Za kolik se vykupují víčka?

Od: Datum: 22.05.14 23:41 odpovědí: 13 změna: 24.05.14 10:05
avatar

Dobrý den.

Nevíte někdo, za kolik korun se vykupuje 1 kilo víček od plastových láhví (limonád)? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pepr®
Datum: 22.05.14 23:48
avatar

1 - 7kč

doplněno 22.05.14 23:55:

No vlastně červené až 7,50kč.

Např tady

Nebo tu

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.05.14 23:51
avatar

Podívej se TADY.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.05.14 00:17
avatar

Děkuji za odpovědi. Sbírám víčka na vozík pro invalidní dítě a neměla jsem vůbec představu kolik víček to asi bude muset být. Víčka bych stejně vyhazovala, tak je nyní sbírám.

Datum: 23.05.14 10:43
avatar

Tohle má vůbec smysl? Dyť na kilo toho musí bejt pořádnej pytel, pár stovek víček určitě. Za tu vyloženou námahu a čas seženete 7.50 asi mnohem lepšími způsoby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.05.14 11:39

Asi tak... nevím kolik stojí vozík, ale kdyby stál 10 000,-, tak při ceně 5,-Kč za 1kg víček jich potřebujete 2t.

1kg víček má objem cca 6l, takže 2t budou mít 12m3 a to je hodně velká dodávka napěchovaná až ke stropu.

Už jen cena dopravy na sběrné místo bude stát víc než vydělané peníze.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.05.14 16:22

Ahoj. Taky se jistým dílem nějak podílím na takovéhle akci. Kamarádka říkala, co má kontakt s odebírající firmou, že nákup nového materiálu je za poněkud vyšší prachy a použitím toho z víček, se šetří náklady. Nevzpomenu si teď, za kolik to vykupují oni, ale je to i pro sběratele zajímavé. Pro ty pytle a krabice s víčky si firma jezdí na sběrné místo sama. Bývají toho opravdu kubíky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.05.14 16:53

Na výkupu víček je názorně vidět hloupost národa.

To je jeho jediný reálný přínos.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 21:02

ra252. Z čeho usuzuješ, že na výkupu víček je vidět hloupost národa? Je to hloupost proto, že sbírají něco, co přinese užitek někomu jinému? Nebo jak tomu mám rozumět? Kontaktuj ve svém bydlišti nějakou organizaci, která Ti mileráda sdělí, kolik vozíčků už takto lidé získali. Jo, z Tvého pohledu se Ti všichni, kteří víčka sbírají, můžou zdát hloupí. Pro mě jsou to úžasní lidé, kterým není zatěžko to víčko z petky sundat, uchovat někde doma a když jich je víc, tak odnést na sběrné místo.

Jestli se firmě, která ta víčka zpracovává vyplatí pro ně dojet, je diskutabilní. Z její strany se spíš jedná o jistý druh sponzorství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 21:28
avatar

sebod - děkuji. Pochopila jste smysl sbírání víček.

Datum: 24.05.14 08:07

Ukkazuje hloupost národa a to hned ve dvou směrech. Jednak ukazuje, kolik balené vodovodní vody lidé nakoupí. Kolik lahví se pro ni musí vyrobit, kolik se jí musí rozvézt (a kolik lahví zlikvidovat) - tedy kolik ekologické i zdravotní zátěže tak vznikne. Ale mimochodem i to, kolik lidé za ten nesmysl - balenou vodu - zaplatí.

Druhak se ukazuje hloupost národa v tom, že jsou lidé, kteří než by si nekoupili jednu láhev balené vody a ušetřenou desetikorunu dali potřebným, raději nasbírají pár tisíc víček, aby dosáhli téhož.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.05.14 20:40
avatar

Na vysvětlenou. Víčka sbírám pro mne neznámé invalidní dítě na invalidní vozík. Víčka neprodávám, pouze je zdarma nosím na sběrné místo. Odvoz zajišťuje nějaká organizace, která toto pořádá. Je to už třetí sbírka, tak sbírání víček asi nějaký smysl má.

Datum: 23.05.14 21:52
avatar

Nebylo by náhodou lepší sbírat třeba starý papír, železo apod. a výtěžek zaslat na charitu? Podle mne by to byla daleko rychlejší pomoc, která by nezatěžovala prostředí nadvýrobou plastových lahví. Viz ceník papíru např. zde: http://www.vykupnapapiru.cz/cenik.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.14 10:05

ra i kimba (i když Tobě jsem již k tomuto odpovídala). Já domů balenou vodu ani nic podobného nekupuju. Pijeme vodu z vodovodu a když jsou děti hodné, můžou si nalít i šťávu *smich*. Vnučka si do školy nosí ke svačině opět bu´d šťávu, nebo ovocný čaj apod. Stále v jedné lahvi (pro rýpavce - občas ji vymyju *smich*). V první třídě měli takovou zvláštní paní učitelku, která mě na třídní schůzce upozornila na to, že děti mají na chodbě automat, kde si můžou koupit různá "pitíčka". Divila se, že to pro vnučku nechceme využívat. Od druhé třídy mají jinou paní učitelku, která si při hodině jde "načepovat" vodu z vodovodu a pije ji. A propaguje to i u dětí. Takže souhlasím s vámi všemi, kteří odsuzujete celý ten byznys kolem petek, ALE... Ale když už lidi ty petky kupují, tak jim nic neudělá, když to víčko vezmou a dají na charitu. . Můžeme založit nové vlákno, zda petky ano či ne. V tom případě za mě NE. Tahle debata však byla založena proto, zda má význam víčka sbírat. V tom případě musím odpovědět ANO, má to význam.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.