zaplatite to. No a pak to muzete resit, co teda a jak. Ale pocitejte s tim, ze ikdyz to budete resit soudne, tak to bud eposuzovano podle platneho stavebniho zakona, kdy s ekoplo do zeme. Pokud tedy stavba byla povolena.

Datum: 23.05.14 22:20

No jak jsem již psala, hospoda je tam 20 let, dřívě byla kovárna. Tak tomu nelze nijak zabránit. Pozemek je v mém vlastnicví cca 3 roky. Dříve byl rodičů. Nový výmer by byl možný, ale bohužel si ted nemohu dovolit to zaplatit. Prostě mi zajímalo, jak je možné že naší rodině patří zahrada více jak 20 let a nikdo neděla s tím problémy.Najednou když obcházím sousedy o podpis možnosti stavby mi pan starosta tvrdí že kus mojí zahrady je jeho. Dělá mi jen problémy.
Také může být únikový východ z té hospody přes mojí zahradu, pokud s tím nikdo nesouhlasil a není podepsané žádné věcné břemeno? Děkuji

Datum: 23.05.14 22:47

ALe tak unikovy vychod byt muze. Uplne stejne jako se drive stavely nektere veci a nikdo s ena ne neptal. A pokud je tam hospoda 20 let, tak je mozne, ze to bylo postaveno jeste postaru - se starosta domluvil s vasima a nikam se to nezapisovalo. Nektere veci se holt neresily. A pokud se vasi tehdy neozvali, tak je to postaveno a hotovo.

CIli nezbyva nez si zajistit zamereni pozemku. A pritlacit na starostu, ze pokud nepodepise, tak holt nebude mit povoleny unikovy vychod na vasi zahradu.

No a na podzsim budou volby. Muzete jeste starostovi ve vesnici cellkem zatopit, pokud se chova jako cyp k vice lidem.Starostou byt naporad nemusi.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.05.14 22:54

:) no jo, vesnice, a už několik let vyhrál pan starosta,Proč? Jiný kandidát prý nebyl :) Podívejte, to že mi jednou někdo příjde tvrdit že moje zahrada je jeho? Nenís ním rozumná domluva a mi drží v šachu.

Datum: 23.05.14 23:39

Je třeba zabít Sekala. To dávali dneska v televizi. Drsnej film.

Datum: 23.05.14 23:40

Dej si to vyměřit a když ten pozemek bude tvuj tak si tam naskádej dřevo.

Datum: 24.05.14 08:13
Nebo postav plot. Je dobre to mit jeste podlozene dokumentaci k hospode, ze tam vychod neni planovany

Datum: 24.05.14 12:56
Stavební právo funguje a fungovalo již v 19. století. Pokud tento stav povolen nebyl, je právo na Vaší straně. Také bych se podíval na stav na CUZK, popřípadě na příslušném katastrálním úřadě. Zaměření je také cesta, ale něco to samozřejmě stojí. Chráněná úniková cesta na váš pozemek vést nemůže, pokud jste s tímto by nebo vaši předchůdci souhlas nevyslovili. Trošku poté nerozumím, proč úniková cesta není hlavním vstupem do hospody. O ty okna bych se také zajímal, zda v dokumentaci byly, zejména v případě, kdy hospoda stojí na hranici vašeho pozemku nebo v jeho těsné blízkosti.
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.