Stavební spoření nebo?

Od: Datum: 23.05.14 18:24 odpovědí: 12 změna: 24.05.14 19:51

Dobrý den

Mám stavební spoření a důchodové připojištění, Na stavebním mi přibyl úrok za rok, asi 600 Kč,ale platila jsem 310 Kč za vedení účtu i když už ho mám asi 2 a půl roku.Slyšela jsem,že za stavebko se neplatí nic, jen při založení účtu.

Důchodové připojištění je bez poplatků. Zrušila jsem účet v ČS a peníze nevím kam přidat. Úroky jsou podobné, myslím kolem 2% Na důchodovém mám asi 5x víc pěněz,než na stavebním spoř. Do tří let budu peníze asi potřebovat.

Kam bych měla přidat peníze co jsem vybrala z ČS? Děkuji za radu i když asi nebude jednoduchá

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.14 19:31

Pokud volíte mezi těmito dvěma produkty, tak rozhodně na stavebko - k penězům se dostanete dříve a navíc, pokud vložíte více peněz, dostanete plnou státní podporu (2000) + úroky. Za stavebko se platí jak při založení (kromě akcí), tak za vedení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.05.14 19:38

Proč myslíte, že se dostanu na stavebko dřív? V ČS mi řekli, že se za stavebko nic neplatí, tak asi zase klamání klienta? Důchodové už mohu vybírat za rok

Datum: 23.05.14 20:44
No a proč je tam chcete dávat, kdyz je chcete vybírat?

Datum: 24.05.14 07:17

Já jsem nepsala,že je chci vybírat,ale že už můžu

Datum: 24.05.14 09:47
Jestliže uz budete v důchodu, proč si peníze neužít? Na stavebku vám budou ležet šest let, na důchodovém pojištění dostanete taky pár procent a vzhledem k inflaci desítkách procent vaše peníze neustále mizí. Řešit jednotky procent je opravdu směšné, zvláště u stavebka, kde platíte za vedení účtu. Přitom na sporicim účtu dostanete cca 1.3 procenta a peníze máte kdykoliv k dispozici a vedení takového účtu je zdarma.

Datum: 24.05.14 09:55

Já mám AXU a FIO banku, tam jsou také spořící účty. Důchodové připojištění mám právě v AXE. Bohužel tomu nerozumím, prostě jsem si tam založila účty a posílám tam peníze.

Datum: 24.05.14 10:25
Fio nemá na sporicim účtu žádný úrok. Nejvýhodnější je momentálně tuším air bank. Axa nevím. A důchodové spoření taky nemám, je to černá díra.

Datum: 24.05.14 10:33

Myslím,že FIO má 0,5 % a důchodové už mám asi 15 let, tak něco jsem naetřila. Jinak moc děkuji

Datum: 24.05.14 11:49
Něco jste našetřila, ale inflace za 15 let...? Co byste si koupila tehdy a dnes?

Datum: 24.05.14 19:51

Ano to máte pravdu,ale kdybych nešetřila, tak nemám ani to

Datum: 23.05.14 21:11
Na stavební musíte poslat 1666 kč mesíčně aby byla státní podpora v plné výši, za založení platíte 1% z cílové částky.Když při založení převedete např. 100 000 nemusíte si ho pět let všímat.Je to momentálně nejvýhodnější forma zhodnocování peněz.Jestli chcete vzrůšo tak kapitálový trh, ale to je pro hráče takže bych viděl spíš to stavebko.O důchodovém si myslím svoje...
Wüstenrot má teď do konce května 0.5% z cílové částky při založení.Nebo se zeptejte na Vaší poště, tam mají všechno( krom hamburgeru, ale to přijde)

Datum: 24.05.14 07:22

Děkuji za dobré informace Mám ještě AXU a tam je asi 1,8%? a o poště si zase já myslím své

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.