Přeřazení zaměstnance

Od: Datum: 23.05.14 08:42 odpovědí: 5 změna: 24.05.14 19:40

Dobrý den pracuji ve firmě 11 let , mám smlouvu na neurčito, nyní se zaměstnankyně vrací zpět po mateřské a nám bylo sděleno, že jedna z nás z pěti zaměstnankyn musí jít na jinou pracovní pozici. Tam se dělá i do pulnoci. Mám to do práce asi 8 km a to už mi nejede žádný spoj domu, mužu to tímto oduvodnit abych jinou práci nepřijala. Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 23.05.14 09:10

dosti záleží na zaměstnavateli. docela se divím, že u nás v práci tolerují (některým), že se nemají jak dostat do práce a mají kvůli tomu úlevy. u mě by to neprošlo, mám totiž jednu "nevýhodu" a tou je, že jezdím autem do práce a nejraději by byli, kdybych ještě někoho přivezl nebo odvezl, samozřejmě zadarmo. běžně se stává, že někdo do práce nepřijede, jelikož nestihl svoz autobusem. většinou se to stává těm stejným.

co vím, tak ve smlouvě je uvedeno, na jaké pozici pracujete, v dodatku, co tato pozice obsahuje za činnost a dále v jakém směnném provozu. z toho by se dalo vycházet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 18:17
avatar

Nemůžete. Doprava do zaměstnání je starostí zaměstnanců, nikoliv zaměstnavatele.

Spíše by mne zajímalo, na základě čeho chce zaměstnavatel někoho převést na jinou pozici. Zaměstnavatel je povinen všem zaměstnancům přidělovat druh práce sjednaný v pracovní smlouvě.

Navhrne-li zaměstnavatel některé z Vás převedení na jinou práci formou dodatku k pracovní smlouvě, nejste povinny na jeho návrh přistoupit.

Něco jiného by bylo, kdybyste měly v pracovní smlouvě druh práce sjednán tak volně, že by se do něj "vešla" i navrhovaná pozice.

doplněno 23.05.14 18:21:

Radši ještě doplním, že směnnost provozu, pracovní dobu i rozvrh pracovních směn určuje zaměstnavatel. Vše zmíněné může zaměstnavatel v případě potřeby měnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 18:40
avatar

Ivzez, to s tím směnným provozem je fakt? Měla jsem za to, že když je ve smlouvě sjednán nějaký typ provozu, tak to změnit nelze... :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 18:45
avatar

Nevím jka kde ale všude je to asi tak že VŠICHNI JSME SI ROVNI,ALE NĚKTEŘÍ JSOU SI ROVNĚJŠÍ!

U minulé firmy ,když se mělo do práce,tak dojíždějící nikdy nešli neboť ji v so nejel bus přičemž v týdnu jezdili vlastními auty!Vždy se to řešilo,že mají místní,až jsem se zasekl a nejela mi městská kolo",tak jsem to několik místních udělali párkrát a najednou šlo aby museli i dojíždějící(svými auty)!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jafina
Datum: 24.05.14 19:40

Může a úplně klidně. Pracuji v kanceláři a občas se stane, že musíme jít vypomoci do provozu montovat součástky, aby se vše stihlo v termínu Každý je dnes rád, že má práci a zkuste si říct, já tam nejdu... co asi bude následovat?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.