Prodej stavební parcely - daň

Od: Datum: 23.05.14 08:25 odpovědí: 1 změna: 23.05.14 08:42

Plánuji prodat stavební parcelu o rozloze přes 100m2, v ceně 1000Kč/m2. Zájemce s cenou souhlasí. Zajímalo by mě, jak je to s daní - platí ji kupující/prodávající/dohoda a v jaké výši? Pozemek vlastníme několik desetiletí.

Podle uvedené informace údajně žádná daň se na prodej nevztahuje.

Prodej pozemku fyzickou osobou

Prodává-li fyzická osoba pozemek po pěti letech od jeho nabytí, příjem je [podle § 4 odst. 1 písm. b) ZDP] od daně osvobozen a jako takový jej prodejce neuvádí ve svém daňovém přiznání. Do uvedeného pětiletého časového limitu se přitom započítává i doba, po kterou pozemek vlastnil zůstavitel, byl-li pozemek nabyt děděním mezi příbuznými v řadě přímé nebo mezi manžely.

Je tomu opravdu tak? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 23.05.14 08:42
avatar

Dobrý den, Vaše informace se týká daní z příjmu. Ale, Vy se musíte dohodnout na dani z nabytí nemovité věci (dříve daň z převodu nemovitostí). Tam je to na dohodě a musí to být uvedeno v kupní smlouvě. Sazba je, tuším, 4 procenta. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.