Ulomeny zub

Od: Datum: 23.05.14 18:52 odpovědí: 5 změna: 24.05.14 19:35
Dobry den, asi pred rokem se mi ulomil kousek zuubu. Dole na stolicce mam tedy diru, vypadla mi plomba. Ale vbec me to nebolo, az ted. K zubari se chystam jit, ale bojim se ze mi ho vytrhne. Jinak, nevite kolik tak zpraveni zubz stoji?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.14 18:56

Ahoj neboj se když si to nenecháš vytrhnout nebo tam vubec nepujdeš tak to bude eště horší tak se neboj.

Já jsem před rokem spadnul na kole a urazil jsem si skoro pulku předního zubu tak mi ho zpravila (nastavila) nic to nestálo pojištovna to zaplatila.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.05.14 19:48

Asi záleží na materiálu plomby, já jsem platila 700 Kč

Od: petrat
Datum: 23.05.14 19:59

Když už tě bolí, tak to znamená, že je zasažený nerv. Ten se bude muset odstranit, a vyčistit kořenový kanálek, to může stát až 700,- za jeden kanálek, stolička jich může mít i 5. No a potom plomba, kompozitová je tak do 1500,- , amalgámová, černá, je zpravidla zdarma (na pojištovnu).

Kdybys šel hned, dokud to ještě nebolelo, tak sis mohl ušetřit za čištění těch kanálků.

Datum: 23.05.14 20:37

Nestraš se tu na poradně. Každý měl jiný problém a automaticky to nemusí být takové u tebe.

Já si vylomil kousek z dvojky a taky s tím chodil cca 10 měsíců. Na zkus to asi měsíc bolestivě štíplo a teplé horné bylo OK, jen na tlak citlivé. Pak se to otupilo. Dostal jsem jen fotokompozit za 700kč a drží to fest.

Kdyby jsi přišel včas a úlomek měl transportován ve slinách či mléce, tak je to ideálnější, prootože ti přilepí ten.

Hlavně tam běž. Trhání je daleko větší bolest.

Od: zirafka
Datum: 24.05.14 19:35

S těmi plombami v předních zubech je to vůbec zajímavé. Moje bývalá zubařka říkala, že 1 a 2 hradí pojišťovna. Nynější zubař mi tvrdí, že je to nesmysl. Za "nejlevnější" bílou plombu v přední dvojce jsem dala 1.5OO,-Kč. Takže až do konce měsíce nesmím vůbec nic koupit, nechala jsem tam poslední peníze na jídlo a ostatní potřeby.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.